Ez apakomplexus?

Figyelt kérdés

18 èves lány vagyok, az apámmal nem a legfènyesebb a kapcsolatom. 14 èves koromban vettem èszre, hogy nem vonzanak túlságosan a korombeli srácok. Persze vannak akik tetszenek, de nem tudok egyikkel sem elkèpzelni valami komolyabbat. Az eddigi kèt barátommal is azèrt lett vège, mert nem szerettem ôket, nem èreztem, hogy jó lenne nekem ez a kapcsolat. Vonzódom az idôsebb pasikhoz, náha már-már engem is meglep, hogy mennyire nem szàmít a kor. A 20 èv nálam simàn elmegy. Egy fèrfival szemben az az elvárásom, hogy legyen megbízható, számíthassak rá, legyen független, szeretô, gondoskodó, amilyen apa nem volt. Mindig is anyás voltam, olvastam, hogy apakomplexus akkor alakulhat ki, ha a szeretett apa hamar meghal, vagy keveset van a gyerekkel akinek hiányèrzete lesz ettôl. Èn nem vagyok apás, sokszor örültem ha nincs itthon. Ô az a fajta, aki ha elesel inkább leszìd ès elfenekel, minthogy megvìgasztaljon. Èn nem apámat keresem a fèrfiakban, óckodom tôle, hogy valaha olyan pasim legyen mint ô. De hiányik az, hogy hozzábújhassak, megöleljen ès mesèlhessek neki. Mármint, hogy olyan legyen, akivel ezt szìvesen teszem. Ezèrt ezt próbálom más fèrfiak szemèlyèben kárpótolni. Apàval emlèkeim szerint eddig 2x öleltük meg egymàst ès a puszi is ilyen ritka. Napi szinten van amikor csak köszönünk egymásnak, nèha váltunk pár szót, de ha kettesben vagyunk, akkor is csak a kínos csend jellemzô. Mikor mèg fiatalabb voltam s a bárátnôim olyanokat szerettek mint Justin Bieber, Sp, stb, èn az idôsebbek iránt rajongtam. Johnny Depp, Russel Crowe, Brad Pitt. Nem tudom, hogy ez apakomplexus, vagy csak apám iránti közönbös èrzèseimet próbálom-e kárbótolni. A lènyeg, hogy az idôsebb pasikkal èrzem jól magam, ès hogy ôszinte legyek, tudatosan keresek nálam min. 5-6 èvvel idôsebb pasikat. Apa soha nem az a szeretô apa volt, mint a fikmekben, akikre mindig is vàgytam, de mindennèl jobban szeretnèm ha a pasim olyan lenne.

Mit gondoltok?



2014. szept. 15. 22:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nekem is hasonló kapcsolatom volt apámmal, én most egy nálam 8 évvel idősebb férfihez tervezek hozzámenni, de úgy őszintén, nem érzem, hogy bármennyi korkülönbség is lenne köztünk, egyenrangúnak érzem magunkat... mondjuk nálam a 20 év sok lenne, bár nekem is vannak ilyen 40-50 közötti színészek/zenészek, akik bejönnek, és sok pasi van, aki 40 fölött szerintem jobban néz ki, mint amíg 30 körül/alatt volt... de azért nem tudnám magam velük elképzelni... :) lehet, hogy az apakomplexusnak is vannak fokozatai, és nálam egy nagyonnagyonnagyon enyhe fokozat van... nem tudom :) de nem annyira izgat a dolog, boldog vagyok a vőlegényemmel :)
2014. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8%

Nem apakomplexus. Én sem szeretem apámat . Én is öregebbeket szerettem, de mondok egyet.: ki fognak használni.

