Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szinte mar napi rendszeressegg...

Szinte mar napi rendszeresseggel veszekedunk edesanyammal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Regen kivalo kapcsolatot apoltam az anyukammal amikor rosszban voltak apuval. Mostmar szent a beke.. Viszont koztunk nem. Vegzos gimnazista vagyok es hat nagyon ki vagyok merulve, tobbszor elofordul, hogy a faradtsag miatt nem erem utol magam, de neki olyan elvarasai vannak amit nem mindig tudok vegrehajtani. A legutolso csepp az volt a poharban amikor csunyan beszeltem vele mert nem volt hajlando elvinni 0.orara az iskolamba, ami a varos masik feleben van, tomegkozlekedes 0, es a bicajhoz hideg van, a jogsit meg persze nem engedi lerakni.. Igyekszem neki megfelelni, nagyon jo a tanulmanyi atlagom is de megsem tetszik neki semmi amit csinalok. A legutolso veszekedeskor azt mondta, hogy nem ad penzt nekem 2 honapig.. Na azert ez szerintem durva( es amugy ez 2 hettel ezelott volt, azt hittem megenyhul, de azota nem adott egy fityinget sem) oke persze nem varok sokat de egy egy ezrest adhatna ha pl a baratnoimmel kvzni megyunk, es nem varhatja el hogy 6 hetig ne menjek sehova hetvegen, azert a gozt jo lenne kiengedni amit az iskola nehezsegei okoznak.. Rengeteget tanulok, segitek itthon valahogy megis ugy erzem hogy nem szeret mar es folyton azt hallgatom h miert vagyok rossz :( szeretnem ha ujra olyan lenne mint regen, tamogatna LEGALABB lelkileg..

Ertelmes tanacsokat varok! Koszonom!



2014. szept. 26. 00:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Amíg vele laksz sokat nem tehetsz, nyelni kell. Amikor jobb kedve van próbálj vele beszélni őszintén, hogy néhány dolgot igazságtalannak érzel. Ne beszélj vele csúnyán, Édesanya csak egy van ezt ne feledd!Anyukád biztosan szeret, erről látatlanban sincs kétségem ! Nem lehet, hogy valami miatt frusztrált és rajtad csattan az ostor ?
2014. szept. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Milyen elvárásai vannak, amit nem tudsz megcsinálni ? 1-es voltam.
2014. szept. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
csak azt tudom tanácsolni amit 1. illetve én gimiben éjszakában dolgoztam, pénzt soha nem kaptam. egyetemen kollégistaként heti 2000 ftot, ez volt 2 éve. plusz a kolit fizette. szerintem a pénzre nem kell berágni. hol laksz, hogy nincs tömegközlekedés 0. orára? mert az azért durva, ha fél oránál nagyobb a táv. a sulira minden településen gondolnak, de irj az önkormányzatnak/volánnak, szoktak inditani buszt ha elegen kérik pl munka miatt (osztálytársaiddal összefogtok, nekik is be kell jutni valahogy, olyan meg nincs h egy nagy településen nincs semmi reggel 7 elött..)
2014. szept. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

miért kéne pénzt adnia az anyádnak arra, hogy a barátnőiddel kávézz? ezt nem értem.


másrészt meg, szeptember van. nehogymár ne lehessen bicajjal suliba menni... öltözz fel.

2014. szept. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
a tanulmányi átlagod meg nem az anyádnak kell, nem ő fog vele továbbtanulni, meg elhelyezkedni.
2014. szept. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Azt írod,hogy ki vagy merülve,de mégsem fekszel le időben aludni.Éjfélkor is itt lógsz és netezel.

Valami vitamint szedhetnél és próbálj időben aludni.Így nem lennél kimerülve.Jobb lenne a közérzeted,nem lennél feszült és stresszes.Így talán nem lenne annyi konfliktusod édesanyáddal,mert kiegyensúlyozott lennél.

2014. szept. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyetemen volt ilyen időszakom (anyámmal laktam). Mondjuk mindketten hirtelen haragúak vagyunk:) A sok "kis" veszekedés után egyszer csendesen közöltem vele, hogy aznap éjjel nem megyek haza... Kb. 3 napig voltam a barátnőmnél... Amikor végül hazamentem, nagyon alaposan átbeszéltük, mi történt velünk, elmondtam, hogy mennyire igazságtalannak érzem a velem szembeni viselkedését, hogy ez mennyire rosszul esik nekem. Volt ordibálás, sírás, (mindkét részről)amit akarsz:) De:

1. Mindketten kiengedtük az összes "gőzt", frusztrációt, sérelmet, ami bennünk volt

2. Rájött, hogy sokkal jobban bánt, ahogy viselkedik, mint gondolta - meg én is megértettem, mikor bántom őt akaratlanul.

Végül levontuk a következtetést, hogy kinek miben van igaza és miben nincs. Azóta nem volt ilyen "rossz" korszakunk...


(Jó, azt nem mondom, hogy sosem "kapunk össze", de mindig megbeszéljük.)


Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy lépj le, de boríts ki mindent, és beszéljetek meg mindent őszintén. (Még akkor is, ha esetleg a szokásosnál nagyobb veszekedésbe torkollik, mert az anyukád nyilván nem számít rá, hogy "kinyitod a szád".) Mert ha a veszekedések "rutinszerűvé" válnak, az nem vezet sehova, egyre csak rosszabb lesz.


Szóval mondd el neki, hogy mostanában túl sokat veszekedtek, és ez nem jó, és hangsúlyozd, hogy ebben nyilván te is hibás vagy, még ha nem is érzed (mar csak udvariasságból is anyukád felé), de szeretnéd, ha megbeszélnétek, miért állandósult köztetek a veszekedés, mert szereted, és szeretnéd, ha újra olyan jó kapcsolatotok lenne, mint régen...


De vedd figyelembe, hogy nyilván te is éppannyira hibás vagy, mint ő, még ha nem is tudod, hogy miben hibázol...

2014. szept. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem higgadj le, sokat pattogsz. Tűrni kell, míg otthon laksz, míg ők tartanak el. És ha nem ad pénzt, annak oka van. Meg kell húzni a nadrágszíjat, nem lehet dobálni a pénzt kávézásokra. Ha ki vagy merülve, akkor feküdj, aludj, pihenj, ne pedig költekezz. Persze, hogy rossz a viszony köztetek, ha csak követelőzöl. Vegyél vissza, meglátod, jobb lesz.
2014. szept. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

ja, és csak hogy érezd a különbséget: egyetemre járok, mellette teljes munkaidőben dolgozom, hétvégén is suliba járok, a fizetésem hazaadom, mert nem állunk fényesen anyagilag. Kávézni kávézok - csak hogy témába vágjon - de nem az éttermi 400forintosat, hanem a coop-os 35 forintosat. Barátnőzni időm sincs, mert ha van egy kis szabadidőm, akkor lefekszek pihenni. Ami nem egyenlő azzal, hogy éjfélkor még itt irkálok hülyeségeket...

Azért mert te végzős gimis vagy, még nem áll fejre a világ!

2014. szept. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
49%
Én osztályelső vagyok, de velem is szokott anyám kiabálni a sulival kapcsolatban. De én mindig csinálok egy kis meglepetést Pl.: sütök neki valamit ami egyszerű de finom. Aztán átbeszéljük a dolgokat és kibékülünk! Ha nálatok ez nem megy nincs ötletem!
2015. jan. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!