Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányomat befolyásolja a...

A lányomat befolyásolja a fiúja, kétségbe vagyok esve . Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A téma nagyon hosszú lenne,de belevágok a közepébe,bár nem is tudom hol kezdjem :(

A lányom betöltötte a 18-at,a fiúja 3 évvel idősebb.FB-kon ismerkedtek meg.Tetette a lányomnak a szépet,aki egyből szerelmes lett belé.Kérdésre a lányom elmondta,hogy járnak,én mivel nem ismeretem a fiút,mert tőlünk nagyon messze lak(ott),nem tetszett,hogy olyan fiúval jár,akivel neten ismerkedett meg,és személyesen 2-szer találkoztak.Teltek a hetek,hónapok,közben alig találkoztak,lányom közben betöltötte a 18-at.A fiú a helyi "munkáltatójánál" egy tanyán(komfort nélküli) dolgozni kezdett,tehát ide a kisvárosba költözött,így többet tudtak találkozni.Egyre furcsább lett a kapcsotom a lányommal,mert ellenem fordult,majd fogta magát és eköltözött a nyomorba.Én tiszta ideg vagyok azóta,de 2 napja meg teljesen kész vagyok,mivel "nyomozás"ba kezdtem.Kiderült:A fiú egész családja hazug,a báttya sittes,(ő engem meg is fenyegetett mikor érdeklődtem nála az öccséről-ezt (sajnálom is),a fiú drogozott,lopott,csalt,hazudott.Kiderült nem is dolgozott olyan helyen olyan beosztásba amit a lányomnak és nekünk mesélt,érdekes módon nincs bejelentve ahol dolgozi,"munkáltatóját"meglopta(állatokat adott el,hogy legyen kenyérre,ezt a lányom mondta korábban,mikor még ...),a lnyom nevére nyittatott bankszámát,és ami még erre betett,a lnyomat ideiglenesre átjelentette a pitrira).Hozzá kell tennem,a lányomat tiltja tőlem,nem akkor jöhet amikor akar,nem akkor beszélhetek vele amikor csak szeretnék,ruhát 1!db-ot vett neki a hónapok alatt(de én megvettem,nem is ez a lényeg),kísérgeti a suliba(mert oda még jár a lányom),hogy velem ne talizzon,és tele beszéli rólunk a fejét!Ráadásul a fiú engem a rendőrségen feljelentett,mivel magánnyomozást csináltam,és rágalmaztam,meg állítólag becsületsértést követtem el(holott minden szülőnek jogában áll,tudni ,hogy a gyereke kivel van--már amelyik szülőt érdekli).Tegnapelőtt eljöttek hozzánk,az utcán jeentették be,hogy feljelentettek,mindenek lehordott a fiú,szinte leköpött(csak a földre sikerült neki),a lányom meg tűrte,és olyan dolgokat mesélt el neki a lányom,ami csak a mi családunkra tartozik.Ráadásul a fiú lekúrvázott,a lányom meg csak röhögött..) :( Nem bírtam magammal,összevesztünk,mert nem tűrtem a megaláztatást.Mondtam a lányomnak ide többé ne jöjjön!Már lehet ezt a kijelentésemet megbántam,de azt mondta nem akart.Itt a nyakunkon a szalagavató,érettségi,ballagás...és mindez nélkülünk a családja nélkül...egy ilyen fiú miatt... :( A lányom nem reagál az smsre,de nem lehetünk jelen az életében :( Nem tudok neki segíteni,pedig hosszú ideig próbáltam közelebb kerülni hozzá,de a fiú"erősebb"-nek bizonyult nálam.:( A lányom őt választotta.Sorolhatnám még,ugyanis nem csak én látom így a helyzetet,hanem az apja is aki Svájból tudná támogatni,és félti a lányát,de a gyereknek nem lehet mondani semmit,mert csak a fiúja szava a szent).

