Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az idősebb kori...

Szerintetek az idősebb kori helytelen magatartásért mindenképp a szülők felelősek?

Figyelt kérdés

Tehát ha pl. van egy már felnőtt korú személy, akit rendesen neveltek a szülei, sosem mutattak rossz példát, de ennek ellenére mégis szinte "benne van a vérében", hogy rosszat tegyen, bűnözzön, stb...


Ilyenkor szerintem nem lehet ráfogni, hogy a neveltetés miatt van.



2013. aug. 18. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan nincs, hogy "benne van a vérében", azért ott mindenképpen volt valami baj. Hiába tűnik úgy, hogy a szülők nagyon rendesen nevelik a gyerekeiket, lehet, hogy lelkileg mégse olyan tökéletes az a nevelés, és a gyerek nem bízik igazán mélyen a szüleiben.


Senki sem tökéletes, és nem mindenki egyformán tehetséges a nevelésben, akárhogy igyekszik. Nem is vagyunk egyforma türelmesek és áldozatkészek. Lehet, hogy egy szülő képességeihez mérten maximális mértékben jól nevel, de a gyerekének ez még mindig kevés, vagy olyan rossz környezet, társaság veszi körül, hogy annak a hatásaitól csakis valami szuperszülők tökéletes nevelése tudná megóvni.

2013. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Akkor vigyük tovább a felvetett gondolatot: a szülők a felelősek a hibáikkal kialakított helytelen magaratásért. A szülők a hibáiért a nagyszülők felelősek a hibák miatt - a nagyszülők hibái a dédszülőktől , azok hibái az ükszülőktől...->....-> ...-> megvan! Ádám és Éva !


28-30 évesen felelős az ember a saját arcáért.

Semmiféle genetika, nevelés, szocializáció nem ment fel már ettől. Addig 18-28 közt már felnőtt, magának kell korrigálni a vele történt dolgokat, aminek a kisgyerekkorban teljesen védtelenül kiszolgáltatott volt, de ettől kezdve magának, a saját lelki-ismeretének (gnószisz) a fényében kell kialakítani a cselekedeteit. Erre utalt a delphoi jósda felirata: Ismerd meg önmagad. A megismerésben olyan fokra kell jutni felnőve, hogy felelősségteljes emberként éljek. A helytelen magatartásért,vétkekért, bűnökért az ember tudatlansága a felelős.

*

Érdemes megismerni a delphoi feliratot teljes egészében.

δελφός delphosz „anyaméh” szóból ered- tehát újra kell születni -immár felnőttként a gnószisz, a megismerés révén-


Ismerd meg magadat. Semmit sem túlságosan. Légy ura lelkednek. Kerüld az igazságtalanságot. Igazul tanúskodj. Keresd a hírt. Dicsérd az erényt. Cselekedj igazságosan. Szeresd barátaidat. Védekezz ellenségeid ellen. Gyűlöld a gőgöt. Beszélj tisztességesen. Könyörülj a segélykérőkön. Valósítsd meg célodat. Légy ura asszonyodnak. Senkit ne nézz le. Tiszteld a felsőbbséget. Hajolj meg az istenség előtt. Ne büszkélkedj erőddel. Gazdagodj igazságos úton.


-aa-

2013. aug. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem, mivel a magatartásért bizonyítottan 80%-ban a hozott genetikai alapanyag felelős, és csupán 20%-ban hat az emberre a nevelés.
2013. aug. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Örökölt gének + neveltetés + környezeti hatások

Ez a hármas kombináció határozza meg az ember személyiségét, viselkedését.

2013. aug. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minden gyerek kialakult személyiséggel születik, a neveléssel csak csiszolgatni lehet ezen. A neveltetés csak egy "máz", ami alól mindig kibukkan az igazi "én"!
2013. aug. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, 5-ös.
2013. aug. 18. 11:14
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

5: Pontosan.

Nekem két gyerekem van, kicsi a korkülönbség. Kivételezés nincs, a család egyformán imádja őket, egyforma értékben is szoktak mindent kapni. Az egyik gyerekem olyan, hogy örül a napfénynek, a sétának, egy szép felhőnek az égen, ha veszünk egy fagyit, a másik meg az ellentéte. De pelenkás kora óta ha fizetünk, nézi hogy milyen címletek vannak a pénztárcánkban és a pénz központi kérdés. Mi nem ilyenek vagyunk, a másik gyerekem nem ilyen...


Egyszer együtt néztük a Spektrumon azt a filmet, amikor lefilmezik, hogy csalók átverik az embereket.. Kérdeztem, mi ebből a tanulság? Az egyik gyerek szerint az, hogy nagyon kell figyelni, okosnak lenni hogy ne verjenek át.

A másik szerint? Hűűűű de könnyű az embereket becsapni és így pénzt szerezni!!! És csillogó szemekkel nézte a képernyőt. Mondjuk én nem tippeket akartam neki adni. :-(

(a következő sorozat amit néztünk az a Bekasztlizva külföldön)


Iskolai vásáron amikor árulni kellett, olyan ösztönösen jött belőle, hogy hogyan kell a vevővel bánni (előtte át akartam beszélni vele, megtanítani pár dologra) de amit én marketingből tanultam és bemagoltam, azt a gyerek simán felsorolta előtte. A vásár vége előtt ő már mindent eladott... Az egész család azt találgatta utána, hogy van-e valami rejtett Kohn vérvonal a családban, ami most ütközött ki, mert mi nem ilyenek vagyunk.


Nagyon igyekszik a család, hogy a jövőben a gyerek inkább egy gazdasági lap címlapján szerepeljen mint sikeres üzletasszony és ne a bűnügyi rovatban. De sajnos semmire sincs garancia.

A környezetünkben lévő gyerekeken is azt látom, hogy készen kapunk egy személyiséget, amin picit lehet formálni neveléssel, de nagy csodát nem lehet tenni.

2013. aug. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazad van. Nem lehet ráfogni. Sok szülő neveli tisztességes körülmények között a legjobb tudása és hite szerint a gyerekét, s nem raja múlik, ha bűnöző lesz belőle. Lásd, amikor tisztességes szülők felnevelik a két fiukat, s az egyikből hasonlóan tisztességes, dolgos, becsületes ember lesz, a másikból pedig elvetemült bűnöző.
2013. aug. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Számít mit lát a gyermeked milyen neveltetésben van része,szinte beleivódik akaratlanul is a felnőtt magatartás,legyen az helyes vagy helytelen nevelés.Engem apám vert,utána intézetbe adott,és még mesélhetnék de az egy lezárt múlt.Magadon múlik milyen leszel,milyenné akarsz válni.Én soha nem követném el azokat a hibákat,amikkel engem szembesítettek.Tudom milyen rossz ember nem akarok lenni.A véredben van,szerintem hülyeség,ha benne is van az akaratodnak kell erősebbnek lennie hogy ne a rossz útra tereld magad.Lehetnék én is .....,csalhatnék,lophatnék,hogy a piciny fenekemnek kényelmesebb legyen.Hiszen ezek a példák voltak előttem.Mégis dolgozom,és a két kezemet összeteszem hogy van egy kialakított biztonságom és a szívem is a helyén maradt.Könnyű ilyen dolgokra kenni hogy nehéz háttér blablabla,túl kell rugaszkodni és lendülni és jobbnak lenni.
2013. aug. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!