Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kolléganőm kezd Szörnyella...

Kolléganőm kezd Szörnyella lenni, amit egyre kevésbé lehet elviselni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Két éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. Amikor felvettek, akkor a kolléganő (Z) normális volt. Utána elkezdett fúrni, kavarni, és teljesen kicsinált idegileg. Ezt nem csak átvitt értelemben írom, gyűlöltem bejárni dolgozni, gyomorgörcsöm volt, ha arra gondoltam, hogy reggel megint ott lesz ez a nő, pedig imádtam a munkámat, és örültem, hogy el tudtam helyezkedni.


Másfél évig tartott ez az állapot, kénytelen volt elfogadni engem, mert a főnökeim elégedettek voltak velem, ráadásul a kollégák sem álltak mellé, mert látták, hogy alaptalan minden, amit mond.

Elkezdett "jófej" lenni, ami annyit tesz, hogy kommunikál velem. Nem tudtam hova tenni a hirtelen változást, de kiderült az oka.


Új kolléganőt kaptunk, és elkezdte már őt is fúrni. Az a szerencsétlen azt se tudja, hogy feleljen meg, látom, hogy igyekszik, gyorsan tanul, és mindenkivel jól kijön. Kivéve Z-t, aki szerint pletykás, b*nkó, nem dolgozik, lusta, stb.

Ugyanazt műveli ezzel a szegény lánnyal, amit anno velem, raádásul elvárná, hogy én ebben legyek partner és segítsek kitúrni a munkahelyről.



Fogalmam sincs, hogy hogy állítsam le. Nem vagyok hajlandó melléállni ebben, ezt ő is észrevette, múlt héten úgy rám vágta az ajtót, hogy azt hittem, kiszakad a helyéről.


Mit tehetnék Z-vel? A felettesemnek hiába szólok, kap egy ejnye-bejnyét és ennyi. Tapasztaltam. Nem akarok ilyen lincshangulatban dolgozni.


2014. márc. 11. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem Z-vel beszélsz erről?
2014. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Z-vel nem lehet erről beszélni. ő úgy gondolja, hogy ő tökéletes, az ő munkája hibátlan, és mindenki más hasznavehetetlen. Sajnos valóban minden kollégát kritizál, kivétel nélkül. Még a feletteseinket is bírálja, természetesen mindenkit szigorúan a háta mögött, az én fülembe.
2014. márc. 12. 11:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Márpedig a főnököddel kéne erről beszélni.
2014. márc. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A leírt tünetek alapján Z kolléganődnek krónikus bré-hiánya van.Egy jó nagy tömés kéne neki,de nem a fogorvosnál.


Joker

2015. febr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!