Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, lány. Anyám nevel egyedül, apámat még sohasem láttam, feltehetőleg Amerikában van. Nem tudom mit tegyek. Anyám egyszerűen rám van mászva. Az iskolában első tanuló vagyok, rengeteg versenyen nyertem. De anyám nem enged szinte sehova, ha olyannal barátkozom, akinek 4,5 alatt van az általánosa, szúrós megjegyzéseket tesz. Egyfolytában ellenőriz, mindig muszáj felmondjam neki a másnapi leckét suliidőben. ha SMS-t kapok, vagy valaki hív, egyből utánam lohol és megkérdi, hogy ki volt az. Ha nem válaszolok egyből megsértődik. Egyszerűen nem tudom mihez kezdjek!Nagymamámhoz vagy nagynénémhez, akik az egyedüli rokonaim, nem fordulhatok, mert olyanokat mesél anyám rólam nekik, ami miatt megharagudnak rám és az ő pártján állnak. Mikor próbálok beszélni anyámmal általában mindig veszekedés lesz a vége és sírva elrohan a lakásból. Szörnyen makacs természet. Közben meg mindennel fenyeget, legfőképp azzal, hogy megöli magát, vagy esetleg felhívja a barátaim anyját, apját. Mindig az számít neki, hogy mások mit gondolnak rólam és a látszatért képes bármire. Szerintetek mi lenne a jó megoldás erre a problémára, kérlek válaszoljatok, mert már nagyon kétségbe vagyok esve! Köszönöm, annak a türelmét, aki ezt végigolvasta a kedvemért.

2014. aug. 9. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy édesanya azzal fenyegeti a 14 éves gyerekét, hogy megöli magát?

Szerény véleményem szerint anyukádnak külső segítségre lenne szüksége, de ezt te nem tudod neki biztosítani...

A beszélgetést akartam tanácsolni, de írtad, hogy az sem segít...Nincs esetleg más rokonod, akihez fordulhatnál a nagymamádon vagy a nagynénéden kívül?

2014. aug. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Menj be a családsegítő és gyermekjóléti szolgálathoz és ott mondd el mindezt, amit itt leírtál. Hátha tudnak segíteni neked.


24/N

2014. aug. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nincs, az apámon kívül, akit nem is ismerek :( De ez már régebb óta megy sajnos, legalább 3-4 éve, úgyhogy tényleg nem tudom, mit csináljak. A nagymamám és nagynéném pedig meg vannak róla győződve, hogy egy elromlott kamasz vagyok :(
2014. aug. 9. 19:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbálj úgy beszélni az anyukáddal, hogy teljesen nyugodt vagy, mondogatod magadban, hogy nyugi, nyugi :) Ha nem ordibáltok, vagy nem húzzátok fel magatokat, akkor biztosan nem fog sírni. Csinálj vele közös programot (menjetek el futni eggyütt, ilyesmi), és azalatt próbálj vele beszélni. Mondd el neki, hogy a többieket el szokták engedni, és ez így nagyon ciki neked, a többiek furcsákat gondolnak rólad, és róla is, mert nem enged el sehova. Szerintem bekapja a horgot, mert " látszatért képes bármire". Kérdezd meg tőle, hogy miért hazudozik a nagynénédnek, és az anyukádnak. Írd le egy leválben mindazt amit fent leírtál (színötös vagy, és nem enged el sehova, hogy milyen idegesítőek a szokásai), szerintem ha megteszed, látni fogja a Te szemszögedből is a dolgokat.
2014. aug. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jessie J, hidd el, már megpróbáltam, de nem segített. Valahogy mindig felidegeskedik és előhoz egy olyan témát, ami kényes rám nézve, és ellenem tudja fordítani.

Hogy is mehetnék el a gyermeksegítő szolgálathoz? A végén még elvesznek tőle, én meg nincs hova menjek...

2014. aug. 9. 19:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezzel sajnos nem nagyon lehet mit tenni. Próbáld meg kihúzni 18 éves korodig, aztán költözz! Addig is próbáld meg elkerülni a konfrontációt, legegyszerűbb ha nem mondasz neki semmi olyasmit, amire ugorhat. Sajnos ez van.

18 éves korom előtt én sem mehettem sehova, aztán ahogy felnőtt lettem, elköltöztem. Az én anyám is azzal zsarol kiskorom óta mind a mai napig, hogy öngyilkos lesz. A lényeg, hogy körülötte forogjon a világ. Minden nap beszélnem kell vele, különben megsértődik... Megteszem, hogy meghallgatom, mert mégiscsak az anyám, de már nincs beleszólása az életembe. 28N

2014. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

'Hogy is mehetnék el a gyermeksegítő szolgálathoz? A végén még elvesznek tőle, én meg nincs hova menjek..."

Ez nem egyenlő a gyámüggyel!!! Itt senkit nem vesznek el a családjától!!! Lehet tudnak valami értelmes tanácsot adni, vagy tudnak szervezni egyéni családos beszélgetést. Ezt úgy képzeld el, hogy elmész anyuddal és akkor 1-2 családsegítőssel leültök beszélgetni, talán ők tudnának hatni anyukádra, hidd el neki kellene a segítség. Kaphatna neveléssel kapcsolatos tanácsokat, bár ahogy írtad, szerintem csak megsértődne. Sajnos az ilyen mentalitású emberek senkitől nem fogadnak el tanácsot, hiába van a segítő szándék, nem kérnek belőle :(


24/N

2014. aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki segítségét! A válaszokból legalább erőt meríthettem. Köszönöm
2014. aug. 9. 19:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!