Nagyon sok rossz dolgot tudnék leírni még,de már így is hosszú lett.Rendőrségen is azt mondták,majd megjön a lányom esze...de mikor????Mikor már szült egy gyereket?Elcseszi ezzel a fiúval a jövőjét(még azt is megmondta neki,hogy hová mehet továbbtanulni,és elviszi érettségi végén) messze...egy bűnöző viszi el a lányomat... :( :(Mit csináljak???

Én sem vagyok biztos tökéletes,senki sem az,én csak próbáltam a legjobb szülő lenni...talán hosszúra engedtem a gyeplőt ...mikor még velünk élt,(de apja helyett is apja voltam).

Köszönöm a segítséget!



2014. okt. 23. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

" a fiú lekúrvázott,a lányom meg csak röhögött.."

Azt hiszem, te most itt semmit sem tudsz tenni. Nagyon sajnálom, hogy így alakult nálatok ez. Apja hol van? Ő talán? talán ő tudna hatni, hogy legalább az iskolát befejezze.

2014. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Az a helyzet,hogy elmúlt 18 éves.Innentől teljes jogú,nagykorú,felnőtt magyar állampolgárnak számít.Minden joggal rendelkezik,és nem hozhatja a rendőrség haza,nem kereshetik.Ha keresik,akkor annyival elintézheti a lány,hogy szabad akaratából van a fiújánál.Az a helyzet,hogy előbb-utóbb ezek a korai befolyásolással működtetett kapcsolatok valóban megszakadnak,ha képes az "áldozat" a szerepéből kiesni.Ez pszichológiai szempontból akkor következik be,amikor a fiút látja,hogy megcsalja,vagy valamiféle megbocsájthatatlan dolgot követ el a barátja.Ezt egy férfi,de akár egy nő is sokáig tudja leplezni,bármit is csinál.Ha valaki valakit befolyásol,akkor azt nehéz irányítani.


Ez a lány is valószínűleg hatalmas érzelmi befolyás alatt van.De sajnos azt kell írjam,hogy csak azokat az embereket lehet hatásosan,tartós ideig befolyásolni,akiket a szülők burokba neveltek,vagy a másik változat,hogy túlságosan magára hagyták,vagy pedig a lány saját döntéseket nem igen hozhatott.Így utat talált a lány a kitörésre,ami ilyenkor érthető.És várható is!


Ismeretlenül nem ítélkezhetek,sőt egyáltalán nem is ítélkezek az ön(önök) nevelési stílusával kapcsolatban,egy biztos,hogy az önök számításába bizony hiba csúszott.Ennek a lánynak nem volt apaképe,ami pedig egy fontos dolog.Így próbálja a biztonságát egy fiúnál megtalálni.Nem fogja!Erre a lány túl későn fog rájönni,sajnos.Mert nem érett a személyisége.


Az,hogy valaki jogilag,a törvény szerint felnőtt,az még korántsem jelenti,hogy az értelmi,érzelmi szintje is megüti egy felnőttét.Ez a lány még gyerek,és nem jól irányítja az életét.


Hatalmas probléma,hogy az ön férje nem volt jelen a lány életében.AZ ANYAGI TÁMOGATÁS PEDIG NEM JELENT SEMMIT!


Késő bánat,véleményem szerint a lány saját akaratából ott fog maradni a fiúnál még egy jó ideig.Utána pedig nem tudni,mi fog történni vele.Reméljük megússza a korai terhességet,és lesz annyi esze,hogy nem szül annak a fiúnak.

2014. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,válaszokat.Kimaradt,hogy 10 éve van egy párom akivel együtt is élek,de ő minta apa lenne,mivel nagyon jó ember,de a lányom nem tudta őt elfogadni.

Az apja a munkája miatt tényleg nagyon keveset lehett itthon,de tudni kell,mi 12 évvel ezelőtt elváltunk,de nem csúnya válás volt,mert közösen megegyeztünk,mindenben.Folyamatosan tartjuk a kapcsolatot a gyerekek végett(2 közös lányunk van).

