Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családsegítőben mit csinálnak...

Családsegítőben mit csinálnak a magatartás problémás gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy meglopják a családjukat, hazudnak, csavarognak, orvoshoz járkálnak inkább igazolásért, minthogy iskolába kelljen menni, züllenek, és a család már nem tud kínjában mit tenni a gyerekkel.

Ilyenkor mi a menete az egésznek? Be kell menni, vagy telefonálni, vagy hogyan tovább?

Köszönöm a válaszokat.


2014. aug. 11. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Akar vedelembe is vehetik ilyenkor a csaladgondozo latogatja a csaladot, pszichologushoz kuldi. Vegso esetben gyermekotthon vagy javito is lehet a dolog vege. Legjobb szemelyesen elmondani a problemat. Te ki vagy a sztoriban?
2014. aug. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én a nővére vagyok a problémás illetőnek, az öcsémről van szó aki idén lesz 17. Tettem már fel egy kérdést ma amiben leírtam, hogy mik a gondok, és mit javasolnak, és a családsegítő egy nagyon jó ötlet volt. Csak gondoltam ha önálló kérdésként teszem fel, gyorsabban kapok választ, mert már nem bírom.
2014. aug. 11. 17:58
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

17 éves gyerek esetében semmit nem tudnak csinálni a családsegítőben sem. Legfeljebb az anyukádnak tudnak tanácsot adni, hogy tegye be egy olyan intézetbe ahová a problémás fiatalokat szokták betenni. de mivel 17 éves, így ennek sem lenne sok eredménye, mert mire a papírmunkák meglesznek, addig az öcséd betöltené a 18 évét, és felnőttként már nem felel érte az anyja.

Olvastam a korábbi kérdésedet, és bár oda nem írtam, de ide leírom. Az öcsédnek 2 hatalmas pofon kell olyat amit a fal adja vissza a másik kettőt. Ha ez sem regulázza meg, akkor ki kell dobni a lakásból.

De olvasva a korábbi hozzászólásodat, az jött le, hogy anyád semmit nem tesz, csak nyafog. Lépni neki kéne, és nem a családsegítőknek.

Hogy mit tehetne anyád: Jelentse fel lopásért.

2014. aug. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Emlékszem a korábbi kérdésedre, akkor nem írtam, de nagyon megdöbbentett, hogy egy emberi lény úgy is viselkedhet, ahogy a tesód.

Az a baj, hogy mivel nem jól szocializálódott, vagy akár egyáltalán nem szocializálódott kisgyermek korában, most már késő. Popper Péter pszichológus egyik könyvében olvastam, hogy a bűnözők többsége emiatt válik bűnözővé és az is marad. Nem érzik, hogy mi helyes és mi nem, csak élnek bele a világba és elveszik, ami nekik kell, azt teszik erkölcsi gátlások nélkül, amihez épp kedvük van. Az általad korábban leírtak alapjára én erre következtetek, nála is ez a probléma, hogy nincs meg a normarendszere a rossz nevelés miatt - bár ha arra gondolok, hogy te nem ilyen vagy - bár nem ismerlek - hmm... A szüleidről mit lehet tudni? Rendesek, nincs velük baj - vagyis nem alkoholisták, vagy bűnözők vagy ilyesmi?

Bár ha jobban belegondolok, mindegy, a baj már megvan.

Sajnos szerintem így már nem nagyon lehet vele mit kezdeni, hacsak nem megy önként önkontroll terápiákra meg ilyen csoportterápiákra, bár ezt kötve hiszem, erőszakkal oda elvinni pedig nem lehet.

Egyszer elkapják lopásért/rablásért/testi sértésért is akár -(lsd.előző kérdés)- és akkor bekerül az ördögi körbe: bekerül a börtönbe, ott bajkeverő barátokat szerez, akikkel később folytatja, ha kikerült...


De ha felhívsz egy ilyen családsegítőt, vagy elmész beszélgetni velük, biztosan készségesen válaszolnak a kérdéseidre és ha a tesódat nem is változtatják meg, neked adhatnak tippeket, hogyan viselheted el őt...

2014. aug. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szüleidnek is el kellene mennie a családsegítőbe, sőt talán főleg nekik először. Olyan nincs hogy a gyereket majd valaki megszereli. A szülőnek adnak tanácsot,hogy egy ilyen elkésett esetben is mi az aminérdemes még változtatni.

Alap, hogy megérezze a hülyeségeinek következményei vannak. A szülők rengeteg "szolgáltatást" nyújtanak: étel, ruha ,lakás.Fel kell fognia, hogy akár ezeket is megvonhatják tőle. Persze első körön azt, ami e fölött van.

2014. aug. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
úgy elverni a kölköt hogy össze-vissza fossa magát. nagyon kemény verésnek kell lennie, aztán megkérdezni tőle hogy csinálsz e még hülyeségeket? Amennyiben nem válaszol, vagy nem az elvárt választ adja, mégegyszer jól elverni. Ezt addig folytatni amig észhez nem tér...
2014. aug. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!