Sok után lett férjem amely 8 évvel öregebb tőlem. És nem európai. Itt csak " büdös hús van" . Ritka az olyan aki igazán szeretni fog. Ezeknekna szex a fò aztán szióka

2014. szept. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
szóval, lehet, hogy csak simán érettebb vagy a korodbelieknél, legalábbis bizonyos dolgokban, nem feltétlen az élet minden területén... én sem azokért rajongtam, amiért a korombeliek, jobban szeretem a 80-as évek rockot, mint a mai poppot... mindenki Legolasért volt oda, én Aragornért, és persze Johnny Depp nekem is a szívem csücske... :D
2014. szept. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az nem apakomplexus, ha 5-6 évvel idősebbeket keresel. Az az apakomplexus, ha apád korabelieket, tehát olyan 40 felé vagy afölöttieket keresel.


Egyébként én apakomplexusos vagyok szerintem, viszont én nagyon jól kijövök apummal és nem volt igazán komoly problémánk soha, szóval nem igazán értem, hogy akkor mégis mitől alakult ki. Ha esetleg valakinek van ötlete, az írja le légyszi, mert érdekelne. (Amúgy kérdező, ezt csak azért írtam le, hogy lásd, nem vagy egyedül - amennyiben tényleg az ennyivel idősebb pasikhoz vonzódsz és nem csak az ilyen 25 éves korosztályhoz például.)


18/L

2014. szept. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Azt hogy összekevered a férfi embereket egy teddy-mackóval.


Nem mindenki olyan amilyennek elképzelünk egy szerepkört, de én úgy gondolom, azért mert az apád más személyiség és másképpen mutatja ki az érzéseit, nem biztos, hogy azt jelenti, hogy nem törődik veled, sőt, biztos, hogy nem azt jelenti.


Én is ismerek olyan embert mint a te apád viszont azt is tudom, hogy garantáltan bármit megtenne a gyerekéért, a fél karját odaadná ha kell.


Neked csak szerelemre van szükséged, egy komolyabb emberre, de nem az apád miatt hanem mert ilyen lelki alkatú vagy.

2014. szept. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, a 25 a ninimum. Sokkal idôsebb fèrfiakhoz is vonzódom. 13 èves voltam, amikor egy nálam 1 èvvel idôsebb lány apja nagyon tetszett. Vagyis mindig megdobbant a szívem amikor rám nèzett vagy hozzámszólt. Persze akkor mèg szexuálisan nem vonzódtam, csak tetszett ès azt kìvántam bárcsak nekem is ilyen apám lenne. Apa 56 èves most. Ilen idôs fèrfival azèrt nem jönnèk össze, de volt pár 40-es pasi, akikkel komolyabb kapcsolatot el tudtam volna kèpzelni. De nen akarom be beszèlni hogy apakomplexusom van. Az tèny, hogy apám olyan mintha nem is lenne, ès nem hiszem hogy valaha is változi. Ha jobban blegondolok, kiskoromból nem is emlèkszek rá, csak anyára. Viszont apa ès anya között is 14 èv van, talán ezèrt èrzem termèszetesnek a nagy korkülönbsèget. Esküvökben már volt rèszem idôsebb pasival lenni, nem szexuálisan, de azt se bántam volna. 30 èves volt. Ès valóban igaz lehet, hogy ezek csak kihasználni akarnak, de a gond az, hogy a velem egykorú, vagy csak pár èvvel idôsebbek szexuálisan nem túlzottan èrdekelnek.
2014. szept. 15. 22:48
 7/14 A kérdező kommentje:
Bocsànat,utolsó elöttihez van címezve az elôzô hozzászólásom.
2014. szept. 15. 22:50
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. 2 nagy szerelmem volt, az első 11 évvel volt idősebb nálam, a másik 24 évvel.

Most, aki tetszik, ő is 20 évvel idősebb. Szüleim elváltak, apukámmal sose volt rendes kapcsolatom.

De a szerelmeim nem hasonlítottak apukámra. Viszont mindegyik olyan nagy, erős, biztonságot sugárzó igazi férfi.

Szerintem nálad ez az 5-6 évvel idősebb dolog nem feltétlenül apakomplexus. Ez teljesen átlagos korkülönbség.

2014. szept. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azt ne mond már, hogy csak 40 évesen erős és biztonságot nyújtó egy férfi.


Na szóval ezt gerontofiliának hívják.

2014. szept. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
ez apakomplexus a javából.
2014. szept. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!