A lányomat befolyásolja a gyerek,de tudom a lányom nagyon féltékeny,hiszen sikerült a fiú telefonjába elolvasnia olyan üzenetet ami akkor írodott mikor már 1 hónapja jártak,miben az állt,hogy másik lánynak is udvarolt.A lányom akkor kérdőre vonta,a fiú azt mondta neki,akkor még nem volt biztos a kettejük kapcsolatában.

Igen,félek,hogy teherbe esik,hogy nem fejezi be az iskolát,de ami nagyon bánt,hogy fontosabb neki egy ilyen fiú,mint én,a saját anyja.

Lehet annyira befolyásolni egy lányt,hogy az anyja ellen forduljon?

Mi együtt mentünk szórakozni(szülők bálja és ovi bál),együtt mentünk vásárolni,együtt főztünk,jókat nevettünk,hülyültünk...együtt sírtunk,együtt nevettünk...sok mindent megbeszéltünk...

Az apja jön hamarosan haza,remélem tud segíteni ebben,mert mindent tud,és fel van háborodva...

2014. okt. 23. 22:23
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Próbálj megnyugodni, nagyon nehéz lesz betartani, de a saját és lányod érdekében hagyd békén őket. Ne keresd egy ideig, ne leskelődj utána, ne próbáld felnyitni a szemét elmondani milyen az a fiú akit szeret. Aki feljelenti leköpi a szerelme anyját, hamarosan a lányát is hasonlóan fogja kezelni. Ha nem hisztériázol, kitartóan imádkozol hamarabb hazamegy a lányod mint azt gondolnád. Még csak 18 éves beszélj az osztályfőnökével kért, hogy kezelje diszkréten az esetet, kérd ki a tanácsát. Ha a párodat sem szívleli a gyerek akkor mindíg menekülni fog otthonról, ezt viszont te rendezd el.
2014. okt. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Én írnék neki egy levelet. Mivel azt mondod a srác nem engedi, hogy találkozzatok, ezért megkérném egy barátnőjét, vagy a testvérét, hogy adja oda neki, amikor a barátja nem látja és kérje meg, hogy egyedül olvassa el.

Ne vagdalózzál benne, ne fenyegetőzzél. Írd meg neki, hogy szereted, írjál bele kedves élményeket, írd meg neki, hogy fáj, hogy elveszíted és írd meg azt is, hogy a te ajtód mindig nyitva áll előtte, ha haza szeretne menni, rád és az apjára számíthat. Pont... Egy kicsivel sem kell több. Motoszkáljon benne az, hogy van valahol egy szerető anyja és igenis gondoljon erre, akárhányszor a pasija a képébe vágja az ajtót (mert nem egyszer fogja).

Ha ezt tudja, akkor várj. Ahogy más is írta, nagyon fiatal még, előbb haza fog találni, mint ahogy te azt gondolnád. Nagylánynak érzi magát, de az első pofon után menekül majd vissza anyuci szoknyája mögé.

2014. okt. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Van az az elcsépelt mondás, hogy tartsd közel a barátaidat, és még közelebb az ellenségeidet.


Ez ilyen esetekre is vonatkozik. Egy 18 éves, ha látja, hogy a szülei szekálják a kapcsolata miatt akkor inkább beledöglik de nem fog kihátrálni. Egy 18 évesnek még nincs túl sok privát szférája de az a kicsi ami van abból a nagy része egy kapcsolat lehet. Ha érzik, hogy ezt egy szülő vagy akár az atyaúristen is befolyásolni akarja akkor sok kamasznál elszakad a cérna.


Bár a te helyzeted már eléggé elmérgesedett, de talán nem reménytelen. Először is ezt a magánnyomozgatást fejezd be, másodsorban pedig írd meg a lányodnak, hogy szereted és rád számíthat bármi történik, vagy ha csak beszélni akar veletek.


Aztán várj türelmesen 18 éves még fiatal, hamari, a srác a leírás alapján bizonyára át fogja vágni, pikk pakk vége lesz ennek a dolognak a fontos, hogy a lányod tudja, van hely ahova visszamehet, ahol szívesen várják mert ha ez nincs meg, akkor bizony inkább a szarban marad.

