Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem tartanátok kapcsolatot...

Ha nem tartanátok kapcsolatot a gyermeketek édesapjával, akkor mit mondanátok a gyermeknek kilétéről, hol létéről, arról, hogy ő milyen kapcsolatnak a gyümölcse?

Figyelt kérdés

20 évesen teherbe estem egy férfitól, akiről azt gondoltam, hogy szeret. Fél éve "jártunk", de kiderült, hogy ő mást tervez feleségül venni, sőt már ki is van tűzve az esküvő dátuma... Most a "hogynemvettemészre" részt hagyjuk. Nem vettem észre.

Amikor elmondtam neki, hogy babát várok, akkor vallott színt, elmondta a menyasszonyának, aki felhívott (ők akkor voltak 27-28 évesek), és azt mondta nem tehetem tönkre az életét. Az életüket. Én mondtam, hogy soha többet nem keresem egyiküket sem, ő pedig azt, hogy reméli többet nem hallunk egymásról. Én azóta ehhez tartom magamat. Sejtésem van arról hol élnek, de biztos tudomásom nincs, nem tartok velük semmilyen kapcsolatot, nem keresek rájuk, nem foglalkozom velük. A kisfiam Azonban időközben hat éves lett. Egyre t9bbet érdeklődik aziránt, ki az apukája. Hogy lehet, hogy más gyerekeknek van, neki meg csak nagybátyja. Én kisebb korában sajnos hazudtam... Azt mondtam, hogy volt egy férfi, akit nagyon szerettem, de csak pár pillanatig és ebből a pár pillanatból lett ő, aki az életem legszebb ajándéka.

De nyilván ez egy nagyobb gyereknél nem állja meg a helyét. Ti mit mondanátok? Vagy ha hasonló helyzetben vagytok, mit mondtok, mit terveztek mondani? Nem akarom, hogy gyűlölje az apját, hogy abban nőjön kicsi korától, hogy ő valakinek nem kellett...

Egyébként nagyon jó körülmények között élünk, anyagilag és szívből remélem, hogy érzelmileg nem szenved hiányt semmiben. De hogy tehetném elviselhetőbbé ezt a mégiscsak szörnyű hiányt? Nekem remek apám van. A gyerekemet a felelőtlenségemmel és vaksiságommal megfosztottam ettől. Hogy tehetném mégis elviselhetővé a származásának történetét és az apaképét?



2014. szept. 5. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Az apaképet egyértelműen az írásod alapján az édesapád adja számára, ami már egy kialakult dolog egy 6 éves gyermek esetében.


*De hogy tehetném elviselhetőbbé ezt a mégiscsak szörnyű hiányt


Semmiféle szörnyű hiány nincs, ne dramatizáld túl a filmekre hagyatkozva.


Szóval ne a filmekből meríts, hanem a való életből.

2014. szept. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem várj vele amíg nem lesz elég idős ahhoz, hogy fel tudja dolgozni a történteket. Mondhatod neki is, hogy ha majd idősebb lesz elmondod, mert most még nem értené.

Nagyon szép amit mondtál neki.

2014. szept. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

"volt egy férfi, akit nagyon szerettem, de csak pár pillanatig és ebből a pár pillanatból lett ő, aki az életem legszebb ajándéka."

Amit mondtál,szép, nem hazugság és elég is.

"Nekem remek apám van." Ez a megoldás! a nagypapával gyakran találkozzon. A "bölcs öreg " archetípusa a gyerekek érzik ezt,noha ezt sokan az itt olvasók közül már nem. És jót tesz neki.

2014. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerübb, ha nem hazudsz tovább.

Mondd meg, hogy van egy apja, de a körülmények miatt máshol lakik, te sem tudod, hogy hol. (Késöbb, ha nagyobb lesz, ezt a történetet szépen tudod bövíteni a korának megfelelöen, amíg megtudja a teljes igazat). Azt mindenképpen szödd bele, hogy csak az apja vesztett azzal, hogy nem ismerte meg öt.

Azzal nem tettél semmi rosszat, hogy nem eröltetted a kapcsolattartást az apával, a gyereknek elég apaképként a te édesapád.

Szörnyü hiány nincs, márcsak azért sem, mert ez a férfi soha nem lenne jó apja, egy rossz meg csak tényleg árthatna a lelkivilágának.

Rengeteg gyerek nö és nött fel apa nélkül, és nem lett semmi lelki baja, kivéve, ha az anya vagy a környezete ezt túldramatizálja, ugyanis éppen az okozza a gondot, nem maga az apahiány.

2014. szept. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyukam nekem mindig azt mondta kulfoldon dolgoik az apukam.

Ez felig meddig igaz is volt, mert ott el a csaladjaval es a 3 gyerekevel.

En csak "becsuztam" a mai napig nem tudnak rolam meg apammal sem talalkozztam soha csak a fb on lattam.

O nem akart engem anyu meg vallalt egyedul is. 2 nagybattam es a papam volt a ferfi akitol tanultam es kerdezztem es nem szenvedtem hianyt semmibe.

2014. szept. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10%
Szépen ülj le a fiaddal és meséljd el neki hogy becsapot az apukája téged és öt is nagyon sajnálak kérdezö hogy ilyen gonosz volt a szerelmed menasszonya is akit feleségül kivánt venni hogy letámadot. Mindenesetre nehéz neked. Azt hadkérdzem meg mikor megtudtad hogy a szerelmed átver választhatad volna ha akrtad volna az abortuszt ? Sok sikert neked és kitártást semmiért nemvagy te a hibás níúgadtan beszélhetsz a gyermekeddel.
2014. szept. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Igazan a gyereknek joga van megismerni az apjat.

A volt bartod a gyerek apja vallalja a kovetkezmenyeket hiszen veled szexelt.

Nyugodtan kerd az apasagot es a tartasdijat ill a lathatast.

Fereteszed neki a penzt jo lesz majd jogsira stb.

Irj egy mailt az apanak hogy egyeseged a gyerek erdekeben megszeged hiszen a torveny is ezt mondja.

Tul hamar vallaltal gyereket egy rovid kapcsolatban o pedig egy diszno volt eskyvo elott ket novel volt kapcsolata igy semmi joga ahoz hogy felteteleket kituzzon.

A masik no pedig liba hogy hozzament de nagyon.

2014. szept. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!