Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, anyut nem tudom...

Mit tehetnék, anyut nem tudom már elviselni?

Figyelt kérdés

Anyu 2-szer elvált, öcsémről lemondott, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie. Mind a két alkalommal őt dobták, nem tudták elviselni az önző, hataloméhes stílusát /őket idéztem/ Eddig az összes munkahelyéről is ezért rakták ki. Az utánam járó gyerektartást mindig zsebre tette/teszi. Nem sikerült elérni, hogy nekem utalják sajnos. 14 éves korom óta dolgozom iskola mellett, jó tanuló vagyok, mindent magamnak kell megteremtsek. 16 és fél évesen, a második válása után konkrétan itt hagyott engem egyedül a lakásban, éljek meg, ahogy tudok. A lakás az ő nevén van, ez az egy, amivel állandóan engem zsarol, hogy ezt is elveszi tőlem, mert neki már én sem számítok, ő most él. Mindenét elvitte, háztartási cuccokat is, egy csomó ruhámat lenyúlta. Majdnem 2 és fél éve van párom, aki 3 hónapja dolgozik, de a kettőnk kis fizetéséből sem tudunk lépni...őt az anyukája nem is engedi el, maximum 2 napot lehet nálam egyhuzamban, mert elhord az anyja mindenféle k*rvának, hagy ne folytassam...pláne, hogy majdnem az egész fizetését elveszik tőle, annyi marad, hogy munkába kaját vegyen magának. Nincsenek normális ruhái és most is csak azon gondolkodik, miket vegyen az anyjának meg a húgának, tehát hozzájuk nem tudok menni.

Anyu mindig azt hangoztatja, hogy vesz nekem takarót a híd alá, mert jön a tél és ott hideg van, állandóan zsarol, fenyegetőzik, hogy kirak, a megkérdezésem nélkül el akartja adni a lakást a fejem fölül. Van 2 cicám, akiket az utcáról fogadtam be 2 éve, hogy ne legyek egyedül, őket is ki akarja dobni a lakásból, mert utálja az állatokat. Hülyének néz, titkolózik, nem mondja el, hol lakik, hol dolgozik, miért ment el, mit csinál. Csak annyit tud mondani, hogy utál, nem érdeklem, persze nem ilyen szépen megfogalmazva...3 év alatt 2 sportkocsit vett/kapott, állandóan kigyúrt, tetkós emberekkel van körülvéve. Nekem meg összesen 3 pár felemás, lyukas zoknim van...nagyon el vagyok keseredve...nekem még 2 év van a szakmából, teljes állást sem tudok érettségivel vállalni...

A lényeg, hogy semmi sincs rendben és nem tudom, mit tegyek, nem tudok lépni...

20/L


2014. szept. 30. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom ami Veled történik. Tarts ki, menj el dolgozni és ne tőrődj anyáddal.
2014. szept. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
apád hol van?
2014. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
pedig valahogy tisztázni kellene anyuddal, legalább azt, hogy meddig lakhatnál a házban, úgy, hogy békén hagy.
2014. szept. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva. Szerintem anyáddal itt nincs mit tisztázni. Megértem az elkeseredettségedet, a helyedben én is az lennék. Azt nem értem, hogy a párod miért nem lép le a szüleitől és költöztök össze...nem kéne hazaadnia semmit se az anyjának, se a húgának, az legyen az ő problémájuk...
2014. szept. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Apu új családot alapított, nem sokkal a válásuk után...nem is szívesen mennék oda, párommal nem is tudnék és elég messze laknak...arról nem is beszélve, hogy csupán azért utasít el, mert az első gyermeke nem fiú lett...azóta 3 lánya született, őket tisztességgel neveli...én viszont nem vagyok sehol.
2014. szept. 30. 22:38
 6/8 anonim válasza:

Ez tényleg nagyon durva! :(

Sajnos csak azt tudom mondani, hogy tarts ki és várd meg míg megkapod a szakmát aztán mehetsz dolgozni. Aztán költözzetek össze a barátoddal és a cicákkal.

2014. okt. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben visszazsarolnám!

Még nem vagy 18 éves kötelessége gondoskodni rólad, gyűmügyön vagy nyomd fel, vagy pedig zsarold meg vele. Amúgy ha hivatalból gyámság alá vennének, sztem még jobban is járnál így. Sokkal több mindenhez jutnál hozzá, senki nem zsarolna lelkileg, 22 éves korodig lenne hol laknod, kapnál ha jól tudom 2 misit lelépéshez ha betöltötted a 22 és semmire nem lenne gondod. Ennyi idősen még nem szabada hogy ilyesmikkel kelljen fogalkoznod! Nagyon sajnállak! Én még a gyámságot is megfontolnám, mert az sajnos a mostanihoz képest jövőkép, akár melyik fősikolán ingyen tanulhatnál még ha államira nem vennének fel akkor is. És persze kapnád az új ruhákat és a kajára meg másra se lenne gondod. Ráadásul ennyi idősen valószínüleg még külön szobát is kapnál,tudnál tanulni stb.

2014. okt. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ásd el a kert végében.Béke poraira.
2015. febr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!