Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérlek adjatok tanácsot: mit...

Kérlek adjatok tanácsot: mit kezdjek az apám viselkedésével?

Figyelt kérdés
Majdnem 30 éves vagyok, egy ideje külföldön élek. Most kaptam egy új állást, így költöztem. A szüleim besegítettek a hurcolkodásban, amiért természetesen nagyon hálás vagyok, de apám viselkedését sajnos nem tudom megfelelően kezelni (hozzáteszem, kisgyerekkorom óta elég rossz a viszonyunk). Rendkívül önfejű, sehogy nem lehet rá hatni, és közben kárt csinál. Pl. megbeszéltük előre, hogy bútorokat napközben pakolunk - elkezdte őket mégis este 11-kor felhordani, összezupálta az összeset, és az új szomszédok nekem szóltak, hogy hagyjuk már őket aludni. Hasonló húzásokkal telt el másfél nap. Majd megkoronázta mindezt a következővel: erőszakoskodott, hogy márpedig tegyem fel az autóra az általa vásárolt kormányzárat. Utólag tudtam meg, hogy legutóbb már alig bírta leszedni, amikor használta, de erről nekem nem szólt. Feltettem a zárat, majd a zárszerkezet szétesett, és sehogy nem volt tovább mozgatható. Erre ütni-vágni-feszegetni kezdte az egészet, alig bírtam leállítani. Végül én hívtam a lakatost, aki kb. 200 ezer forintnak megfelelő összegért jó fél óra alatt fűrészelte le (itt ilyen árak vannak sajnos). Ezek után annyira sem volt képes, hogy azt mondja: "figyelj, sajnálom", és a visszautazásuk előtt azzal jött, hogy "lesz-e puszi a papinak". Bevallom, elküldtem a fenébe. Nem akarok igazságtalan lenni, de nagyon sok baj zúdult rám az utóbbi időben, és a legkevésbé sem hiányzott még egy ilyen kiadás a tetejébe. Hogyan kezeljem ezt az egészet?
2014. okt. 12. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Valamennyire te is hibás vagy. Minek raktad fel a zárat? Mondtál volna nemet.

legyél erélyesebb máskor.

2014. okt. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Majdnem30evesen azert mar képesnek kellene lenni nemet mondani.....
2014. okt. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy hibás a zár (mint írtam, utólag értesültem róla, hogy múltkor már alig bírta leszedni), másrészt késő este nem volt kedvem tovább hallgatni a hisztériás nagyrohamot, amit rendezett. Az tűnt az egyszerűbb megoldásnak, hogy felteszem, és csend lesz.
2014. okt. 12. 11:35
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
többet ne kérj tőle segítséget. néha látogasd meg, ennyi elég.
2014. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

"nem volt kedvem tovább hallgatni a hisztériás nagyrohamot, amit rendezett. Az tűnt az egyszerűbb megoldásnak, hogy felteszem, és csend lesz.


Ez a könnyebbik út. Vagy nemet mondasz.

2014. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: a kedvedért még egyszer leírom, hogy nem voltam birtokában minden információnak. Egy működőképes kormányzárat feltenni - bár magamtól nem tettem volna - nem annyira hülye ötlet egy szabad ég alatt álló autónál, hogy elkezdjek miatta veszekedni késő este. Ha tudtam volna róla, hogy a zárszerkezettel voltak már problémák, akkor viszont nyilván nemet mondok neki, mert nem ér meg annyit az egész. Azt nem tartom korrekt dolognak, hogy ilyen dolgot valaki elhallgat, majd amikor megtörténik a baj, csak rángatja a vállát.
2014. okt. 12. 11:48
 7/12 anonim ***** válasza:
3%
Azt hiszed, felnőttél az apádhoz, és már mindenben akadékoskodsz vele szemben. És ezt még ide is kiírod. Én szégyellném...
2014. okt. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Most mar semmit. Elment, vege, pihenj.
2014. okt. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nagyon nehéz dolog, csak úgy lehet ez ellen tenni, ha külön élsz és max egy évbe 1X mész haza. Sokak ilyenek, makacsok, önfejűek, dirigálók agyára mennek az embernek.
2014. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van. Anyukámmal nagyon jó a viszonyom viszont, és ha őt látogatni szeretném, akkor sajnos nem tudom kivédeni apámat sem. Még beszélgetni se tudunk rendesen, mert többször előfordult, hogy apám hallgatózott. Mint egy óvodás.
2014. okt. 12. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!