Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy anya nem...

Normális, hogy anya nem engedi az tesóm szakmunkás vizsga után érettségire beiratkozni?

Figyelt kérdés

Idén fog szakmunkás vizsgázni, de mire vizsgázik, még nem lesz 18 éves. Viszont eljutott odáig, hogy úgy gondolja, belevág az érettségibe is, és apánkhoz szeretne költözni, mert ott van az az iskola ami érdekli őt. Amikor anyának elmondta a tervét, teljesen kiakadt és úgy beszélt vele, mint egy csökkent értelmi képességűvel, hogy előbb csinálja meg a vizsgát, és ne gondolkodjon inkább semmiféle érettségin..

Miért tartja vissza egy anya a gyerekét ilyen szempontból?


2014. okt. 14. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert lehet ismeri, hogy szakmunkást is nehezen végezte el nemhogy az érettségit. Most tényleg a vizsgára készüljön aztán ha ott tart mehet apához az is beírathatja akkor.
2014. okt. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem akármilyen gyenge képességű is egy gyerek (bár ilyet a kérdező nem is említett) a szülőnek akkor is támogatnia kéne legalább egy érettségit. Főleg, hogy nem 30 éves, csak 17.

Szerintem inkább azzal van problémája, hogy apátokhoz költözne. Esetleg anyagi okokra tudok még gondolni, de ezt te tudod esetleg.

Nincs a lakóhelyetek környékén is érettségi? Hátha az működne. Jó, hogy lesz egy szakmája, de egy érettségi még jól jöhet akármihez is a jövőben, szerintem mindenképp támogasd és próbáljatok valami kompromisszumot vagy megoldást találni.

2014. okt. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

egy szakmával többet ér, elsőre tényleg arra koncentráljon.

de érettségivel meg ha dolgozol akkor a bértábla miatt lehet magasabb béred, vagy ha egyszer úgy dönt felsőoktatásba mehet.

szerintem is azzal van baja, hogy apukátokhoz költözne.

amikor ki kell tölteni a jelentkezési lapot az érettségis osztályhoz, akkor töltse ki, ha még nem nagykorú akkorra sem, akkor apukájával irassa alá.

és ennyi, ő élete örülnék hogy tanul még.

de mint mondtam, a szakmával lehet jobban fog keresni mint egy diplomás.

(tapasztalat, a párom villanyszerelő, én vegyészmérnök, és ő többet keres)

2014. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megkérdezném anyukának milyen iskolája van?


Mert értelmes szülő nem áll a gyereke fejlődésének útjába!

Aki tovább akar tanulni önszántából az már nem lehet egy link alak.


Az én anyám dettó ugyan ez volt. A rendszerváltáskor szakmunkás vizsgáztam. Amikor elkezdtem még volt értéke a képzett dolgozónak a szakmunkás bizinek is.

Aztán pár év múlva, mikor vizsgáztam már más szelek fújdogáltak. Megtörtént a rendszerváltás és már az Isten papírja nem volt elég egy munkáltatónak.

Gondoltam estin leteszem az érettségit.


Anyám reakcióját érdemes lett volna lefilmezni. Egy 8 elemis primitív nő hisztériája volt kis híján a majdhogynem a földhöz verte magát. Kiakadt, hogy mit képzelek irány dolgozni neki tök mindegy, mit csak talicskázzam haza a pénzt, amit aztán majd ő jól beoszt.

AHA!!


Neki megfelelt az alulfizetett gyári szalagmunka, amibe belegebedt ezerszer is, ő sose akart tovább menni az általánost is már munka mellett a dolgozók iskolájában fejezte be!

Azóta is azon a szinten van.

Minden egyes retek tanfolyamért hisztiznem kellett mert nem volt képes agyilag felfogni, hogy tudás nélkül felköthetem magam.

Csak akkor esett le neki a tantusz, amikor szakmunkással sehova nem kellettem. Minden munkahely tönkrement, tízezrek kerültek utcára, mindenki s.gge alatt inogott a szék...na ezek után pont egy szakmunkásra volt szüksége minden munkáltatónak. Bejöttek a számítógépek, a nyelvtudás iránti igény és még sorolhatnám.

Anyám csak kapkodta az agyát, hogy a "tanult" kislánya nem kap melót már egy éve.


Én meg mondtam, hogy tetszik vagy sem de tovább tanulok és nem hagyom, hogy az utamba álljon. Esti mellett lehet dolgozni aztán váltok jobbra.

Így is csak egy minimálbéres portás állást tudtam megcsípni suli mellé azt is protekcióval. De érettségi után már jobb helyre kerültem cégen belül recepciósnak/adminisztrátornak.

