Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámat én nem érdeklem, a...

Anyukámat én nem érdeklem, a tesóm igen, miért, mit tegyek (többi lent)?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Az öcsém 14 éves. Normális az, hogy tesóm "valamiért, mert valamit megcsinált" (azt már nem mondták hogy mit) már 3-4 napja minden nap ilyen kekszet olyancsokit édességet eszik.. nekem a boltból másnapra egy kis 5dkg szalámit nem hajlandó hozni anyum a kiflimbe. kértem ma reggelire 200 ft-ot (8 órám lesz ma is,mint minden nap) aztmondja nincs, nem ad. tesóm meg minden nap édességgel és energiaitallal futkározik az iskolában. és még tesóm is megmondta, hogy neki van hogy ad amikor nekem nem. én 10. osztályos vagyok, rengeteg órám van és van amikor egész nap csak egy jóreggelt kekszet eszek, azt is úgy hogy kérdezés nélkül elviszem itthonról mert nem adnának (meg persze dobozszámra van itt, de nem nekem..). tele vagyok jó jegyekkel, tesóm meg már most bukásra áll több tantárgyból is. akkor ez most mi? normális hogy egy szülő az egyiknek megveszi a nasikat, a másiknak kajára nem ad pénzt? a tavalyi csizmámat, a két éve hordott tornacipőmet hordom, már mindkettő szét van szakadva, tesóm meg most kapta meg nyár vége óta a második pár cipőjét. nyáron is 4 pár cipőt kapott, én meg a kukoricába dolgoztam azért hogy elmehessek nyaralni meg tudjak ruhákat venni.. (abba se szállt bele anyum semmivel, még a kaját is én vettem meg amit vittünk, telefonomat is én töltöttem fel).. Normális ez? Mit csináljak? Hogy beszéljük ezt meg? A szüleim elváltak és nincsenek jóba, szóval apuka se tud vele beszélni, mert anyukám élettársa teljes mértékben ellenem van, és még tesómnak is megmondta mikor összeszólalkoztunk hogy ki fog baszni velem meg kizár majd a szobámból..

2014. okt. 9. 06:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, ez egyáltalán nem normális!

Te sem vagy jóban apukáddal? Nem lenne megoldás, hogy hozzá költözz esetleg?

2014. okt. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jóban vagy az apukáddal, akkor szerintem költözz hozzá.
2014. okt. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Az ilyen szülőket arconvágnám egy jónagy büdös ponttyal.
2014. okt. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Előző vagyok. Nagyon felidegesítettem magam ezen. Szerinem is próbálj meg apukádhoz költözni. Néhány szükő azthiszi, hogy bármit megtehet a gyerekével, csak azért mert ő sz*rta világra. Nem, nekik sincs mindenhez joguk. Én biztos nem iyle szülő leszek. Ne aggódj, nekem is volt iylen példa a szemem előtt, és teljes mértékben elítélem, hogy a legkisebb mértékben is kivételezés legyen a családban. Undorodom ettől. Fogalmuk sincs róla mit rombolnak le egy gyerekben ezzel, aztán csodálkoznak majd, ha 25 évesen annyi önbizalmuk nem lesz, hogy egyedül bemenjenek befizetni egy csekket, vagy a bankba ügyet intézni, bevásárolni, teljesen életképtelenné válnak, mert egész életükben úgy érzik, ők valamivel kevesebbek mint bármely más ember. És ezt mind az ostoba szüleik miatt, mert nem tudják hogyan kell bánni egy gyerekkel, és hogyan kezeljenek bizonyos helyzeteket. Ne aggódj, lehet, hogy a tesód többet megkap, de hidd el, hogy sokkal nagyobb öröm lesz azt a kezedbe fogni amit te magadnak kerestél meg!
2014. okt. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha apu nem jon ossze akkor kolesz?
2014. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Anyudat kerdezted mar errol?

szembesitve a tenyekkel, felsorolva mindent-energiaitalok, nasi, forintositva stb.


Szandekosan sarkitva nekiszegezni a kerdest (felvenni telefonnal a valasz) Miert nem szeretsz? Miert gyulolosz? stb.


( a tesodat meg fu alatt pepesre veretnem a havarokkal)

2014. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Falun laksz? Ott jellemző felfogás, hogy csak a fiú számít gyereknek.
2014. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Már bocs, de...

Csessze meg! Mit képzel? Szentem hùzzâl el gyorsan attól a némbertől, mert ez brutál. Hogy lehet ennyire szemét?!

Bocs, tudom, h az anyud,de azt beláthatod, h ez nem normális!

2015. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!