Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon hogy fog reagálni anya...

Vajon hogy fog reagálni anya arra, hogy a barátomhoz költözök? Ti mit reagálnátok?

Figyelt kérdés

Még csak 4 hónapja vagyunk együtt. Anya most fog elválni apától. Van egy húgom is, mindketten anyával fogunk maradni. Viszont anya elég keveset keres, pici albérletbe fognak költözni a húgommal, ahol ráadásul közös szobám lenne a tesómmal. Hát én ezt nem akarom.

Szóval barátommal beszélgettem erről, és felajánlotta, hogy költözzek hozzájuk. Tudni kell, hogy csak ő és az anyukája laknak abban a házban. Anyuja nagyon jól keres, heti kb 2x napot tölt abban a házban, a többit vidéken.

Tehát itt szerintem senkit sem zavarnék, azt a 2 napot kibírnám anya albérletébe.


De mégis csak 4 hónapja vagyok együtt a barátommal... De közös szobát sem akarok. Eddig nagyon jó körülmények között éltem, most meg ez a hirtelen váltás.. Ráadásul így is rengeteg dologról le kell mondanom (pl szobabicikli, ne gondoljatok luxus-dolgokra..)


17/L


2012. márc. 3. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
94%
Amíg nem vagy 18 ezt te nem döntheted el. Ha anyud nem akarja, hogy költözz, akkor nem költözhetsz. Beszéld meg vele, mi nincs honnan tudjuk, hogy neki milyen mentalitása van.
2012. márc. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 A kérdező kommentje:
Szereti a barátomat, nem fogja megtiltani. Csak kíváncsi vagyok, ti hogy reagálnátok.
2012. márc. 3. 21:11
 3/91 anonim ***** válasza:
90%
Hát azért várd ki a végét, az egy dolog, hogy szereti a barátodat, az meg egy másik, hogy 17 évesen elenged hozzá lakni. Az is pénzbe kerül.
2012. márc. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 A kérdező kommentje:

Barátom már megkérdezte az anyukájától, azt mondta, hogy nagyon szívesen engedi, és bele se kell fizetnem..

Mondjuk azért ezt nem hagynám, de bevásárolnék párszor... Így burkoltan fizetnék azért..

2012. márc. 3. 21:15
 5/91 anonim ***** válasza:
85%

1. Amig nem vagy nagykorú, addig nem költözhetsz el otthinról, mert anyukád a felelös (jogilag) érted.

2. A barátod anyukája nem valoszinü, hogy oda akarna téged fogadni és eltartani. Attól, hogy többet keres, még nem biztos, hogy a többletet egy idegen gyerekre akarja kiadni.

3. Ha több napig nincs otthon, akkor nem tudja ellátni a felügyeletedet (mert ha hivatalosan ott laksz, akkor ö a felelös érted), és ha bármi bajod is lesz, akkor öt vonják felelöségre, adott esetben komolyan megbüntethetik.

4. Ha netán összevesztek a barátoddal, akkor mit csinálsz, hová mégy?

2012. márc. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
92%
Miből vásárolnál be,ha nincs önálló jövedelmed?
2012. márc. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 A kérdező kommentje:
Mondjuk abból a pénzből, amit anya ad. Ha szakítunk, akkor költözök anyához. De nem szívesen mennék abba a lyukba.
2012. márc. 3. 21:20
 8/91 A kérdező kommentje:
Nem hivatalosan laknék ott.
2012. márc. 3. 21:21
 9/91 anonim ***** válasza:
89%
Persze, szegény anyukád még pénzeljen téged is, hogy nehogy otthon kelljen "nyomorognod". Gratulálok, téged is jól elkényeztettek.
2012. márc. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 A kérdező kommentje:
Havi 10-15 ezer ft nem annyi, mint amennyit akkor kéne rám költeni, ha ott laknék. Kevesebb.
2012. márc. 3. 21:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!