Akkor persze nem nyúlt a szája, mikor magasabb fizut kaptam és többet tudtam berakni a közösbe.

Azóta is sápítozik, hogy mindenhez milyen papírok kellenek.


Szerintem anyukád leragadt egy bizonyos szellemi szinten.

Csak az ostobák nem fedezik fel a tanulás értékét.

A tesódnak meg mondd meg, hogy ne hagyja magát tanuljon amennyit bír és ha tud menjen tovább, amíg fiatal. Lehet melózni tanulás mellett is.


Azt még megjegyezném, hogy negyven éves fejjel munkanélküliként körbe röhögnek az érettségimmel meg a tanfolyamaimmal mert az utolsó sz.mét melóhoz is diploma kell egész egyszerűen elkeserítő és siralmas a helyzet a munkaerő piacon.


Ha most nem alapozzátok meg a jövőtöket egy jó szakmával, jó iskolával és nem képzitek magatokat folyamatosan egy 15-20 év után esedékes munkanélküliségnél megnézhetitek magatokat középkorúként.

Minél kisebb iskolája van valakinek annál nehezebb állást találnia, annál jobban sarokba van szorítva annál kevesebbet keres. Ehhez jön még az, hogy elmúlt 40 meg van-e gyereke stb...


Ha tud költözzön apukátokhoz és ne hagyja zsarolni magát. Itt az ő élete és jövője a tét és ha anyuka ilyen csökkent értelmi képességű akkor az már legyen az ő baja.

Elnézést ha durva voltam csak feltódultak az emlékeim és az, hogy anyámnak nagyon nagy része volt abban, hogy nem lett egy kicsit több belőlem, hogy nem támogatott, hogy csak sok évvel később tudtam már tőle függetlenül tovább tanulni, emiatt mindenki lehagyott csak kullogtam a világ után és lemaradtam később meg anyagi gondok miatt nem tudtam fejleszteni magam. Ha akkor támogatott volna - mert éppen nem voltunk fél lábbal az utcán - akkor korábban elértem volna többet és talán több jutott volna tovább tanulásra is.

Ti ne hagyjátok magatokat. Egy buta ember nem értékeli a tudást, anyámnak a könyveim csak porfogók voltak mert életében egyet nem olvasott el. Meg is látszik rajta.

2014. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

utolsó: Az anyukám is hasonló korban van mint te, de egész fura gondolkodású. Azért mondom, hogy fura, mert engem viszont támogat, és épp ezért nem értem az öcsémhez való hozzáállását. Nekem már van egy érettségim, visszairatkoztam szakmára, idén szakvizsgázok én is, és anya már előre közölte, hogy szerinte én még úgysem tudnék elmenni dolgozni, úgyhogy iratkozzak vissza még egy szakmára. (ez viszont már nem lehetséges, mert pont átlépném a korhatárt a következő szakma utolsó évével, tehát el sem kezdhetem). Én viszont már nem akarok tovább itthon lakni, és inkább elkezdenék dolgozni, mert vannak igényeim, még ha minimálisak is, a csekélyke gyakorlatos ösztöndíjamból nem futja mindenre.

Az öcsémnek ez a legelső szakmája, és általános után az első szakja is, és már ennyire negatívan áll hozzá anya.. Persze, elismerem, hogy nem egy mintadiák, mind magatartás ügyileg, mind tanulás ügyileg, de szerintem nagy gond nem lehet, ha úgy érzi, hogy menni fog a szakvizsga, és be akar iratkozni érettségire.

Anyagi gondot ez itthon nem jelentene egyáltalán, mivel én úgy is el szeretnék már költözni, meg hát ugye a tesóm is, így két emberrel kevesebbet kell etetni, és csak a minimális gyerektartás összegétől kell megválnia. Meg amúgy is nagyon sokszor magunknak vettük meg úgy is a szükséges dolgokat, mert itthon csak a duma megy, hogy soha nincs pénz semmire...

Amúgy anyának egy iskolában végzett szakmája van, meg tanfolyamon végzett anno még egy szakmát, de semmit nem dolgozik.

2014. okt. 14. 22:10
 6/7 anonim ***** válasza:

talán anyuka ismeri a gyerek képeségeit...

az érettségi mára már wc papir tök felesleges rá időt száni hacsak nem vagy észlény aki nyelvvizsgával indul az egyetemnek, ennélkül tök felesleges

2014. okt. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miből éltek ha anyád semmit nem dolgozik? Mondjuk ezek után gondolom azt szeretné ha az öcséd dolgozna és vinné haza. pénzt, nem pedig érettségizgetne.
2014. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!