Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennyire bele kell avatkozzon...

Ennyire bele kell avatkozzon egy szülő a gyermeke párkapcsolatába, vagy ez teljesen jogos?

Figyelt kérdés

Én 19 vagyok, párom 25. Nemrég jöttünk össze, de már régóta ismerem a fiút. Eleinte anyum nem szólt semmit hozzá, nem kommentált ha találkoztam vele vagy ha épp soká jöttem haza (barátom dolgozik, ezért csak délután van egymásra időnk).

És tegnap volt az hogy mint akire egy hisztiroham jött rá (anyukámra értem), hiv 10 óra fele telefonon hogy merre vagyok már, hogy én milyen szem*t alak vagyok, össze vissza dobigálta a szavakat rám hogy én ilyen meg olyan vagyok hogy táncolok az idegein (de miért is? mikor világosan mondtam itthon mielőtt elmentem volna hogy mikor jövök és nem szólt semmit, azt mondta hogy jó).

Aztán elkezdett azzal blamálni hogy soha nem fogok tudni megtartani egy tartós párkapcsolatot mert milyen hamar lefeküdtem a barátommal (feltételezem lekövetkeztette mikor sokáig bennvoltam a füdőszobában indulásom előtt), és hogy mekkorát csalódott bennem emiatt.


Szerintem ez igy kicsit túlzás hogy igy beleszóljon a kapcsolatomba, vagy ha féltő is oké, féltsen de ne ennyire durva szavakkal !

Dolgozok mellesleg, ez szépen meg lett beszélve ha dolgozni fogok és minden hónapban leteszem a pénzt az asztalra akkor jövök és megyek amikor akarok.


Teljesen nem értem...



2014. szept. 25. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

" milyen hamar lefeküdtem a barátommal (feltételezem lekövetkeztette mikor sokáig bennvoltam a füdőszobában indulásom előtt)"

A fürdőszobai tartózkodás hossza hogy függ össze azzal, hogy lefeküdtél a barátoddal?

2014. szept. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Hát én sem értem. Anyád az a tipikus "csöndben vagyok, közben fortyogok és utána kitörök, mint egy vulkán" típus, nehéz az ilyen embereket elviselni. Ne törődj vele, nagykorú vagy, azzal fekszel le akivel akarsz, nem hiszem, hogy ezen múlna a párkapcsolatotok sikeressége.
2014. szept. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Eddig is voltak ilyen dühkitörései, de ez most nagyon vitte a pálmát. Persze, majd elmúlik nála, csak az a rossz hogy addig meg én viseljem el a stilusát.

Hálistennek majd a munka leköti a figyelmem róla és addigsem leszek itthon, de haza kell jönni...

2014. szept. 25. 10:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Beszélgess vele azért, lehet, hogy csak ki volt borulva más miatt és éppen rajtad csattant az ostor.
2014. szept. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

"Hálistennek majd a munka leköti a figyelmem róla és addigsem leszek itthon, de haza kell jönni..."


Nem kell hazamenni. Van munkád, költözz el, tartsd el magad, és nem kell alkalmazkodni az otthoni elvárásokhoz.

2014. szept. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Én 7 éve ilyen kirohanások sorozata miatt léptem le. Voltam én már minden a végén,pedig a tisztességet lehetne rólam mintázni :D. Viccesen hangzik,de bárcsak az én lányom is majd ilyen jó gyerek lenne,mint én voltam. De otthonra nem felelt meg. Azóta sem bánom! Nem lettem idegroncs,túlsúlyos,otthonülő nyálfolyós "jókislány".
2014. szept. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ezen az elköltözősdin én is gondolkoztam, nem is egyszer, meg is tehetném, de túl család párti vagyok MÉG, és nem szeretném ha miattam menne tönkre a családommal való kapcsolatom.

Múltkor mikor felvettettem a költözést, a reakcióról inkább ne is beszéljek. Zsarolás lenne? Nem tudom.

Tény, egyszer úgyis elhagyom ezt az otthont.


DE nem tudom, én tipikus az vagyok aki nem szeretné megrontani a szüleivel a kapcsolatát, inkább rendbe szeretném tartani.

De ilyenkor igen, én is kibukok....

2014. szept. 25. 11:07
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem igazán értem, hogy attól miért romolna meg a kapcsolatod a családoddal, hogy elköltözöl. Felnőtt ember vagy, ez így normális, nem fogsz mindig velük lakni. Persze nem úgy kell elköltözni, hogy ha ti ilyen szemetek voltatok, akkor fogom a cuccomat és már itt sem vagyok, hanem normálisan, úgy, mint egy felnőtt.
2014. szept. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!