Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is szemét és...

Szerintetek is szemét és igazságtalan vagyok?

Figyelt kérdés
Na a helyzet a következő: 4en lakunk a házban (szüleim,testvérem és én).Testvérem elmúlt 30 ,én pedig 22 éves vagyok.Anyukám és testvérem egy munkahelyen dolgoztak,ami csődbe ment,megszűnt még 3 éve,azóta nem is próbálnak munkát keresni.Nem mondom azt,hogy könnyű munkát találni,mert a saját bőrömön tapasztalom,hogy 22 éves létemre (3 éve érettségiztem) most sikerült munkát találnom 3 hónapja.A gond az,hogy apám dolgozik,testvérem és anyum nem ... csak a cigi meg a napi 2 sör kell nekik.Nem is érdekelne,de folyamatosan szívják az én véremet,hogy mekkora egy szemét vagyok,hogy nem vagyok képes adni nekik 2 nyamvadt ezrest (hozzá tenném,hogy 480 ftos órabérben dolgozom 8-12 órákban ,mert a fogaimat szeretném megcsináltatni,mivel anyagi támogatásra nem számíthatok senkitől).Ez így mindennapos, azt nem is veszik figyelembe,ha bevásárolok valamennyi kaját,hogy mindenkinek jó legyen,meg elhívtam őket magammal turiba,hogy tudjunk egy két "új" ruhát venni...Nem vagyok rá büszke,hogy turikból öltözködünk,meg mindenből a legolcsóbbat veszem,de keveset keresek így is ..Nekem ez rosszul esik,mert mindenfélének lehordanak emiatt és folyamatosan csak a sajnálkozást hallom tőlük,hogy jaj most nincs cigi mi lesz,áh nem baj lefekszünk pihenni kicsit délután(elfáradnak a tv nézésben)...stb. Kicsit összetett dolog,nem is tudnám az egészet leírni ,de a lényeget azt hiszem leírtam.Szóval most akkor tényleg egy szemétláda vagyok,mert a kaját,meg a ruhát fontosabbnak tartom a cigi meg a sör helyett?Ti mit tennétek?

2014. okt. 16. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Sok mindent nem csinálhatsz. Segíts nekik munkát találni.
2014. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy már ismerősök is ajánlgattak munkát ,de hallani se akarnak róla,mert hogy kevés pénzt adnak érte ,pl a takarításért ...másik kifogás meg az utazás,mert faluban lakunk,ahol nicns munka,ők meg nem akarnak utazni ...
2014. okt. 16. 20:35
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Leordítanám őket a sárga földig, vagy alá. Élvezik, hogy élősködhetnek rajtad. Egy jó kiábrándító veszekedés jót tehet.
2014. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Kivennék egy albérletet, és egy életre elhagynám őket. Két embert tartasz el magadon kívül, szóval nyugodtan költözz csak el, jobban fogsz kijönni anyagilag, mint hogyha ottmaradsz!

Majd ha nem lesz ki eltartsa őket, hidd el, keresnek majd munkát. Amíg megalázkodsz előttük, addig nem. Erős fiatal nő vagy tele lehetőségekkel, ne két ilyen lusta tehénre pazarold a fiatal éveidet!

2014. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi van apáddal? Azt írtad hogy 4-en vagytok, de a negyedik emberről semmit nem írtál.
2014. okt. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó s**r helyzet.

De van munkád. --> Albérlet. --> Ennyi volt.

Persze tudom h nem ilyen könnyű de nincs más megoldás, legalábbis ha nem "hallgattál" el olyan infókat ami eléggé fontos a válaszadás szempontjából.

2014. okt. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint az egyetemisták, nagyobb városban három-négy ember mellé be tudsz társulni "ágyat bérelni". Mi is így laktunk hatan három szobában.

Ezek önző és lusta emberek, ne támogasd őket. Ha nem telik sörre, hát nem, első az egészséged.

2014. okt. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg apukáddal közösen béreltek albérletet vagy kisebb garzont, őket meg hagyjátok hagy jöjjenek rá hogy a pénz nem az égből hullik.
2014. okt. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy szemét, sőt az ő érdekük, hogy egyetlen fillért se adj nekik cigire. Ha annyira hiányzik, keressék meg a rávalót.

Így is erőn felüli két ingyenélőt eltartanotok apukáddal. És a semmihez képest, a kis fizetés is valami. Vállalják csak el azt a kis melót. Akinek semmi bevétele sincs, az ne válogasson.

2014. okt. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Apámmal nem jó a kapcsolatom,nem is szeretnék vele élni..róla csak annyit,hogy nemsokára nyugdíjba megy,ezért nyomogatja az orrom alá a csekkeket,hogy vegyem a lapot - mostantól nekem kell fizetni a csekkeket is meg mindent ..
2014. okt. 17. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!