Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy ne kelljen a suliban maradnom délután?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, idén vizsgázom, lesz kompetencia, na meg a felvételi.. Már pedig ezekre tanulni KELL, ha nem akarok közmunkás lenni (nem akarok)! A tanszoba meg a mi iskolánkban abból áll, hogy akik mindenből megbuktak, és a romák (természetesen csak a problémásak, különben még véletlenül lenne egy normális ember ott) versenyszerűen ordítanak és verekednek, a tanár meg sz@r a fejükre. Ilyen környezetben én nem tudok tanulni. De oké, tegyük fel, hogy sikeresen túlélem a napot.

16:00-kor elengednek

16:30-kor haza érek

17:00-ig eszem

17:30-ig társasági életet élek

18:00-kor megcsinálom a házit

19:00-kor vacsorázom

19:30-kor tv-zek

20:30-kor zuhanyzok

21:00-kor lefekszem

(Ha szerencsém van) 22:00-ra el tudok aludni.

És ez hosszútávon baromi kellemetlen amikor ötkor kelek.. Illetve ebbe még nem vettem bele, hogy drága édesapám lesz a legjobban megsértődve ha nem vagyok vele eleget, édesanyámról meg nem is beszélve, aki azért fog ordítani, hogy miért nem vagyok képes vigyázni az öcsémre..mondjuk mert olyanokat csinál, hogy elmegy este nyolckor és nagy kegyesen haza állít tízkor, meg tizenegykor amikor nekem holnap suli, és pont dolgozat.. Tehát így se lesz időm tanulni mert a fél napom azzal megy el, hogy a két éves öcsémet én próbálom nevelgetni, mert se az anyánk, se a párja nem képes rá. Ez mondjuk akkor nem túl kellemes, amikor öcsém egy órát vergődik mert az anyja elment, én meg nem tudok vele mit csinálni mert akármit teszek nem nyugszik meg. Aztán nehezen lenyugtatom, alszik két-három órát (addig tudok tanulni) és felkell úgy, hogy megint ordít.. Végül, ami a kedvencem, hogy folyton ütöget, dobál, harap, de rászolni nem merek mert annyira sír, hogy felveri az egész lépcsőházat. Én tényleg nem tartom magam hisztisnek, de ígyis egész nap az megy itthon, hogy én mennyire sz@r ember vagyok, szóval tudnám értékelni, ha legalább abban nem akadályoznának, hogy tanulhassak. Amivel ugye megalapozom a jövőmet..


2014. szept. 1. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szüleiddel beszéltél már? 14 évesen én már nem maradtam 4-ig a suliban, utolsó óra után hazajöttem, de már 6-7. osztályban is szerintem, ebédet is otthon ettem. Nem értem miért ne mehetnél haza kaja előtt / után rögtön, nálunk csak a fiatalabbak maradtak délután is napköziben.
2014. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Hát mond meg neki, hogy minél előbb otthon vagy annál hamarabb neki tudsz állni öcsédre vigyázni.


Amúgy elég buta emberek lehetnek a szüleid.

2014. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De miért kellene ott maradj?
2014. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért nem mehetsz haza? Minek akarják, hogy bennmaradj?
2014. szept. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mert anyám szerint siralmas amit nyáron műveltem. Meg állítólag otthon se tanulnék, szóval gondolom úgy van vele, hogy addig se vagyok láb alatt. Mondjuk nem tudom mit képzel, mert be akar iratni egy csomó szakkörre is..na akkor pláne nem tudok tanulni. Nagyon zavarhatja, ha otthon vagyok :D
2014. szept. 1. 19:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért, "mit műveltél" a nyáron? Vagy miért gondolja ezt?
2014. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem úgy van, hogy a rendelet szerint az általános iskolásoknak négyig suliban kell lenniük x féle foglalkozáson?
2014. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6 Pihentem, kiolvastam egy rakás könyvet, az öcsémre vigyáztam, voltam táborban, voltam Pesten. Nem hiszem, hogy sok botrányos dolgot csináltam volna


#7 De úgy van, nálunk az igazgató szokott felmentést írni az évre azoknak akik megérdemlik. Eddig mindig kaptam, sose volt ebből gond

2014. szept. 1. 19:39
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor senki se tud tanácsot adni?
2014. szept. 1. 19:49
 10/11 anonim ***** válasza:
A kérdésed kifejtésében leírt érvekkel próbál meg meggyőzni a szüleidet is.Szerintem sincs értelme ekkora korban "napközivel" elvenni a délutánodat.Sok sikert "a szüleidhez" :D
2014. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!