Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lány vagyok, és nagyon nem az...

Lány vagyok, és nagyon nem az én világom ez a folytonos ölelgetés-puszilgatás, akkor most én vagyok a szemét?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy fogalmazhatnám meg úgy, hogy tényleg meg lehessen érteni a problémámat.

A szülők, rokonok, barátok üdvözlésésél és búcsúztatásánál ugye mindig jár az ölelés-puszi, és ez így rendben is van, elviselem. De néha már kezd egy kicsit túlzás lenni ez a számomra. Például lefekszem aludni, szüleimtől elbúcsúzom, ölelés, puszi. De aztán fél óra múlva kimegyek vécére, és amikor visszamennék, az apám leszólít hogy "hol a jóéjtpuszi". Mintha ötéves lennék. Amikor mondom hogy már adtam, azt mondja, adjak még egyszer. Nekem ez már kicsit sok, nem tudom miért, egyszerűen nem bírom ezt a sok nyalakodást, főleg akkor nem, amikor a szüleim barátainak az orcáját kell végigcsókolnom, akiket én nem is ismerek.

Szóval nem tudom miért esik ez nehezemre, anyám már többször megsértődött hogy elhúzódtam a csókjaitól, de komolyan nehezemre esik ez a folytonos csókolgatás! A minimum mennyiséget elviselem, de ami ennél több, azt képtelen vagyok! Ettől most én vagyok a szemét?


2014. aug. 27. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy szemét, de annak fognak kikiáltani, sajnos. Én is utálom ezt a nyalakodást, puszizkodást, de én olyan szinten hidegrázást kapok tőle, hogy még a kötelező puszit is sokszor offolom "fáj a torkom" felkiáltással :P Többször mondtam már a családnak, hogy ez nekem probléma, nem akarok puszilkodni, de mindig azt a választ kaptam, hogy egy pusziba nem halok bele... Persze, de ha mindenkinek csak egyet adok, akkor egy családi összejövetelen az már 20 puszi. Így aztán fogtam magam, és elkezdtem nem adni. Utálják, de megmondtam, hogy nem. És soha, semmilyen körülmények között nem adok. Ez van. Fogadjanak el így.
2014. aug. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én a fiúkkal inkább kezet fogok, néznek egyet, de elfelejtik a puszit-ölelést, és az már nekem siker! :)
2014. aug. 27. 10:10
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerűen mondd meg, hogy zavar és kezdd el róla szoktatni őket. Ilyen egyszerű.
2014. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as voltam: én kezet szoktam fogni mindenkivel, puszi helyett. Szerencsére német területen élek, úgyhogy itt nem kell a magyar nyalakodás miatt állandóan hárítanom.
2014. aug. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem, de egyszerűen néha elkerülhetelen :/ Itthon el is mondanak mindennek, de akkor sem megy. Már kiskoromban (5-6 évesen) is komoly hisztik voltak, amikor meg kellett puszilni a barátnőket, amikor átjöttek játszani.
2014. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Megnyugtattatok,nem csak én vagyok így.
2014. aug. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%

Tini vagy, majd kinövöd :D

Most abban a korban vagy, amikor minden CIKI.

Majd felnősz, és kineveted magad úgy, ahogy mi nevetünk most rajtad :D

2014. aug. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szüleid is észrevehetnék, hogy ha nem szereted nem erőltetik folyton. A kis 5 éves unokaöcsém sem szeret puszilkodni, de ettől még imád minket. A szülei ezt tudják és nem is erőltetik. Mivel ritkán találkozunk, azért egy rögtönzöttet szokott adni, vagy inkább hagyja, hogy én adjak egyet. Általában a családdal is úgy szoktunk, hogy inkább csak jelképesen összeérintjük az arcunkat, de a levegőbe megy a cupp. Egyedül anyám csinálja azt, hogy konkrétan összenyálazza az arcomat és még csattan is. Kisgyereknél kiváltképp nem szeretem, mert olyanok, mint a meztelencsigák ráadásul folyton betegek, folyton hurutosan köhögnek és viszik rám a bacit. Utána meg tök ciki, ha késztetést érzek, hogy letöröljem az arcomat. Az ölelést jobban szeretem. Ha eljönnek a bátyámék, szeretjük egymást megszorítani, megölelgetni, ez nekem sokkal többet ad, mint a csókolgatás. Részemről néha ez utóbbi el is marad, mert nem érzem jelentőségét.

Tehát lényeg a lényeg, ne érezz ez miatt bűntudatot, bár itt valaki írta, hogy majd kinövöd, szerintem ez nem így van. Van aki nem szereti és kész.

2014. aug. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen! Most képzelj el egy családi összejövetelt ahol mindenkit megpuszilok a szokás szerint csak a lányomat nem,mert tudom,hogy rühelli még a saját anyjától is! :) Annyira szeretném néha megölelgetni pedig már ő is anyuka!:)
2014. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!