Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Problémás szülő mellett hogy...

Problémás szülő mellett hogy tudtad élni a saját életed?

Figyelt kérdés
Problémás alatt értem az alkoholproblémákkal küszködőt, vagy bármi hasonló kaliberű nehézséget. Hogy tudtál helytállni a saját családodban miközben a szülő miatt is kell aggódnod? Én sokszor úgy érzem, hogy mostmár - saját családdal rendelkezőként - nem szabadna magamnak azt megengedni, hogy egy-egy szülőkkel kapcsolatos gond ennyire letaglózzon... Másrészt pedig az jut eszembe, hogy ha én - gyerekükként - nem segítek rajtuk, akkor ki teszi meg? Hogy lehet normál életet élni és megtalálni a középutat?
2014. szept. 16. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Na ez egy jó kérdés.
2014. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Apám alkoholista VOLT.

Eleinte próbáltam vele beszélgetni róla, eredménytelenül nem egyszer. Aztán pedig ráhagytam. Mondjuk ő nem volt agresszív stb, békén hagyott. Gondoltam nem az én dolgom, leszarom hogy rokoni kapcsolatban vagyunk mert egy szánalmas ember aki nem érdekel innentől kezdve.

2014. szept. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is apám iszik, de sajnos belőle a rosszat hozza elő, ami végül mindig rajtunk csattan. Nagyon szenvedek tőle, utálom, egy csomó energiát elvesz az önvédelem és alig bírom rendbe tartani az életemet. Mindent megnehezít. Nagyon várom már, hogy megszabaduljak tőle és azt hiszem, egyáltalán nem fogom vele tartani a kapcsolatot.
2014. szept. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól.

Apám rendszeresen iszik, régebben verte anyát (már elváltak). Bűntudata van, mert ilyen és nem foglalkozik velem normálisan. Ezért próbál kárpótolni...

18. szülinapomra lakást kaptam Budapest egyik legjobb részén, érettségiajándéknak világ körüli utat, amikor meglett a jogosítványom, autót.

Annyi pénzt kapok tőle, amennyit szeretnék. Semmire nem mond nemet, ha most azt mondanám neki, hogy én jövő hónaptól Párizsban szeretnék élni, az Eiffel-toronyra néző lakással, akkor már holnap délután elküldené nekem a beköltözésre érdemes ingatlanokat.

14 éves koromban jöttem rá, hogy bármire rávehetem és ezt azóta kihasználom.

Lehet, hogy szemétség, sőt, biztos. De azt sosem felejtem el, ahogy kiabált anyával, amíg én az asztalnál rajzoltam, vagy amikor arra ébredtem hajnalonként, hogy részegen hazajön a ku.váitól és megveri anyát.

2014. szept. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kedves előttem szóló! Örülj neki, hogy nem Téged vert meg mikor hazajött és hogy sok pénze van sok adósság helyett... Óriási szerencséd van. Amúgy úgy tűnik, hogy ennek ellenére sem lett jó ember belőled.
2014. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!