Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy oldjam meg ezt a gondot?

Hogy oldjam meg ezt a gondot?

Figyelt kérdés

Valójában egy teljesen átlagos a történet, anyum állandóan a cuccaim között túrkál, pedig ezt már többször is a tudtára adtam, hogy ne...én se túrkálok az ő táskájában, vagy mittudomén. Sajnos öcsém is hasonló dolgokat szokott néha csinálni, ezért miatta amúgy is zárom a szobámat...ellenben anyumnak van kulcsa, mivel vannak itt cuccai neki is...ha felhozom, hogy hát pakolja át a cuccait másik szekrénybe, és adja ide a kulcsot, egyből jön azzal, hogy ez nem az én házam, ez nyilván jogos, de így meg mit csináljak.

Nem feltétlenül van rejtegetnivalóm, csupán az bosszant fel, hogy nem egyszer tűnt már el 1-2 fontos papírom, egyéb dolgok, ami x idő után kellett volna...és természetesen ő semmit nem tudott róla, gondolom ez sokaknak ismerős. Mi értelme van minden második-harmadik héten beletúrni a dolgokba, hogy átpakoljuk?


2014. okt. 23. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon helytelen. Nem szabadna egymás dolgaiban turkálni. Már egy 4 éves dolgai közt sem.. Ha kell valami, már egy 4 évestől is elkérem. Valószínű, nem tudod megváltoztatni a felnőtteket. Helyedben vennék valami zárható ládát, szekrényt és abban tartanám a dolgaim. Sajnálom, hogy így alakult nálatok.
2014. okt. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fontos dolgaidat fogd meg,rakd be a táskádba,vidd el valamelyik barátnődhöz(AKI MEGBÍZHATÓ!!!!!!!!!!!!),és mond neki,hogy legyen olyan kedves és rakja el.Majd szólsz,ha kell.Egyébként velem is csinálták ezt,én a táskámba hurcolom még mindig a fontos papírjaimat.

Nyilván mindent nem lehet elpakolni,de ha néha átrendezgetek a dolgaidat,akkor mindjárt nem lesz kedve újra megtanulni,hogy mi hol van,volt.

Másrészt pedig az nagyon fontos,hogy leülj vele,beszélgessetek,és kérdezd meg,hogy ő mire kíváncsi ennyire...


...dehogy ennek oka van,az is biztos!Csak úgy,többszöri felszólításra nem turkálnak az átlagos szülők a gyerekeik holmijában.

2014. okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

igen, erre már gondoltam, hogy próbálok valami zárható akármit szerezni, és abba tenni a fontosabb dolgokat.


különben furcsa ez a gyanakvás, nekem is volt már egy ilyen tippem, hogy valamit célzottan keresgélne...kérdeztem már rá, de nem mondott semmit. ellenben például öcsém cuccai között nem túrkál, pedig ő aztán sokkal "érdekesebb", mint én.


próbálok valamit keresni, amiben elzárhatom a dolgokat.

köszi a válaszokat :)

2014. okt. 23. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!