Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleimmel nagyon megromlott...

Szüleimmel nagyon megromlott az amúgy sem felhőtlen kapcsolat (én hibámból). Most pszichológushoz akarnak vinni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem akarok pszichológushoz vinni, pontosan tudom mit miért csinálok és mondok. De mivel velük semmit nem osztok meg, és persze az életvitelem sem megfelelő, így folyamatos veszekedések vannak.

A pszichológusnak semmi értelme, nem húzna ki belőlem semmit. És nem tudom, most mit csináljak: menjek el de ne mondjak semmit, vagy ne is menjek el, az időpontegyeztetés ellenére?


Sajnos ezt nem olyan egyszerű megoldani, nagyon bonyolult a helyzet és az egész életem emiatt. Mármint fejben. Testileg nem, hioszen egész nap itthon ülök és gépezek. Minden nap. Nem megyek sehova.


Elnézést mindenkitől, aki elolvasta és idővesztegetésnek tartja, igazából kicsit kétségbeestem, és ki szerettem volna adni magamból, nem tudom senkinek elmondani. Csak szeretnék egy kicsit megkönnyebbülni, ha kiírom magamból, remélem beválik.


20/L


2014. júl. 30. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el és majd ha a pszichológus azt mondja, hogy semmi baj, akkor neki talán már hinni fognak! :)
2014. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus nem harap!

Van egyáltalán valaki, akivel tényleg őszinte a kapcsolatod? talán ideje lenne valakinek megnyílnod. A pszichológus nem az ellenséged, és csak a hasznodra válhat, amennyiben nem farral akarsz előre menni.

2014. júl. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hány éves vagy?Azért,mert nálam is ugyanez van már 13 évesen!Elromlott a kapcsolat köztem és a szüleim között.Én is csinálok nagyon sok furcsa dolgot,de tudom,hogy mit miért.Én ezeken a dolgokon felmérgesítem,idegesítem magam és ezért eljárok futni és sportolni.Azóta megkönnyebbültem és jobban viselem az ilyen dolgokat.
2014. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szoktál kommunikálni másokkal is? Úgy értem, hogy élőben. A számítógép nagyon félre tudja vinni az ember értékítéletét, azt írod, hogy egész nap előtte ülsz.

Kinek tudsz megnyílni? Vannak barátaid is, akikkel őszinte tudsz lenni?

Nem kell félni a pszichológustól, csak annyit fog lépni feléd, amennyit engedsz neki. Olykor jó megnyílni valakinek, ő pedig biztosan nem adja tovább.

Látod, most is ide írod ki a gondjaid, ahelyett, hogy valódi emberekkel, barátokkal, vagy a szüleiddel beszélnéd meg.

A pszichológus képes arra, hogy elfogulatlanul lássa a dolgokat és talán segít abban, hogy te is nyitottabb légy és könnyebben illeszkedsz bele a világba. Ne tarts tőle!

2014. júl. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kérdeztétek, hogy beszélek-e másokkal élőben. Nem, nem beszélek. Élőben a szüleimmel 'beszélek' csak.


A pszichológust azért tartom feleslegesnek, mert úgysem fogok neki elmondani semmit, hogy aztán felírjon úgyis valami gyógyszert, vagy ne adj' isten szóljon anyáméknak.

2014. júl. 31. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!