Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek volt igaza? Jogosan...

Kinek volt igaza? Jogosan utál az anyukája? Csendben tűrnöm kellett volna, hogy hülyeséget csináljon a jövőjével?

Figyelt kérdés

A barátommal most vagyunk 11.-esek, szóval ettől az évtől számít a jegy a továbbtanuláshoz. Én eddig is jó tanuló voltam, de a barátom annyira nem.

Neki mindig is a sport és az úszás volt a mindene, folyamatosan edzett, versenyekre járt gyerekkorától kezdve. Ebbe az erős gimibe is protekcióval vették fel (a szülei befolyásosak).

A lényeg az, hogy Ő nem tanult soha semmire, ezért a jegyei általában az egyes és a hármas között vannak.

Tavasz óta vagyunk együtt és elmondta, hogy már nem élvezetből úszik, nem szereti. Én pedig mondtam, hogy akkor hagyja abba, van még más, amit kipróbálhat.

Nem tudom, hogy az én véleményem miatt, de abbahagyta a versenyzést és már csak hobbiszinten úszik.


Azóta az anyukája utál, merthogy nem igaz, hogy nem értem meg, hogy a barátomnak a sport volt az egyetlen esélye, mert a jegyei amúgy szörnyűek és így még lehet, hogy önköltségesre sem fogják felvenni egyetemen. Én elmondtam Neki, hogy a fia nem buta, mert pl. tavaly év végén 4 tárgyból állt bukásra, de tanult és mindet felhozta. Meg tanultunk együtt is és láttam, hogy amire odafigyel, meg érdekli, abból fél óra tanulással 5-ösre felel másnap. Ráadásul jó hogy nem tanult semmit, amikor a délelőtti órák felére felmentés kapott az edzések miatt, délután meg vagy az uszodában volt, vagy az konditeremben, vagy otthon úszott, futott, erősített. A tanárokkal is csak konfliktusai voltak, ezért sokat lógott is, nem jött be dolgozatokra.


Most meg, hogy nem ebből áll az élete, a legrosszabb jegye hármas, amúgy csak négyesei és ötösei vannak, mert edzések helyett általában együtt tanulunk és bejár az órákra.



Az anyukája viszont még mindig utál, mert szerinte én ezzel tönkretettem a barátom jövőjét.

Szerintetek hibáztam?



2014. okt. 22. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem. Mutattál egy alternatívát úszás helyett, amivel többre viheti az életben. Kérdés, ha már nem lesztek már együtt tudja-e folytatni, de miért ne tudná.
2014. okt. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem sem kéne neked beleszólni ebbe, mert nem rád tartozik.

Ezt inkább a szüleivel kellett volna megbeszélnie, nem veled, hisz te most vagy neki, de simán lehet, hogy egy év múlva már mással van.


Én azt mondtam volna a fiamnak, ha abbahagyná a versenysportot, hogy még 3 hónapig csinálja így, és ha utána is abba akarja hagyni, akkor rendben.


De még egyszer mondom, ebbe kár volt belefolynod.

2014. okt. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem ehhez semmi közöd nem volt, nem szabad lett volna beleszólnod. Rengeteg ismerősöm van, aki a sport révén sikeres ember lett, és rengeteg egykor jól tanuló, ma már diplomás ismerősöm, akik szinte semmire nem vitték. Sőt, azt látom, tapasztalom, hogy az igazán jól tanuló, csendes gyerekek korántsem olyan sikeresek az életben, mint az egykor gyengébben teljesítő társaik. (Kivétel természetesen mindig van)
2014. okt. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Az a probléma, hogy lehet a srác is megbánja később, hogy abbahagyta. Jön egy szerelem, tinikor, az edzés rengeteg munka és lemondás. Viszont gyerekkora óta rengeteg energiát és időt fektettek bele és te csak könnyen odaveted befolyásolva őt, hogy abbahagyhatja. Hát lehet az anyukája helyében én se lettem volna boldog.
2014. okt. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ha a srácnak az úszás volt a mindene, kétlem hogy abba hagyta volna, mert te aztmondtad... Ha majd kedve van akkor újra járhat versenyekre. Szerintem ez csakis az ő döntése
2014. okt. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
63%
Egyértelműen igazad van, szerintem még nem késő elkezdenie tanulni. Helyesen cselekedtél!
2014. okt. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Azért a tanulással többre lehet vinni, mint a sporttal, mert hát a sportból előbb-utóbb kiöregszik az ember, azt nem lehet egy életen át űzni.

Szerintem nem tettél semmi rosszat, ha a barátod szeretett volna úszni, akkor nem hagyja abba. Te tanácsot adtál neki, ő döntött, nem te.

2014. okt. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ez úgyis csak évek múltán derül ki hogy jól döntött-e vagy sem.

De szerintem senki nem hibás, hiszen a döntést a barátod hozta meg. te csak tanácsoltál neki valamit. de ő döntötte el hogy abba szeretné hagyni, szóval felesleges hibást keresni.

2015. okt. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

11 évesen barátod van?? Durvaa! Tavasz óta vagytok együtt,mi van már??? Ahoz képest felnőtt irást olvashattunk!

Durva hogy 11 évesen fiúztok és nem babáztok meg játszotok hanem már udvaoltattok! Nem egy gyereknek kell tanácsot adni és lázitani a másikat!

2015. nov. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Utolsó, feldobtad a délutánomat:DDDD

11.-es GIMNAZISTÁK, tehát olyan 16-17 éves korosztály, nem 11 évesek.

De a Kérdező gimnáziumról beszélt végig, meg egyetemi felvételiről...

De nagy az Isten állatkertje.:DDD

2015. nov. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!