Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mégis milyen gondolatok...

Mégis milyen gondolatok járnak az ilyen szülők fejében akik iskola mellett hagyják összeköltözni a gyereket a párjával és fizetnek is neki mindent?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor valaki összeköltözik a párjával, de tanul még, és a szülei támogatják anyagilag a költözését ennek ellenére is.


Más meg 20 év felett, biztos munka mellett, otthon lakik és azzal küzd hogy engedjék már elköltözni, és így is gyereknek nézik.


2014. szept. 23. 10:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
És akkor mi van? Mi közöd hozzá?
2014. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Aki 20 év felett, biztos munka mellett még mindig a szülei engedélyét kéri, az gyerekként is viselkedik, ne csodálkozzon, ha úgy is kezelik.
2014. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindegy szerintem hány éves gyerekekről beszélünk?
2014. szept. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem érdekel mi közöm hozzá, az én észrevételem annyi, hogy mennyire különböző felfogásuk van egyes szülőknek.



Bármennyi éves, aki iskolába jár még, legyen az 17 vagy 19.

2014. szept. 23. 10:50
 5/16 A kérdező kommentje:
És az a 20 év feletti nem engedélyt kér, csupán annyit, hogy nem így kelljen elmennie hogy ellenzik. Elvégre van már keresete, és nem iskolásként, eltartottként hiszi azt hogy ő a valaki aki külön lakik.
2014. szept. 23. 10:51
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Le leszek pontozva, de én furának, megkockáztatom, nevetségesnek is tartom kicsit. Ha egy 18 éven aluliról beszélünk, akkor miért engedik? Ha 18 éven felüliről, akkor meg ne akarjon a szülei pénzén menőzni vagy elmondani, hogy ő már együtt él a barátjával. Akkor tartsa el magát. Ha nem megy, akkor még ne költözzön el. Most nyilván nem az olyanokról beszélek, akik elszöktek. Az más, itt van szülői hozzájárulás. Ha el AKAR menni a gyerek, tartom a véleményem, tartsa el magát.

Más, ha suli vagy bármi miatt és nincs kolesz, de a szülő megtetheti, akkor még szerintem az belefér. De csak azért, mert én már felnőttem, és majd én együtt élek valakivel ti meg fizessétek, azt én sem tudom megérteni.

2014. szept. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez már a negyedik ilyen kérdés egy napon belül. Igen vannal jófej, gondoskodó szülők, akik a gyerekeiket felnőttnek látják mégis támogatjak, meg vannak olyanok mint neked, h nem fogadják el h felnőttél. Teremts magadnak anyagi biztonságot és költözz el, ilyen egyszerű, a felnőtt emberek általában ezt teszik. Csak plusz szerencse, ha ehhez szülői támogatás is társul..
2014. szept. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Kedves 6os, én albiban laktam a parommal az egyetem alatt. Szuleim fizettek mindent amig tanuptam, tehat a kozos eletunk elso eveit is, azert szerintem ez nem elitelendo, h gondoskodtak rolam amig tehettek..:-)
2014. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy jött ki, hogy kollégista voltam, és a férjemmel (akkor még csak pasim) egy csirkefarmon takarítottunk éjszakánként. Ha haza akartam menni, tízre értem volna haza, és ha szerencsém van, a kishúgom hagy aludni. Este hatkor pedig indulnom kellett volna.

Az utolsó félévben már a férjeméknél laktam, együtt készültünk a szakvizsgára, ami támogatást kaptam a szüleimtől az a családi pótlék utánam, meg a kollégium költsége.

Ez kb 25ezer volt havonta.

Erre jött a fizum, meg maszekoltunk. Anyósomnak meg jól jött, hogy valaki besegít.

2014. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha egyik félnek sincs jövedelme, úgy nekem is furcsa lenne, ha a szülők teljes mértékben eltartják a gyerekeket. De, ha legalább az egyik fél dolgozik, és a szülők besegítenek (nem akkor, ha elvárás a gyerek részéről) abban én nem látok semmi kivetnivalót. Felnőtt, kereső embereket is támogat nagyon sok szülő pénzzel, étellel stb. És nem feltétlen azért mert rászorul a pár, hanem mert szeret segíteni és adni.
2014. szept. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!