Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem kell rögtön elköltöznöm,...

Nem kell rögtön elköltöznöm, mert eddig semmi hasznom nem volt és most dolgozom pont?

Figyelt kérdés

1 éve dolgozom, és lassan össze akarok költözni a párommal.

A szülők a bejelentést jól fogadták, de rá pár napra a fentebb említett dolgokat kaptam, miszerint nem kell rögtön keresgélni és eddig semmi hasznom nem volt, (adok haza a fizetésből de nem sokat tudok, többi megy félre), de így állnak nekem hogy felneveltek és mostmár én tartozom.

Milyen felfogás ez?

Nem kértem hogy felneveljenek, de gyerekként nem is tudtam ez ellen tenni mivel akkor még nem tudtam hogy ezt fogom kapni.


2014. szept. 29. 08:52
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
8%
Nem kérted,de megtették.Milyen viselkedés ez egy szülővel szemben?? Szégyellhetnéd magad :S
2014. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:

De ha dolgozom miért baj nekik ha elköltözöm?

Megtették, hogy aztán a fejemhez vágják hogy most még én keressek rájuk, mert kevés nekik amit a semmi fizetésemből hazaadok, és kicsit hagy szedjék meg magukat rajtam, miközben azon szenvedünk hogy hogyan alakítsunk ki egy élhető lakást és minden fillér számítana...

2014. szept. 29. 09:01
 3/49 A kérdező kommentje:
Megtették, aztán fejemhez vágják csakhogy maradjak hogy hasznuk legyen rajtam. Ez sem egy önzetlen hozzá állás...
2014. szept. 29. 09:02
 4/49 anonim ***** válasza:
39%

Én ezt pont a saját bőrömön tapasztalom...

Az a helyzet,hogy a szülők felnevelnek,de utána már elvárják,hogy most akkor már Te vedd át ezt a szerepet.

Nálam is hasonló a szituáció,nekem is ilyen felfogású anyum,apum nem és párom szülei sem,de már nem egy barátomtól hallottam vissza,hogy a szülőknek ilyen a felfogásuk. Sőt anyum még néha követelőzni is szokott,hogy ezt vegyük neki meg azt és nem pár ezer ft-os hanem több tízezer ft-os ajándékokról beszélek. Csak sajnos én jelenleg szerény 75 ezer ft-ot keresek és örülök,ha a férjemmel félre tudunk tenni,hogy házat tudjunk venni magunknak,később meg gyereket vállalni. Ezzel nem tudsz mit csinálni,szeresd őket és fogadd el őket olyannak amilyenek,többet nem tudsz tenni,mert megváltozni már nem fognak.:)

2014. szept. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

Na én is pontosan 75ezerből próbálok félretenni és hazaadni is.

De miért akarják megtiltani hogy elköltözzek?

2014. szept. 29. 09:08
 6/49 A kérdező kommentje:

És szeretnék a majdani lakásomba mosógépet, hűtőt stb, de ilyen havi 30ezer félretett pénzből nem sok gyűlik össze és vagy csak nagyon hosszú idő alatt gyűlik, és több kiadás van egy költözéssel, és így is el akarják venni azt a kicsit. :S

Nem elég haszon ha elköltözöm és nem lesz 1 Ft kiadásuk sem rám és látják hogy boldogulok az életben?

2014. szept. 29. 09:10
 7/49 anonim ***** válasza:
2014. szept. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
57%

Figyelj,megtiltani úgysem tudják.:)

A sarkadra kell állnod és kész,mást nem tudsz tenni.

Huhh nálam mekkora balhé volt anno,pont anyummal összekaptunk,mert rákiabált a húgomra,én meg megvédtem és kiálltam mellette,erre úgy felpofozott. Nagyon kiakadtam,pont aznap a párommal találkoztam és nem bírtam magamban tartani,így elmondtam neki,hogy megütött,de tudta,hogy ez már nem az első volt és mondta,hogy menjek haza összepakolni és azonnal jöjjek hozzá. Végül másnap összepakoltam és közöltem elköltözöm,hát anyummal megbeszéltük a dolgokat,de milyen jó,hogy elköltöztem,mert azóta 100x jobb a kapcsolatom vele. Meg a vitától függetlenül is tervbe volt véve az elköltözés,mert már 24 voltam. Sajnos munkám nem volt,a párom tartott el pár hónapig,de még ez is jobb volt,mert lelkileg rendbe jöttem és a párom is ezt szerette volna.


De amúgy a lényeg,hogy engem is nehezen akartak elengedni,mert megszokták,hogy mindig ott voltam nekik és most meg elköltözöm. Anyum először heti 3x akart átráncigálni,de a párja mondta hogy hagyjon már minket békén,most már külön életünk van stb és kb 1 évbe telt mire belátta,hogy akkor nekünk is meg van a magunk kis élete. Azóta heti 1x vagy van,hogy 2 hetente 1x látogatjuk meg őket. Szóval ne aggódj,majd megnyugszanak és hozzászoknak a gondolathoz,csak idő kell nekik.:)

2014. szept. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
68%
nem tartozol nekik semmivel. mondd meg nekik, hogyha téged befektetési céllal gyártottak és neveltek, akkor ezt elcseszték, rossz befektetési formát választottak.
2014. szept. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
83%

Minden felnőtt felelősségteljes embernek, saját döntése, hogy vállal e gyereket. Ha igen, kötelessége tisztességesen felnevelni, szeretni, a legjobb tudása szerint támogatni. Ha jó szülő volt, akkor a gyereke nem hálátlan.(sajnos ez mondjuk ne mindig van így, de ez lenne normális)

Viszont ezt ne anyagiakban várja a szülő! Ha szeretnek a szüleid, akkor örülnek a sikereidnek, és támogatnak abban, hogy elkezdhesd a felnőtt önálló életedet, és nem fejőstehénnek néznek, csak mert nekik pénz kell!

Költözz el, és éld az életedet. A szüleidet meg tiszteld, szeresd, látogasd. Ha segítségre szorulnak, úgyis segít az ember ha tud. De nehogy már elvárás legyen feléd, hogy pénzeld őket!

2014. szept. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!