Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha nagyon féltem...

Normális, ha nagyon féltem anyukámat és úgy érzem, nagy rajtam a nyomás?

Figyelt kérdés

Anya 24 éves kora óta pánikbeteg. Szed gyógyszert és orvoshoz is jár, ám rosszul szokott lenni annak ellenére, hogy jó orvoshoz jár és sikerült beállítani a gyógyszerét.


Korábban is volt, hogy hetekig kellett itthon lennie, mert nem tudott kikelni az ágyból (ekkor találta meg a jó orvost, jó gyógyszerrel). Ekkor én voltam vele itthon, segítettem neki.


Azóta csak 'egyszerűbb' rosszullétei vannak, amikor max 1-2 napig tartanak. Legutóbb akkor lett rosszul, amikor együtt voltunk a városban, hét elején. Le kellett ülnie a földre (természetesen senki sem segített, de ez mellékes, nem mintha elvártam volna, de fordított esetben én mindenkihez odamegyek az utcán, ha látom, hogy nincs jól, segíteni kell, stb.) Utána két napig nem aludtam valami jól, mert az estéktől féltem. Nehogy akkor legyen rosszul, vagy bármi.


Nagyon féltem, hogy legközelebb egyedül lesz, amikor rájön a rosszullét és nem segít neki senki és nem vagyok ott vele.


Nem egyszer, nem kis ideig láttam már rosszul anyát. Tehetetlennek érzem magam, mert az orvosa is 250 KM-re van tőlünk, nem úgy van, hogy ma este rosszul van és holnap reggel már dokinál vagyunk.


Még mielőtt nekem esnétek, mindent megcsinálok itthon, míg anya dolgozik, hogy ennyivel kevesebb dolga legyen. Főzök, mosok, takarítok, ágyneműt húzok át, ablakot takarítok, és még sorolhatnám. Mindent megcsinálok, csak, hogy könnyebb legyen neki.


Mennyire normális ez így?

20l



2014. szept. 12. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj tudod, hiába szedi a gyógyert, hiába járkál orvoshoz, megszűnni nem fog a pánikbetegsége. Talán többre menne avval, hogyha nem csak gyógyszerekkel kezelnék, hanem egy orvos megtanítaná neki, hogy tudja fejben kezelni a pánikbetegségét és ne hagyja el magát teljesen. Rengeteget tud segíteni a gondolkodásmód.

Mielőtt jönnének a lehurrogások, tapasztalatból írom ezt.

2014. szept. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 *Victorique* ***** válasza:
100%
Így igaz, ahogyan az #1 írta. Kognitív viselkedés terápiának hívják. Keressetek egy dokit a közelben, aki ezzel foglalkozik; sokat segít a tünetek csökkentésében és neked is adhat jó tanácsokat.
2014. szept. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal!
2014. szept. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 *Victorique* ***** válasza:
100%
Ja, és igen, teljesen normális, hogy félted az anyukádat, hiszen az anyukád, és ez egy hatalmas teher egy gyereknek, ebben nevelkedni lelkileg és fizikailag is lényegében te látod el az anyukádat (nem rosszból írom), miközben egyébként ez pont fordítva kellene, hogy legyen. Az nem lenne normális, ha nem éreznéd a nyomást. De mindenképpen szerezzetek közelebbi dokit.
2014. szept. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%

Nem, nem az! Nagyon-nagyon elszúrta az önző anyád az életedet, de ha nagyon igyekszel és tényleg eleged is van anyád hisztijeiből és abból, hogy gyakorlatilag te vagy az anyád anyja, akkor holnap reggel elhúzol az első ifjúsági pszichiáterhez.


Különben véged van, mint a botnak. Örökké anyád foglya maradsz. Mire meghal, ott állsz a világban egyedül, 50 évesen, és fél év múlva - mivel az életed anyád nélkül üres és céltalan lesz, munkád nem lesz, gyereked és családod pedig a "beteg" anyuka miatt szintén nem (erről gondoskodni fog anyád, az biztos...) - magad is követed.

Láttam már nemegy ilyen rendkívül szomorú esetet. Ám ma már meg lehet menteni az ilyen végetelnül önző "pánikbeteg" anyák leláncolt gyerekeit - ha azok akarják.


Minden pánikrohamnak - ami nem hiszti valójában - van oka. A pánikokat lehet kezeltetni, anyádnak is azt kellene, csak akkor nem tudna téged mivel magához láncolni...

2014. szept. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
egy pánik beteget nem kell és nem is szabad félteni, fizikailag semi baja ilyenkor és ha pátyolgatod csak táplálod a tévképzeteit
2014. szept. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

"ami nem hiszti valójában"

hm

"A pánikbetegség a hisztéria egy formája"

Dr Tringer László, pszichiáter

Az orvos arról beszélt, hogy évekig kezelt hisztériával valakit, majd egyszer egy vizit során ez a beteg csillogó szemmel azt mondta: "pánikbeteg vagyok, doktor úr". Igen, rosszul hangzik a hisztéria (nem is azt írták régebben se a kimenő papírokra, hogy ne kompromittálják a munkahelyen), a "pánik" meg DIVATOS lett. (mindez nem jelenti, hogy nem kell kezelni)

Szabadulj meg ettől az érzelmi zsarolástól

Anyukád jobban lesz, mert nem lesz akit zsaroljon ezzel.

2014. szept. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Természetes, hogy félted, de a legtöbb, amit tehetsz érte, az az, amit már az előttem szólók is írtak. Keress neki egy jó viselkedésterapeutát. El sem hiszem, hogy az elmúlt évek alatt ez nem került szóba, de itt az ideje. Komolyan. Nem fekhetsz le így minden este, és ezzel nagyon sokat segíthetsz mindkettőtökön.
2014. okt. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Aki szerint a pánik betegség csak hiszti, annak őszintén kívánom ne tapasztalja meg. Én is hajlamos vagyok rá, de közvetlen környezetemben is voltak azok, akik egy trauma után lettek azzá. Én látva ezt GONDOLKODÁSMÓDDAL befolyásoltam magamat, és nem lettem az. De ez nem "csak egy hiszti". Sajnos az élet kegyetlen. Néha én is tettem fiatalon éretlenül sok olyan kijelentést másokra amit aztán saját bőrömön tapasztaltam meg. Most még röhög, később sír. :/
2014. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" De ez nem "csak egy hiszti"

- erről nem volt szó, a hisztéria egy komoly betegség.

2014. okt. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!