Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdekelne hogy más családban...

Érdekelne hogy más családban ez hogy van. Szerintetek sokat kérek a gyermekeimtől?

Figyelt kérdés

Az a kérésem hogy egyszer hetente töröljék le az íróasztalukat, szedjék össze a szennyest, porszívózzanak ki a saját szobájukban.

Ehhez képest sem pénteken, sem szombaton nem kezdik el maguktól(15,16 évesek). Sőt, ha merek szólni, rögtön rondán beszólnak. Menj ki ez az én szobám... Tini vagyok, ez van ha látnád másik szobájában mi van...

Mostanában, ha nyugodt akarok maradni, inkább csöndben maradok, egyedül takarítok, szedem össze a szennyest.

Kissebb korukban mindig segítettek, kb 1 éve változtak meg. Tudom, hogy ott az internet, csvegnek a barátaikkal, és ez sok időt elvesz, de úgy gondolom, higy nem lehet kodzban élni. Egyszer hetente egészségügyi okokból is kell takarítani.

A kertben sem akarnak segíteni az apjuknak. Húzzák az orrukat valahányszor kérjük őket valamire.

Csak akkor van béke, ha nem szólunk hozzájuk. 😢



2014. okt. 12. 16:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
63%
Ne hagyd hogy a nyul vigye a puskat. Buntesd internetmegvonasal,telo elvetelel ha nem keppesek segiteni akkor szorakozni sem. Nem nagy kivansag ha rahagyod elletkeptelen hazimunkat el nem vegzo felnottek lesznek akik kihasznalnak.
2014. okt. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
42%
Engem is mindig piszkál anyukám a takarítással és nálunk is gyakran van belőle összeveszés. Valahogy mindig van jobb dolgom és egyszerűen nem zavar az a kosz mennyiség, ami felhalmozódik egy hét alatt. Anyukám elkezdte rám hagyni, és amikor tényleg zavarni kezdett, vagy gátolt valamiben, akkor magamtól kitakarítottam meglepően szépen :D így nem minden hétvégén csak minden 3. max 4. hétvégén takarítok. Nem tudom ez segítene-e...
2014. okt. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
61%

Egy ilyen "én szobám" beszólás után kizárnám fél napra az utcára, és közölném hogy "bocs, az én lakásom".


Vagy internetet szintén megvonnám, elvégre az sem az övé, és üljön akkor a szobájában egyedül.

2014. okt. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek lusta, ha látja, hogy egyszerűen attól meghátrálsz, hogy beszól, akkor naná, hogy be fog szólni. Így két mondattal megússza a munkát.
2014. okt. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
80%

Siman megmondanam nekik, ha nem kepesek egyenkent rendben tartani a szobaikat, akkor holnaptol ketten lesznek egyben.

Mert a lakas a tied.

Amugy meg, internetmegvonas, este 10 ora utani lampaoltas, meg minden ilyen megalazo es idegesito dolog.

De elotte azert en beszelnek veluk, hogy megerted hogy kamaszok, meg minden, de azert a beszolast lehet hanyagolni, mert ha ennyire tartanak, akkor 2 es 3 ev mulva lehet csomagolni, az meg senkinek sem jo.

2014. okt. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha már ennyire bátrak a kölkök neked is erélyesebbnek kell lenned.

Csatlakozva az előttem szólókhoz valami a mi fontos nekik(internet,telefon...stb) megvonása/korlátozása.

A "jó öreg" akár szobafogság és nem mehetsz sehova lenne a megoldás.Nagyon nehéz lesz de kicsit keményebben kell fognod őket.

Tv ha van a szobájukban elvenni,

időre otthon lenni ha nem akkor eszel amit találsz

sötétedésre itthon vagy(ha nincs akkor iskolai elfoglaltság természetesen-ez kiemelten klassz téli időszakban-:)

2014. okt. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
89%
Egyszer úm. benő a fejük lágya. Én is ilyesféle lehettem most visszagondolva (jól helyre is raknám önmagamat, de ez a kamaszkorral jár). Kicsit állj a sarkadra mert magamból kiindulva a nyeregben tudjuk magunkat érezni, amikor mi "nyerünk" és ránk hagyják a dolgot. Szóval csapj közéjük semmi zsebpénz innentől kezdve, aztán élhettek koszban. Ja és azonnal ide a telefonoddal ugyanis az én pénzemből van. Ha átengeded nekik a gyeplőt elszabadulnak hidd el tudom miről beszélek. Igaz, hogy gyerekek de ti tartjátok el őket... :D Második az a 3-4 hetente való takarítás igen csak karcsú dolog.
2014. okt. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
89%

Én ha tiniként ilyet beszóltam, kikapcsolták a netet és a gépet.

Nehogy már te maradj csöndben, mert ők kamaszok.

Büntesd őket.

2014. okt. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Rendesek vagytok, hogy bátoríttok.

Nincs tv a szobájukban.

Volt már higy elvettem a laptopokat meg a tslójukat, de ettel ia csak a még nagyobb utálatot kaptam. Anya, azt hiszed kemény vagy?

Miért vagytok ilyen nyomok stb. Nagyon zavar.

Már beszélgettünk velük a férjemmel, kb. 1 óra erejéig tanúsította megbánást.

Volt, higy sírtam, higy nem bírom tovább. Kertes házban lakunk, sok a tennivaló...

2014. okt. 12. 17:18
 10/71 anonim ***** válasza:
83%

Hát sajnos ez van. Személyiségtől is függ, hogy kinél mettől meddig tart ez a kor, de általában 14-18-ig. De van olyan tini is aki szót fogad a szüleinek.

Várni kell. Várni kell amíg felnőnek. Keményen is lehet kezelni a dolgot és vasszigort bevezetni, de ez csak ront a kapcsolatokon.


Egyébként szerintem egyáltalán nem sok amit kérsz, és persze, fontos lenne szorgalomra és rendtartásra nevelni őket de nagyon kiélezett szülői képességek kellenek hozzá, hogy úgy vegyed rá őket, hogy közben nem távolodtok el egymástól.

2014. okt. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!