Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim válása óta felcserél...

A szüleim válása óta felcserélődött a szülő-gyerek szerep, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Édesanyám amióta elvált apámtól, úgy érzem, hogy keresi helyét a világban. Ez szerintem teljesen érthető, hiszen több, mint 20 évig élt házasságban és nehéz új életet kezdeni. Azonban egyre inkább hajmeresztőbb ötletekkel áll elő mostanában.

Egy jó éve elkezdett egy iskolát, amiben maximálisan támogattam, mivel csak profitálhat belőle és pont a szakmájába vág. Azonban az utóbbi pár hónapban hetente mást akar csinálni, máshol akar élni, mással akar foglalkozni. Egyik héten a szomszédos megyeszékhelyre akar költözni, utána a város szélére egy tanyára, a harmadik héten már Pesten akar lakni. Amikor megkérdezem, hogy miért akar mondjuk Pest mellé költözni, azt válaszolta, hogy látott Facebook-on egy nagyon cuki házat és ő ott akar lakni. Pár hónapja hirtelen felindulásból kutyát akar hozni és már beszélt is a tenyésztővel a kutyáról. Amikor megkérdeztem, hogy miért akar pont ilyen kutyát, azt felelte, hogy ez a fajta pont megy hozzá meg, hogy passzol a haja színéhez. Azt hittem leborulok a székről. Hála Istennek nem lett belőle semmi, mert lássuk be, egy garzon lakásba felelőtlenség lett volna egy óriás méretű kutyát hozni. Egyik nap kozmetikus akar lenni, a másik nap már nyelvet akar tanulni. Ezekkel természetesen nem lenne semmi probléma, támogatom is a racionálisnak tűnő ötleteiben, de valamitől már a hajam az égnek áll. (pl. kutya, össze-vissza költözködés) Nem lenne semmi probléma azzal, hogy Pestre akar költözni, de akkor ne azért költözzön oda, mert "cuki" az a ház, hanem azért mert racionális érvei vannak, hogy ő ott akar élni.

Most is állást akar váltani, volt is interjún, de tegnap még vállalkozni akart.


Azt vettem észre, hogy mivel egyedül van, sokat unatkozik és nem tud magával mit kezdeni és ezért jönnek ezek a hajmeresztő ötletek. Örülnék, ha találna maga mellé valakit, vagy már egy értelmes szabadidős tevékenységnek is nagyon örülnék, ahol új barátokat, ismerősöket szerezne, de ilyen téren sajnos nem keresgél. Egy időben jártam vele konditerembe, amikor otthon voltam, aminek az lett az eredménye, hogy nagyon megerőltette magát, mivel velem szerette volna tartani a tempót és azóta nem is jár. Mivel most másik városban élek, nem tudom "lefoglalni" a hét minden napján.


Nem szeretném, ha besavanyodna, mivel még nagyon fiatal, de ugyanakkor szeretném, ha racionális, megalapozott döntéseket hozna, azonban attól félek, hogy egyik nap felhív, hogy eladta lakás és Alsóvájogpuszaapátira költözik kecskét tenyészteni. Néha olyan, mintha egy csapongó tinivel élnék.


Minden választ nagyon köszönök!


N



2014. okt. 8. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
5%

Anyád felnött nö, ha éppen "Alsóvájogpuszaapátira" akar költözni, az is az ö dolga.


NEKED nem kell ebbe beleszólni, hagyd, hogy élje az életét.

2014. okt. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Felőlem költözzön le Alsóvájogpuszaapátira kecskét tenyészteni, de akkor ne azért költözzön, mert rájött a hoppáré.
2014. okt. 8. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Anyád még mindig felnőtt nő, és ha azért akar költözni, mert rájött a hoppáré, hát joga van hozzá. Nem cserélődtek fel azok a szerepek, csak te akarod őket felcserélni. Valami nem egészen világos okból úgy gondolod, hogy neked nevelned kell az elvált anyádat. Ezt felejtsd el, és nem lesz semmi gondod.
2014. okt. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt kell megértened, hogy több, mint 20 év után érzi, látja, mennyi mindenről maradt le, és szeretne minél többet pótolni. Értem, hogy félted, de majd csak megtalálja a neki valót, az, hogy ötletel, még önmagában veszélytelen. Ezeket nem hajtja végre, legalábbis nem írod, hogy belevágott volna akármelyikbe is, aztán abbahagyta. Jön egy ötlet, tetszik neki, aztán alszik rá párat és rájön, mégsem neki való, vagy megijed attól, hogy megcsinálja. Ha talál olyat, ami tényleg neki való, ne vissza akard tartani, inkább támogasd.
2014. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Te mennyire hagytad/hagyod irányítani szüleidet (míg együtt voltak)?

Miért érted felnőttebnek magad Anyádnál, hogy te akard megszabni, mit tegyen?

Gondolkodásra, önálló cselekvésre képes, ne akard megszabni tetteit.

Ha viszont a fentiekre nem képes és ezt orvosi lelet is alátámasztja, helyeztesd gondnokságod alá.

2014. okt. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!