Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igazságos, ha a főiskolás...

Igazságos, ha a főiskolás gyerekre többet költök, mint arra, aki már dolgozik?

Figyelt kérdés
Egy idősek, az egyik önköltséges nappalira jár, amit mi fizetünk, ez 250ezer/félév. Plusz kap 10e zsebpénzt, hogy tudjon bérletet és kaját venni. A másik dolgozik, és neki most nem adok semmit, de ő úgy érzi, ez igazságtalanság. De volt egy év, amíg támogattuk a munkakezdését, havi 50 ezerrel.
2014. okt. 9. 07:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%

Hát tényleg nem teljesen fair. Persze azt sem tartom helyesnek, hogy ezt a gyereked szóvá meri tenni. Legalábbis engem arra tanítottak, hogy magamra számítsak, és ne várjak el senkitől semmit, főleg ne kérdőjelezzem meg és ne szóljak bele a szüleim pénzügyi döntéseibe.

No de ez nem is érdekes.


Szerintem az lenne fair, ha már a főiskolás gyerek nem jutott be ingyenes képzésre, hogy diákmunkát vállal. Így hozzá tudna járulni a költségeihez. Tényleg nonszensz, hogy egy felnőtt "gyerek" még a zsebpénzt is otthonról viszi.

A másik fiadnak meg mondd meg, hogy a pénztárcádba nem kell matatnia, mert semmi köze hozzá, hogy kinek mikor mennyit adsz. Ha úgy látod indokoltnak, akkor őt támogatod jobban mint tetted is, ha a másikat akkor a másikat.

Tudják már, hogy hol a helyük.


Amúgy ha azt nézzük, hogy mindkét gyereket illene egyformán támogatni, akkor én is igazságtalannak érezném. Nem is azért, mert én nem kaptam, hanem mert nyilván nem egy éves a fősuli, ami fél milla. Mellette eltartjátok, no meg a zsebpénzét is ti adjátok. Sokkal többet kap a sulis gyereked tényleg.

2014. okt. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
250 ezer / félév kb 50 ezer / hó - szerintem nem igazságtalan, ha van saját keresete, és nem kértek el belőle. Teljes munkaidős? Minimálbér? Ő nem akar egyetemre/fősulira menni?
2014. okt. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
62%

pf az én tesóm külföldön tanul, mindent anyámék finanszíroznak, havi legalább 80ezer csak az hogy kint lakik, rám meg nem költenek, mert nemrég kezdtem el dolgozni suli mellett, simán eltartom magam


költöttek már rám eleget eddig, amíg öcsém kicsi volt, sose jutna eszembe, hogy emiatt hisztizzek, szégyen a gyereked viselkedése

2014. okt. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
48%

Igazságtalan.

Bár mondhatjuk azt is, hogy ő is tanulhatott volna tovább.

De ha az egyiknek 250ezer/félév, az havonta lebontva több mint 41.000 Ft, illetve 10.000-ret még adsz ehhez.

A másiknak meg azért, mert szorgosan összegyűjti, már nem is nézed semmibe. Nem tudom hogyan lehetne ezt kompenzálni, de valamilyen módon lehetne. Nem feltétlenül pénz formájában gondolom, mert ismerek olyat is, ahol az öcsike dolgozott és adott haza, a bátyja bőven tanult és nem adott semmit haza...

2014. okt. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%

Hát, azért elég nehéz kérdés ez, de alapvetően itt már nem kell egyenlőségen gondolkozni.


Egyszerű mondani hogy vállaljon valaki munkát suli mellett, csak akkor meg tanulni nem marad rendesen ideje. Persze függ szaktól is, de nálunk elég necces, pedig csak heti 3 napot melózom. Így nézve, sajnos muszáj támogatni minket amíg tanulunk, mert nem egyszerű megtenni senkinek hogy kiköhögjön 250 ezret félévente.


Engem is támogatnak szüleim, egyszerűen muszáj. Persze próbálok mellette magam is gyűjtögetni, nem veszek telefont, új gépet, tabletet, egyéb hülyeségeket. De a havi pénzem max arra elég hogy kaját vegyek, meg álljam az albérlet rezsi részét.


10-est nm tudom milyen gyakran kap, de nálam az kb 1-1,5 hétre elég, és akkor csak ettem, esetleg befizettem a telefonszámlám (2k) vagy bérletem (3,5k). De az albérletet ha beledöglök se tudnám egyedül megfizetni, max ha évet halasztok.


Ettől függetlenül illik neki is beszállni minél jobban a költségekbe a tanulás mellett. Ha nem is nagyon, de kb egy nap diákmunka 4-5 ezer forintot jelent, heti 2 napból nagyjából megvan az a kajapénz.


Másik srácnál kérdés az, egyedül él e, vagy veletek, meg ő dolgozik, az azért más téma.


Legalábbis én úgy gondolom, hogy elég idősek már, elvárni és szóvá tenni ilyenkor hogy egyenlően kapjanak azért nem teljesen fair dolog. Persze, mindenkinek jól jön a plusz pénz, de egy tanuló ember jobban rászorul, ezt megérthetné a testvér is.


Én testvérként sosem néztem hogy mennyit kap az öcsém, és mennyit kapok én, mindig kaptunk annyit, ami a tanulmányainkhoz kellett.

2014. okt. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Mindketten velünk élnek. A másik nem akart továbbtanulni. Azt meg nem tehetem meg, mert annyi pénzünk nincs, hogy neki is tudjunk adni még havi 30-40 ezret, de tizet sem akarok, mivel már dolgozik és így is mi etetjük. Nem mondta így konkrétan, hogy ez igazságtalan, csak célozgatott rá finoman.
2014. okt. 9. 08:13
 7/28 anonim válasza:
90%
Hát ha veletek él, akkor úgy is nézhetjük, hogy 3 kereső van a családban. Nálunk a keresetek összeadódnak, és én osztom be amire kell. Ha a fiad odaadná a keresetét, mert a rezsibe és a kajába is illene beszállnia, akkor még ennyi pénze sem maradna mint most van. Ha jól értem a fizetéséből nem vesztek el. Én sem kérném el a gyerekem fizetését, de azért elmondanám a másik szemszögből nézve a dolgokat. Hol élhet manapság egy felnőtt ember teljesen ingyen?
2014. okt. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
57%
Tőlem meg pont kérni akarnak többet az eddigi összegtől, pedig félreteszem mindet.. :(
2014. okt. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
57%
A dolgozónak is megvolt a lehetősége, hogy fősulira menjen, vagy sorsot húztak, hogy ki tanulhat, kinek kell dolgozni? Ha szabad volt a választás, akkor teljesen igazságos, neki is meg volt a lehetősége.
2014. okt. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
54%

Ja, hát otthon lakva azért más a helyzet. Ilyen szempontból azért kifejezetten örülnie kellene, hogy havi 50-el támogattátok "csak úgy", nem hogy még a másiktól sajnálni a pénzt.


Mert külön lakva nagy segítség havi 50, de otthon lakva meg kvázi félreteszi azt a 250-et, míg a másik képzi magát belőle...így nézve szerintem kifejezetten pofátlanság számon kérni ezt a szülőkön.


Ettől függetlenül persze tényleg illik a tanulónak is besegíteni és legalább minimális munkát vállalni.

2014. okt. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!