Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » SOS.19 éves vagyok. Felvettek...

SOS.19 éves vagyok. Felvettek egyetemre. Most fogom kezdeni. Szeretnék a barátommal albérletbe költözni azonban a szüleim kolit akarnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleim teljes mértékben ellenzik, azt mondják akkor nem támogatnak. Diákmunkából megtakarított pénzből és diákhitelből meglennék márciusig de nem szeretném az életem diákhitellel kezdeni. A barátom pedig döntésre kényszerít. Szeretnék vele menni mert boldog lennék végre de fontosak a szüleim is.Nem tudom mi lenne a helyes. Félek hogy mi lenne az anyagiakkal. Szeretem de nem akarok keresztben lenni a szüleimmel. Mit tegyek? Megbocsátanának a szüleim ha albérletbe megyek?

2014. júl. 31. 12:41
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
37%
Tudnak mondani valami értelmeset, hogy kiért ne menj albérletbe?
2014. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Megértem, hogy nagyon csábító az albérlet ötlete, de én mindenképpen kolival kezdenék főleg hogy most kezded az egyetemet. Dolgozz még jövő nyárig, és akkor már el tudtok indulni pénzzel hogy egy fix albérletet vegyetek.
2014. júl. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
98%

Elég szemét párod ha ezért kidob, akkor mi kell neki egy házi cseléd mert anyuka nem lesz ott?

Szüleid lehet az albérletet nem tudnák fizetni mert kollégium max 20 ezer ,de albérletbe főleg télen még a rezsi sincs meg ennyiből. Ezért diákhitelt felvenni nagy marhaság.

2014. júl. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
92%
Te ismered a barátodat. Hogy venné pl., hogy éjszakánként a kislámpánál jegyzetelsz, készülsz a szemináriumi dolgozatra, nem várod meleg vacsorával.Ez a "döntésre kényszerít" engem elgondolkodtatna. Lehet, hogy a koliban szabadabb volnál. De ha félted a kapcsolatodat, akkor senki nem fog meggyőzni.
2014. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
98%

barátod kényszerít...remek kis kapcsolat ez.

költözzetek össze, majd a házimunkát is cska te csinálod, ő meg üt, ha nem jó a vacsi.

ha nem futja rá, menjél kollégiumba és kész.

2014. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Imola Ágnes ***** válasza:
87%
A 3-assal értek egyet. Igaza van.
2014. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
A barátod döntésre kényszerít???? Na innentől kezdve én koleszba mennék, ahol sokkal nagyobb lenne a szabadságom.
2014. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
94%

Anyukádéknak igaza van. Gólyaként jobb a koli. És hát olcsóbb is. Kötve hiszem, hogy fenn tudsz tartani egy albit.

Sok sikert az egyetemhez!

Ja, és a párodat cseréld le valami normálisra.

2014. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

az összeköltözésnek közös, fontos döntésnek kell lennie, és kell hozzá pénzügyi alap is.

na itt egyik sincs meg

-pasid kényszerít

-pénzetek sincs

2014. júl. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen koli először. Aztán ha a kedves barátod is dolgozik és fent bír tartani egy albérletet egyedül akkor el lehet gondolkozni hogy megpróbáljátok együtt. De az tényleg nagy marhaság lenne diákhitelt felvenni neked hogy együtt lakjatok. Mi lesz ha ne adj Isten szétmentek? Akkor majd egyedül fizetheted vissza és mehetsz az albérletből a koliba, persze ha lesz szabad hely.
2014. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!