Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti nem féltitek a...

Szülők ti nem féltitek a kamaszkorú gyereketeket?

Figyelt kérdés
Elég csak lemenni a diszkóba és azt lehet látni hogy sajnos az oda járó kiskorú gyerekek részegek meg kitudja mi mást fogyasztottak még. A részeg lányokat a fiúk vonszolják. Még nincs gyerekem de előre félek mi lesz ha normális nevelés mellett ilyen lesz a gyerekem, mert ez is előfordul. Vagy hogy olyan lesz hogy már fiatal korában ezt az együttalvásos dolgot szeretné. Ti hogy vagytok ezzel?
2014. szept. 4. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

ezt az együttalvásos dolgot...


amíg nem mered leírni, hogy szex, addig ne is gondolkodj kamaszgyerek nevelésén.

2014. szept. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenki félti a gyerekét,még a felnőttet is.Ezen át kell esni.Ha vannak szabályok,normális a családi háttér azért azt nem meri megtenni csontrészegre igya magát,össze vissza vonszolják.Szerencsére nem voltak zűrösek a kamaszkorú gyerekeim,néha kapott mindegyik egy maflást a mihez tartás végett de azt megtudják számolni az 5 ujjukon.Amugy mi is kipróbáltuk az italt,megboldogult kamaszkorunkba,de nem csont részegre meg nem curvultunk el.Az ott, meg itt alvás nálunk sosem volt divat,nem is mondta soha egyik sem.De nem is engedtem volna.
2014. szept. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért írjam le hogy szex? Nem egyértelmű?
2014. szept. 4. 16:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha normálisan neveled,odafigyelsz rá, és a környezetére, törődsz vele, akkor magától nem fog akarni a gyerek ilyen helyre menni.


Én pont most nyáron megkérdeztem, hogy érdekli-e,leakar-e menni ilyen helyre, vagy kiváncsi rá-és nemet mondott(16 éves múlt).Iszonyatosan megkönnyebbültem, szó se róla.

2014. szept. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Úgy vagyok ezzel, hogy ez annyiban normális dolog, hogy a kamaszkorhoz tartozik. Aki állandóan félti-védi a gyerekét és nem engedi el a szoknyája mellől, az fog a leginkább koppanni, mert azok a gyerekek, akiket mindentől tiltanak - na abból lesznek a legnagyobb lázadók. Csak úgy mondom.


Nem a környezetet kell okolni, hanem normálisan nevelni a gyereket, úgy, hogy az az adott környezetben is "megállja a helyét", ergo ne menjen bele semmi hülyeségbe, ne hagyja magát, és legyen annyi önbizalma és -becsülése, hogy nemet mondjon. Slussz, ennyi a titka.


Ha mindentől félted és mindentől visszatartod, akkor úgyis elkezdi döntögetni a falakat (meg a lányokat/fiúkat...). Ha normális "követelményeket" támasztasz és érzi, hogy bízhat benned, és nem kapsz ordítórohamot attól a szótól, hogy "diszkó", "alkohol" és "szex", akkor ő is normális lesz.

2014. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5 Tudsz olvasni? akkor olvasd el a 4-esemet.


Nem én tartottam vissza a gyereket, meg nem aggódom től, meg nem tartom a szoknyám mellett.Hanem ő saját maga nem akar menni. Elég nagy különbség.


Az, hogy neked az nem tetszik, hogy nem kell a kölköt részegen összeszedni minden dizsibe mint ahogy a nagy átlag trendi szülők teszik, azt nagyon tudom sajnálni.

2014. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ki tudja, milyen lesz a világ, mire felnő. 15-20 év alatt sokat tud változni minden.
2014. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a szülő normálisan nevelte a gyerekét, miért féltené? Mindet is normálisan neveltek, nincs velünk semmi baj. Az, hogy félted a gyereket, már régen késő.
2014. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Végülis sokkal jobb otthon dekkolni a gép előtt és antiszociálisan kockulni... Bravo
2014. szept. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Rendes gyerek nem jár diszkóba. Rendes felnőtt sem. Te minek jársz? A diszkó a prollerkölykökből is csak a legaljának való.

A gyereket akkor engedd, ha nem zavar, hogy az összes beállított makkmarci a wc-ben fogja végigdöngetni.

2014. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!