Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, Fiúk, akik dolgoztok...

Lányok, Fiúk, akik dolgoztok suli mellett, hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Ha betöltöm a 18-at el akarok költözni otthonról albérletbe egy barátnőmmel. Milyen munkát ajánlotok? Ti hogy csináljátok pl.: egyetem mellett, vagy gimnázium mellett?

2012. szept. 25. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
hétvégén diákmeló, nyáron meg nyárimunka. semmilyen szabadidőm nincsen ;) vagy ha mégis, akkor trónolok egy jóízűt.
2012. szept. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Idén fogok érettségizni, heti 3x dolgozok Tesco pénztárban. Minden nap végzek 16-ig, így van időm bőven. Néha megyek hétvégén is. Amióta elmúltam 18 éjszakázhatnék is, de azt anyukám nem szeretné. A nyáron kezdtem, megtartottak szerencsére.


Egyetemre nem fogok menni, de valamilyen okj-s szakmát csinálok. Mellette remélem ugyanígy fogok tudni dolgozni.

2012. szept. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Suli 2-ig 3-tól este 10-ig gyorsétteremben meló,ez heti 5 nap :).
2012. szept. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én órák után és hétvégén jártam dolgozni, eladó voltam.

Viszont adnék egy tanácsot, amit érdemes lenne megfontolnod: hacsak nem olyan szakon szeretnél továbbtanulni, ahova muszáj bejárni (pl. orvosi) menj levelező tagozatra!!! Tudsz mellette rendesen dolgozni és kevésbé szívatnak a vizsgákon és az elvárások is alacsonyabbak.


Sok sikert, nincsenek magas elvárásaid, szerintem minden rendben lesz!


22L

2012. szept. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem vagyok tanuló, de amikor suliba jártam akkor órák után mentem be dolgozni. Mivel akkor elég pocsék volt az anyagi helyzetünk muszáj volt dolgoznom ha nem akartam éhen halni. Ha nem muszáj ne dolgozz suli mellett mert kifogsz készülni, nem fogsz tudni eleget pihenni nem lesz semmi szabadidőd. Én órák után mindig a tescoba mentem pénztárosi munkára. Mivel én minden nap bőven végeztem fél 2 kor és a tesco csak 10 percnyire volt onnan így 2 kor már megtudtam kezdeni a munkámat és este 9-10 ig bent kellett legyek. Utána az utolsó busszal hazamentem a buszon gyorsan átnéztem a tanulni valót amint hazaértem 11 re mentem aludni és másnap 7 óra körül már indultam is a suliba. Szabadidőm nem volt még hétvégén is bejártam dolgozni de akkor is csak aludni jártam haza mert akkor délelőtt dolgoztam többnyire délután aludtam meg tanultam. Sajnos ezzel számolni kell és nem volt sok hazsnom belőle mert a fizetésem 70%a ment a közös kasszába mert kellett a pénz nagyon a szüleimnek, annyi pénzem maradt hogy ruhát vehessek magamnak, meg a tanuláshoz szükséges dolgokat. Egyedül érettségi előtt 1 hónap szünetem volt hogy rendesen tudjak tanulni, a két érettségi közti időben is dolgoztam szinte. Sajnos ez volt ezt kellett szeretni. Nekem pokol volt ez de muszáj volt nem volt mese. Amikor szakmát tanultam akkor nem vállalhattam mellette munkát mert minden 2. héten szakmai gyakorlatom volt de azért kaptunk pénzt persze mert rendes munkának számított az. Ez volt 3 éve és most ez az az év amikor már tudok lazítani mert a szüleim anyagilag már egyenesbe jöttek, akkor én a barátomnál lakok már aki sokat segít nekem és mivel a szülei nem élnek rosszul így megtehetem azt hogy lazább helyen dolgozok egy ideig.
2012. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
én babysitterkedésre gondoltam. nagyon örülök, hogy úgy gondoljátok, hogy sikerülni fog:)
2012. szept. 25. 19:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is suli mellett dolgoztam azokon a napokon,amikor nem volt órám és persze szombatonként.Gyűlöltem.Fáradt voltam és utáltam az egész életemet,a pokolba kívántam mindent.Ezt fél évig bírtam.Amúgy mindig is dolgoztam suli mellett,de azok csak ilyen 4 órás munkák voltak.
2012. szept. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!