Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogy öltözködik szépitkzik...

Ki hogy öltözködik szépitkzik otthon fiatal kismamák? 2-3 gyerek melett? Hogy ne csak anyuka szerep lássék rajta

Figyelt kérdés
2013. júl. 8. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyerekek ébredése előtt már fennt vagyok, elintézem magam 5-10perc. Itthon melegítő, de ha valahova elmegyünk azért normálisan felöltözöm. Van egy-két nem anyukás cuccom is :)
2013. júl. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Néha nagyon nincs idő a fentiekre, mert mindig rohanásban vagyok, és nyilván fontosabb bekészíteni a gyerekeknek a pótruhát/uzsit/ melegváltót stb, mint kifesteni magam.


DE!

Nem macinacian mászkálok. Inkább azokat a holmikat veszem fel, amiket már amúgy munkahelyre/orvoshoz stb nem venném fel, de sétálni igen. Pl. normális farmer, szoknya, top/tunika stb. Mindig lapos talpú cipővel, de igyekszem csinosat választani. Ezek a balerina cipők jó, hogy most divatok, mert nadrághoz, szoknyához egyaránt jó.


-Félhosszú hajam van. Ha nincs időm - és az esetek jelentős többségében ez van, akkor csinálok egy copfot, és dobok a fejemre egy hajpántot vagy csatot. Valami csinit, és ennyi a frizura. :-( Ha van időm, akkor is valamilyen bekötött frizurát csinálok, fonat, konty stb, mert a kisebbik fiam, állandóan a hajamat húzná.


-Arcfestés kizárólag olyan alkalmakra redukálódott, ha úgy megyünk el itthonról, hogy az nem játszó, vagy bolt. Ha pl. plázába megyünk, vagy egy ismerős barátnőhöz, akkor teszek szemspirált, meg valami színt a szemhélyamra 2 perc alatt, meg szájfényt.


-A körmeim általában rövidek és leginkább csillogó lakkot használok, mert ha annak lekopik a vége, fél perc alatt ki lehet javítani, és egy festés javításokkal kibír egy hetet is.


Viszont havonta egyszer járok kozmetikushoz gyantáztatni, szemöldökszedésre és arcmasszírozásra. Egy gyerkőcnél még műkörmöshöz is jártam, de az már nem férne bele az időmbe.

Miért nálad , hogy működik ez a dolog?

2013. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igaz nekem még nem született meg a babám, de már bármikor. Úgy gondolom, hogy ha "teljes sminket" nem is lesz időm feltenni, de a szemöldököm megrajzolom és szempillaspirál. Hajammal meg mindig tudok valamit csinálni, általában 3naponta mosom meg, addig amíg beszárítom (kb 15 perc) apuka tud a kicsire vigyázni. Néha kivasalom vagy behullámosítom hajvasalóval, nálam ez is 15 perc, ezt meg tudnám csinálni amíg a kicsi szundizik vagy elvan a játszószőnyegen. (ha elvan). Egyébként nálam a teljes smink (bb krém, szemöldök, egy kis barnás natúr szemsmink, pirosító) is meg tud lenni 15 perc alatt szóval ha erre lenne időm lehet néha megcsinálnám, de biztos nem az első időkben amíg még semmi tapasztalatom nem lesz a babával. Majd kiderül! :)
2013. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Három gyerkőcöm van, 3,5 éves, 2 éves, és 8 hetes.

Általában reggel, és este zuhany, testápolás, epilálás (igény szerint) mikor a gyerekek lefeküdtek, vagy még alszanak. Heti egyszer újrafestem a lábamon a körmöm, általában valami különlegeset csinálok, mert élvezem. A kezemen rövid, és festetlen a köröm, mert 1 nap alatt tönkremenne a házimunkában. A hajam derékig érő, hullámos, és rengeteg, nem igazán lehet mit kezdeni vele. 3 havonta vágatok belőle,egyébként lófarokban, vagy kontyban hordom. Sminkelni nem sminkelek ( a férjem nem szereti, és engem is zavar) csak a szemöldököm szedem. Melegítőt nem hordok, kényelmes, csinos ruháim vannak, és lapos talpú cipőim. Kb úgy öltözöm, ahogy a gyerekek előtt is. Ennyi még simán belefér a napjaimba.:)

2013. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!