2014. okt. 24. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

Valaki itt nagyon jól írta. Ha beledöglik sem fog kihátrálni (most még), kamasz.

Én is azt mondom, kicsit engedd el a kezét. Sokan vannak, akiknek a pokol legmélyebb bugyraiba kell lemenni ahoz, hogy tudják értékelni a jót. Ő is fel fog jönni, majd ott legyél mellette. De most hagyd! És ne emészd magad. Nem Te rontottad el, más sem nyújt többet!

2014. okt. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
83%
Gyereket elkapni agyonveretni, aztan megegyszer es megegyszer majd megint es ujra es ujra mindaddig mig el nem takarodik orokre. Ezt csak igy lehet mert a fergekkel nem megy maskent.
2014. okt. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Próbálok mindenkire reagálni,aki van olyan szíves és segíteni szeretne.Elnézést ha sikerül sorrendben de a következőket tudom írni:

Megnyugodni nagyon nehéz,mert FÉLTEM!Mindig is félteni fogommert a fiúja drogozott,és nem zárom ki,hogy talánon most is...de remélem nem,és a lányom tiszta.Csak a tudta ,hogy lehet... :( Másrészt pedig 2 napja írtam a lányomra egy smst,hogy oda adom a nagykabátját,de semmi rekció nem jött tőle válaszként,mert szerintem a pasija nem engedi.Inkább fagyjon meg szerencsétlen lány?Mert nincs neki kabátja csak ami itthon van,szakadó esőben látták szétázva,hogy ment a boltba egy mellénybe meg egy vékony pamut felsőbe :( :( :( (Ja Istenem)....Akkor meg vegyen neki kabátot az a szerencsétlen!De igaz,miből is venne mikor hitelbe járnak a boltba,lányom el van hanyagolva,fogyott..nem úgy mint itthon...

Szóval bocsi,de megnyugodni nem megy :(

Az osztályfőnökével beszéltem,még időben,de ő csak sajnálni tudja ami van,próbáljuk megoldani,de ez egyik fél részéről kevés,..két ember kell hozzá.


A levél?Senkivel sem állhat szóba!Legjobb barátnője is ellene van már,mert látja,hgy a lányom milyen emberré kezd válni.Mindenkit maga ellen fordít,sajnos már az osztálytársainak,és anyukámnak is hazudik..és már senkinek sem veszi(vagy nem veheti) fel a telefont).Talán motoszkál benne valami,talán nem,mert fb-kon írtam neki egy üzenetet amiben elküldtem neki azt a videót amit ő készetett el nekem a 2 húga nevében is 2 évvel ezelőtt anyák napjára(Hexina:Anyám,megható szöveg,és a közös fotók) (bocsi de könnyezem) :( Valahányszor megnézem a torkom görcsben és sírok mint egy kisgyerek... Igen,nagylánynak érzi magát,de nem az,csak 18 éves lett(amivel vissza is él).


Jó lenne ha minél hamarabb vágná át ez a "srác",mert addig sok víz folyik le még a Dunán,és nem akarom ,hogy a lányomnak nagyobb baja legyen később mint most...A magánnyomozást befejeztem még akkor,mert már az is sok volt amit megtudtam,bizonyítani is tudtam a lányomnak,de nem hisz nekem.Beszélni?Velem?Fel sem veszi a telefont(nem szabad neki).


Értelek,de nehéz!A szívem szakad meg,hhogy nem lehetek jelen a szalagavatóján(ami egy életben csak egyszer van) ballagásán...továbbtanulás választásánál,érettséginél... :( Ezt csak az tudja aki ebben van,mennyire nehéz!



Azzal ha -ahogy írtad-elkapni,agyonverni...mire megyek?Magamnak csinálok belőle baj,vagy az apja csinál magának és a lányunk is megy vele :( Aztán lehet egy életre elveszítem!!!!!Pedig ezt kívánom,amit írtál!!!!

2014. okt. 25. 16:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Én őszintén szólva nem látok rá reális esélyt, hogy leérettségizik és tovább tanul, ha ennyire nem törődöm alak lett...
2014. okt. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!