Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az ilyen szülők mit hisznek?...

Az ilyen szülők mit hisznek? Hogy a gyerekük egyből ugrik, ha nekik kell valami, csak azért, mert a gyerekük?

Figyelt kérdés

Velem is már volt ilyen, és környezetemben is volt már hasonló.


Az egyik eset egy lánnyal volt. A szülei semmibe vették, csak a testvére létezett számukra, nemigazán törődtek vele, mindig cseszegették, és mindig a testvérét magasztalták mindenben, dicsérték, a lányt pedig le se sz@rták, már bocsánat. 18 évesen elköltözött. Most 26 éves. A szüleinek lett valami problémájuk, de a testvére nem segített, ezért elmentek a lányhoz. A lány pedig mérgében elküldte őket a büdös fenébe, a szülők meg nem értették, hogy miért.


Nem foglalkoztak vele, nem is létezett szinte a számukra, akkor mégis MIT várnak? Hogy csak azért, mert a gyerekük, egyből ugorjon, ha a tapló szüleinek kell valami, miközben ő nem jelent számukra szinte semmit, vagy csak egy lábtörlőt?



Velem is ugyan ez volt, csak apámmal. Alkoholista, egy "Hogy vagy"-ot sem bírt 17 év alatt (születésemtől 17 éves koromig) kinyögni, nem érdekelte, hogy mi van velünk, vagy mi volt az iskolában, stb. Egy darab jó emlékem sme kötődik hozzá. Szüleim elváltak, ő elköltözött, még akkor sem vette a fáradtságot, hogy elköszönjön. Nem keresett minket, nem érdekelte az egész.

Majd egyszer csak csöngött a vonalas telefon, mikor épp csak én voltam itthon. Apám. Se egy "hogy vagy", se semmi, de azt kérdezte, hogy nem-e tudnék az egyik barátjának a lányának protekciót szerezni XY helyen. Hát akkor eldurrant az agyam, már bocsánat, és elküldtem a fenébe.

Apai nagyanyám meg a mai napig minket okol mindenért, mert mi nem keressük a társaságát, nem tartjuk vele a kapcsolatot, stb.



Én nem értem. Én gondolkozok rosszul? Az ilyen "szülők" mit hisznek? Hogy ők nyugodtan úgy bánnak a gyerekkel, ahogy akarnak, de a gyereknek kutya kötelessége a szüleinek segíteni, és egyből ugrani?

Ha valaki le se bagózza a saját gyerekét, vagy úgy bánik vele, mint valami rossz lábtörlővel, az miért csodálkozik akkor, ha a gyerek elhajtja őket a fenébe?


Mit gondoltok erről? NEM provokálásnak szánom a kérdést, viszont komolyan nem értem ezt.

bennem van a hiba?


Ti ismertek hasonló eseteket?


A gyereknek vagy a szülőnek adnátok ilyenkor igazat?



2014. szept. 19. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek, én megértem.

Az én történetem kicsit más. Nagyanyám seggét is kinyaltuk, de ő állandóan azon panaszkodik, hogy egy pohár vizet sem vittünk neki soha, csak azért mert volt egyszer kétszer olyan alkalom, hogy igenis megmondtuk neki a magunkét nem olyan durván, de ő zokon vette és apámat, testvéremet, apám rokonait, mindenkit elkönyvelt egy mihaszna, lusta, szemét alaknak...

Senkinek sincs a világon semmi gondja az életben, csak ő tudja mi az igazi fájdalom. Ezért is nem lehet vele beszélgetni, mert ha már azt mondom, hogy tegnap fájt a fejem, már rákezdi, hogy nem tudom én mi az amikor igazán fáj, mert azt csak ő tudja mi fáj fizikailag, mi fáj lelkileg stb... Ő már nem bír, de azért csinálja magának a gondokat... Vannak olyan napok amikor azt gondolom mikor hal már meg... és ilyenkor én érzem rosszul magam.

Kezdem azt hinni, hogy ha ő nem lenne minden sokkal jobban alakulna és alakult volna... persze ha ő nem lenne nem lenne életem amit éljek.


Szóval én megértem hogy néha nem ért egyet a gyerek meg a szülő, hogy néha mindenki hisztis egy kicsit, de amikor feltűnően igazságtalan valaki az borzasztó rossz...

2014. szept. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem apám olyan, már gyerekkoromban megkaptam a szokásos "semmire nem viszed az életben" szöveget. Aztán mikor már önálló voltam, egyetemen vagyok, akkor meg azzal jön hogy "te csak a f..szod vered Pesten"...Meg telibe van szarva az én életem, neki egyetlen mániája, hogy otthon minden meg legyen csinálva.


Ha hazamegyek akkor kb rögtön azzal jön hogy "úristen, most használjuk ki hogy itt van" és kitalálja a hülyeségeit, meg hirtelen fontossá válik megcsinálni mindent amit hónapokig ő nem csinált. Pedig se nem dolgozik, se semmi, csak otthon döglik, de persze akkor is úgy állítja be magát hogy ő a világ legtökéletesebb embere.


De már apám szülei is ilyenek voltak, hogy mindig elvárták hogy egy csettintésre ugorjunk.

2014. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!