Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért haragszik rám anyukám?

Miért haragszik rám anyukám?

Figyelt kérdés

Kicsit több, mint fél éve elköltöztem otthonról külföldre, mert egyrészt nehéz lelki válságon estem át (szexuális erőszak), másrészt szüleimmel se jöttem ki jól (azelőtt se, de gyerekként még elviseltem).

Nem vagyok egy nagy igényű lány, mindig szófogadó voltam, és semmit sem hánytam a szemükre. 14 éves korom óta dolgoztam, a kiadásaimat magam álltam (bkv bérlet, gyógyszerek, tanszerek, tankönyvek, osztálypénz, osztálykirándulás, ballagás, érettségi, szalagavató, egyetemi könyvek, stb), bár szüleimnek bőven tellett volna rá, az önbecsülésem nem bírta elviselni azt a tényt, hogy én egy ingyenélő dög vagyok. Ezért amit csak tudtam, megteremtettem magamnak. A mindennapi konfliktusok kikészítették az idegemet, anyám állandóan sírt nekem, hogy tönkre teszi őt apám, non stop üvöltözött, cipőket vágott hozzám, és szüntelenül, betegesen takarított.

Apám meg még huszonévesen is pofozott, rugdosott, lökdösött. És utána csodálkozott, ha nem viselem el, amikor meg akart puszilni vagy simogatni. Amitől amúgy a gyerekkori molesztálása miatt alapból undorodom, és gyűlölöm. Nem őt, hanem a tettét.

Hazamentem látogatóba egy fél év után, segítettem a kertben, elmentem anyámmal dolgozni, és egy nap nem pihentem a szabadságomon. Apám szexuálisan közeledett felém, de utána igyekeztem kerülni, hogy kettesben maradjunk, és lehetőséget adjak neki erre újra, de ami a legjobban fájt, az anyám mondatai az elutazásom előtt. Azt mondta, utál, és hogy soha többet ne jöjjek haza.

Annyira fájt tőle ez, hogy azóta nem tudok rendesen aludni, borzasztó lelkiismeretfurdalásom van, miközben tudom, hogy semmivel sem bántottam meg. Mit tennétek a helyemben?



2014. okt. 4. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nehez kerdes....ha engem molesztalt volna az apukam en velhetoleg a kozelebe se mennek soha tobbet,es megoldanam h csak az anyukammal talalkozzak egy kavezoban pl.


Fontos tudnod h anyukad nem utal,sot nagyon szeret teged de lehet h apukad mondott rolad valami dehonesztalot,o pedig elhitte.Azt hiszem nem akar senki partjan allni es struccpolitikat folytat,de idovel majd vegiggondolja es hidd el,maskepp fogja latni:-)))


A szulok mindig szeretik a gyerekeiket,apukad is szeret teged csak "beteg".Torzult szemelyiseg,velhetoleg gyerekkoraban tortent vele amiert ilyen lett,ettol fuggetlenul en soha tobbet nem talalkoznek vele a helyedben.


Nem kell utalndo vagy ilyesmi,de nem gondolom h ez egy jo utja a trauma feldolgozasanak:-))A helyedben anyukaddal email-ben tartanam a kapcsolatot,es varnek egy kis ideig amig ez a dolog elcsiltul benne.


Gratula h mindezek ellenere egeszseges,onallo felnott lettel es remelem h ez nem fog problemat okozni a kesobbi parkapcsolataidban.


Magadat meg veletlenul se okold,es ne is gondolj olyasmire h talan benned van a hiba mert apukad molesztalt.Egy gyerek lehet barmilyen kihivo,felreertheto akarmi,egy szulonel kell lennie egy kontrollnak h erezze: ez a gyerekem es nem akar tolem szexualisan semmit.

2014. okt. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Anyukad tudja az apad szexualis probalkozasait? Ha Te nem is mondtad, lehet, hogy erzi. O utalja a ferjet, nem tud mit kezdeni, lepni nem mer. Tudja, hogy valasztania kene ferje es lanya kozott.

A szuxualis eroszakot apad kovette el ellened? Ha nem is, a probalkozasait meg gyerekkorodban be kellene jelenteni. Ha nem is ertted, hanem a kozeli gyerekeket vedd meg ettol az allattol.

2014. okt. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Meg sem érdemlik, hogy közeledj feléjük.

Én megszakítnám velük a kapcsolatot. Visszamennék külföldre, élném az életemet. És egy idő után megbocsátanék, de nem keresném őket többet.

2014. okt. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3%
Remélem soha nem lesz ilyen hálátlan gyerekem!
2014. okt. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
a szüleid betegek. Ne menj többet haza. Nem vagy hálátlan.
2014. okt. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

4-es,

és ezt így most hogy? Miért is kellene hálásnak lennie a kérdezőnek? Gyerekkorában, és most felnőtt korában is molesztálta az apa. Lehet, hogy nálatok ez az alap, de hidd el, a családok nagy többségében nem így van.

Kérdező,

a helyedben megszakítanék minden kapcsolatot a szülőkkel. Törődj bele, hogy neked ez jutott. Dolgozz a jövődön továbbra is, alakíts szeretetteljes légkört a szűkebb családdal, akit te választasz, akit te hozol a világra.

Nézz előre, te jó ember vagy, aki jó életet érdemel, és ezt meg is tudja teremteni.

2014. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem az apám erőszakolt meg, egy 30as férfi volt, szűz voltam. Azt hiszem, annyira nem viselt meg az egész, talán pont azért, mert nem volt ismeretlen, hogy így bánjanak velem. Tudatalatt biztos szenvedek miatta, de nem érzékelem, csak rémálmok formájában.

Anyám szerintem nem tudja, hogy mik történtek. Amikor kijöttek tesvéremhez látogatóba, megkért hogy aludjak köztük (szüleim közt, egy ágyban). Megtettem a kedvéért, este csacsogott nekem, mesélt az útról, otthon milyenek a dolgok. Az éjjel nem is történt semmi, anyám szimplán csak egy kis közelséget akart no meg beszélgetni, de azt nem hiszem hogy sejtette, hogy amikor kora reggel kiment, apám odabújt hozzám és simogatni kezdett. Azonnal kimentem a szobából.

Szüleimnek nehéz meglátnia azt, hogy felnőttem, és nem ők irányítják az életem. Sajnálom, hogy ez van, de ettől én még kötődöm hozzájuk. Mindig mondom anyukámnak, hogy mennyire szeretem és hiányzik, bár ő soha nem mondta nekem egyszer se.

2014. okt. 4. 13:38
 8/16 anonim válasza:
Hány éves vagy?
2014. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
21 vagyok.
2014. okt. 4. 20:12
 10/16 anonim ***** válasza:
Azt hiszem felkereshetnéd ezt az oldalt: www.beszeljrola.hu
2014. okt. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!