Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem akarják elfogadn...

A szüleim nem akarják elfogadni, hogy nem akarok gondoskodni a szellemi fogyatékos testvéremről. Miért nem hajlandóak elfogadni a döntésemet?

Figyelt kérdés
Négyen vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb, ráadásul az egyedüli lány, ezért a szüleim elkönyvelték, hogy majd én fogom ápolni a testvéremet (25 éves), ha nekik már túl sok lesz ez a feladat. Nagyjából egy 2-3 éves gyerek szintjén van, pelenkázni kell, etetni, fürdetni, de emellé még akaratos is és néha elkezdi püfölni az embert, ha nem úgy történik valami, ahogy ő gondolta. Én ezt nem vállalom, de a szüleim képtelenek elfogadni. Az egész gyerekkorom arról szólt, hogy segítsük szegényt, ápoljuk szegényt, szórakoztassuk, halmozzuk el ajándékokkal, miközben mi mintha ott sem lettünk volna. Ez a mai napig semmit sem változott. 2 hete anyám felhívott, hogy a nyáron néhány hétre elutaznának és vegyem addig magamhoz az öcsémet. Visszautasítottam. Most már azzal fenyegetnek, hogy beperelnek, mert kötelességem gondoskodni a testvéremről. Soha nem fognak beletörődni a döntésembe?
2013. júl. 4. 18:53
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon nehéz menet lesz megértetni a szüleiddel, hogy a gyereket magiluknak szülik és nem a testvéreknek. Én a helyedben elhívnám őket magamhoz, hogyhazai pályán legyek és határozottan megmondanám nekik, hogy nem vállalom. Sem most, sem később. Érdemes lenne előre egy ápolót keresni, telefonszámmal mindennel, hogy alternatívát tudj nyújtani nekik.
2013. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
89%
Többi testvére hány éves? Ők nem tudnának gondoskodni róla? Vagy esetleg más rokon?
2013. júl. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
83%
Miért perelnének be?Tán neked csináltál a gyereket?Elég undorító dolog a szülők részéről,hogy ők amíg hawaiioznak,majd a másik gyerek foglalkozik vele.Nem gondolják,hogy neked is kell szabadság vagy valami?Szerintem nem kötelességed elvállalni,hoztál te is és a testvéreid is elég áldozatot érte.
2013. júl. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
67%

Rendkívül cinikus dolog hawaiiozásnak nevezni azt, ha a szülők nagyritkán elmennek nyaralni. Ezt a bunkó válaszolónak mondom.


A kérdezőnek joga van megtagadni a feladatot, felelősség nem terheli. A szülők csak bűntudatot akarnak kelteni benne.

2013. júl. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
86%
Nem cinikus egy kicsit sem.És nem vagyok bunkó,csak a véleményem írom le.Miért a testvér szívjon azért mert a szülők csak úgy lepasszolják a gyereket,ha tetszik neki ha nem?Nem az volt,hogy megkérdezik,hogy elvállalja-e,hanem,hogy vegye magához.Ez abszurd.Ráadásul utána perrel fenyegetőzik?Ez szerinted normális,szerető szülő?
2013. júl. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
68%
A szülőket nem védem. De támadást sem érdemelnek. Elvégre emberfeletti feladatot végeznek. A kérdezőt nem tudom elítélni, mert én se lennék képes erre. A képmutatást meg inkább félrerakom ebben a kérdésben. Nehéz ügy. De a szülőket ne bántsátok...
2013. júl. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
77%
Tényleg meglehetősen gusztustalanul viselkednek a szüleid veled szemben.Ha a szép szó nem segít,hogy megbeszéld velük a dolgot,akkor szerintem szakítsd meg a kapcsolatot velük.Ne hagyd,hogy úgymond rabszolgaként használjanak.Van neked saját életed amivel foglalkoznod kell,el kellene fogadniuk ezt.
2013. júl. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
71%

Szüleid elkövették azt a hibát, hogy annak idején nem adták intézetbe (a többi gyerek érdekében is). Nehogy elvállad.

Egyék meg "amit főztek".

2013. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
21%

2 hete anyám felhívott, hogy a nyáron néhány hétre elutaznának és vegyem addig magamhoz az öcsémet.


Erre a néhány hétre kéne "csak" magához venni. Biztos ki vannak készülve, pihenni szeretnének. De ha te nem akarod vállalni, akkor ne tedd, végül is "csak" a testvéred...

2013. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
91%

"Az egész gyerekkorom arról szólt, hogy segítsük szegényt, ápoljuk szegényt, szórakoztassuk, halmozzuk el ajándékokkal, miközben mi mintha ott sem lettünk volna. Ez a mai napig semmit sem változott."


"csak" a testvére miatt volt egy kalap sz&r a gyerekkora,végülis,most elvárható,hogy örömében ugráljon,hogy még most is az ő nyakába akarják varrni.

2013. júl. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!