Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy a...

Hogy mondjam meg, hogy a barátomhoz költözök?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, Ő 20 éves, 4 éve vagyunk együtt.

A gond az, hogy amióta megszületett a húgom, engem "elfelejtett" az anyám. Az nem zavar, hogy a mostohaapám alig engedi, hogy felemeljem, vagy kiabál velem, hogyha a kezemben el kezd sírni, mert tudom, hogy idegileg beteg, csak nem hajlandó gyógyszert szedni.

De az nagyon bánt, hogy anya ilyen lett és már belefáradtam ebbe. Arra nem képes, hogy 10 percet beszélgessünk, pedig elég sok mindent szeretnék vele megbeszélni.


Egyszerűen álljak elé és jelentsem ki?

Vagy hogyan?

Lehet ezt úgy, hogy ne legyen belőle veszekedés, sértődés?


2014. okt. 17. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem könnyű, de biztos találsz egy nyugodtabb időszakot, és akkor kertelés nélkül mondd el, hogy elköltözöl. Veszekedés, sértődés, esetleg sírdogálás lehet, de ha a költözésnél döntöttél, ne hagyd magad. Sok sikert.
2014. okt. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8%
Tudod, én csak azt nem értem, hogy ha elég nagynak érzed magad ahhoz, hogy elköltözz a barátodhoz (kíváncsi lennék egyébként, hogy ki fog téged ott eltartani, mert nyilván nem te magadat...), akkor ahhoz miért nem vagy elég érett, hogy ezt közölni tudd otthon?
2014. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Egyetértek a kettessel. Szépen csomagolj össze, és induláskor mondd meg, hogy elmész.
2014. okt. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Ha nem tudnék sehogy vele beszélni csak egy levelet hagynék

idővel ugy is lenyugodna

2014. okt. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen, az ember oda megy, ahol több szeretetet kaphat vagy tud adni. Ez rendben is van, de figyelj arra, hogyha a barátod megérzi öntudatlanul is a kiszolgáltatott helyzeted a családi okok miatt, akkor esetleg visszaélhet ezzel ami szintén nem lenne jó neked! Ezért próbálj meg a mamáddal mindenképp szépen beszélni és a szívére hatva elmondani neki, hogy Te őt nagyon szereted és kérd meg őt, hogy ő is próbálja az irántad való szerető érzését felébreszteni...
2014. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!