Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondja azt rá hogy...

Miért mondja azt rá hogy hülyeség?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid lenni..


Mai napon volt itthon bátyám, és volt arról szó hogy "mi leszek ha nagy leszek". Jelen volt az egész család majdnem az egész eszmecsere alatt. Bátyám kérdezte, hogy mi érdekel engem. Én mondtam hogy informatika, ezen belül 2 dolog: Programozás és amolyan hobbi szinten videózás, videóvágás, ezen videók szerkeztése (mint a Harry Potterben a varázsláskor látható szines effektek.


Tartott tovább is a beszélgetés azonban már nem lényeges...

Most este mikor "lefekvés" előtt odaültem a géphez, googleben megkeresni egy videóban látott dolgot, Bejött anyám. Történetesen telefonon néztem a videót és a megálított videón látszott, hogy egy félig kínai emberke arcképe látható rajta...


Anyám megkérdezte hirtelenjében hogy mégis milyen videókat akarnék én csinálni. Olyanokat mint az a "faszi" ot a képen? Erre mondtam nem. (nem olyat akarok h beállok a kamera elé és magyarázok). Erre viszont megkérdezte, hogy akkor olyan hülyeséget akarok mint amiket nézek? Meg játékokról felvenni videót? (szokásom olyan videókat nézni amiben más játszik, mivel jó magam is szeretek játszani, de olyanokat is nézek mint pl kamionos bácsi aki minden fuvarját rögzíti és publikálja, vagy esetleg olyat amikor mások olyan videót csinálnak, mely érdekes a videós világban, vagy videós eszközt próbálnak ki). Majd meg se várta hogy mondjak valamit, következő mondata ez volt: Keressél magadnak más szakmát...


A kérdésem pedig az lenne: Amihez ő nem ért vagy nem tetszik neki, de másnak igen, miért mondja rá azt hogy hülyeség? Miért akarja ilyen szinten befolyásolni a továbbtanulásom?


Nem hiszem el, hogy nem jó végignézni egy ilyet [link] vagy esetleg egy mozifilmet, mely jól szerkeztett és / vagy vágott...


Eleve bátyám azt mondta, hogy olyan szakmát válasszak amit szeretek csinálni.. Ebben hobbi szinten örömömet leltem.. Anyám viszont ezt le akarja rombolni...


Azért is írtam ide a kérdést, mert tudom, hogy itt vannak szülők, és átlagban rendes válaszok szoktak érkezni...

És esetleg a szülők tudják hogy anyám miért vélekedik így...



Köszönöm hogy elolvastad.


15f


2014. aug. 23. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyud azért viselkedik így, mert sajnos itthon nem nagyon lehet megélni belőle, csak akkor, ha remek kapcsolataid vannak. Én ennek ellenére javaslom, hogy próbáld meg, de esetleg mellette végezz el más képzést is, addig pedig léteznek programok amelyekkel tudsz vágni, effektezni.


Eleinte csináld hobbi szinten, töltsd fel a videoidat netre, így kaphatsz visszajelzéseket. :)

2014. aug. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"olyan szakmát válasszak amit szeretek csinálni."

A bátyád nagyon jól mondta, ez a lényeg. Borzasztó dolog egy életen át olyan munkát végezni, ami nem érdekel, amit nem szeretsz! Ezt meg fogja érteni az édesanyád is, a bátyád is segít majd meggyőzni(lehet, hogy most idegesebb, fáradt volt, azért mondta ezt). Keress ilyen jellegű szakkört, csoportot, ahol tanulhatsz.

üdv:egy szülő

2014. aug. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Azzal a szakmával kaszálhatsz a legtöbbet bárhol élsz és ha még szereted is csináld. Anyukád nem ismeri ezeket a dolgokat ezért ellenszenvesebb, én a helyedben tesódra hallgatnék.
2014. aug. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ne torodj anyukaddal. ha nem adod fel, kitarto vagy es fejlodsz benne, idovel meg fog valtozni a velemenye!


egy szinten "fius" anyuka

2014. aug. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fogalma sincs az interwebzről meg a tekknolókijáról, ezért könnyebb lehülyeségezni.
2014. aug. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igyekszem majd jó döntést hozni.
2014. aug. 24. 08:40
 7/8 anonim válasza:
Szia, pároméknál is ez a helyzet. Annyi különbséggel, hogy őt sikerült más irányba terelni [rendőr]. Érettségit most teszi majd le idén, és valamikor a közeljövőben meg fogja mondani a szüleinek, hogy ő a programozást választja... Ne engedj a befolyásolásnak... Annak mindig csak rossz vége van
2014. aug. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jelen esetben Kiderült hogy teljesen mindegy hogy befolyásolnak e vagy sem a szüleik, mert Kiderült olyan fizetős a szak , hogy nekünk megfizethetetlen... Ingyenes pedig nincs
2014. aug. 25. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!