Kakimaki69 kérdése:

Miért ilyen velem apám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még 3 éves koromban apa megcsalta anyát egy másik nővel, akivel együtt lakik már régóta (pénzéért szereti csak). Mivel testvéreim születtek, kellett új ház.

Na, egy csomó munka van ott. Én nem vagyok az a nagyon kézügyes típus, inkább az agyam ami erősebb. Apa elvárja tőlem hogy mindent tökéletesen csináljak, imád cseszegetni azokkal, amiket nem tudok megcsinálni, egy az, hogy mivel anyával nevelkedtem senki nem tanított meg semmi nagyobb házimunkai dologra...

Plusz még a kamaszkor is belesegít h nem tudok koncentrálni...

Ja és hozzáteszem, úgy érzem apa csak akkor keres amikor kell neki valami, amúyg meg nagy ívbe nem érdekli hogy mi van velem, csak ha muszáj, akkor keresm

Elvárja tölem h tanuljak, sose tanult velem, sose segített semmiben, csak a hibat keresi mindenben...

13/F


2014. okt. 28. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el az én anyukám is ilyen,de tudom,hogy csak azt akarja,hogy jó munkám legyen felnőtt koromban.Lehet neked is ilyen az apukád csak nem veszed édzre.

13/L

2014. okt. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%

Nos, először is: egy 13 éves gyerekre nem tartozik, hogy az apja 3 éves korában megcsalta az anyját. Az meg hogy a nő csak a pénzéért van vele, honnan tudod? Gondolom anyukádtól...azért én meghallgatnám a másik felet is.

Rád annyi tartozik, hogy a szüleid elváltak. A másik dolog, te azért néha keresed magadtól apukádat? Nem csak muszájból?

Nem kell mindent a kamaszkorra fogni, elég visszás dolog, ha egy gyerek arra hivatkozik.

2014. okt. 29. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

előző, te is jó szülő lehetsz...

Miért ne tartozna a gyerekére, hogy mit csinálnak a szülei?

Eléggé függ az életük a gyerekeknek a szüleik defektes megnyilvánulásaitól.

Gondolom te is jó példát mutathatsz.

2014. okt. 29. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Én se értem, miért kell egy 13 évest azzal terhelni, hogy apuka anyukát megcsalta, így sem könnyű neki, hogy a szülei elváltak. Honnan tudod, hogy az a nő csak a pénzéért szereti? Nem mondom, hogy nem lehet igaz, de ezt ki mondta neked vagy miből gondolod? ... Nem látok bele a ti kapcsolatotokba az édesapáddal, nem tudom mennyire tinédzser lázadás ez tőled, és mennyire vagy érzékeny típus, aki a csipkelődést is cseszegetésnek érzi. Ha 3 éves korod óta külön élnek a szüleid, lehet apukád kicsit kevésbé ismer ilyen szempontból, és csak heccel, poénkodik veled, te meg megsértődsz. Nem lehet? Úgy veszem észre, hogy elég anyás fiú vagy, ez normális is, a legtöbb gyerek az, még úgy is, hogy együtt élnek a szülők, de ez a te esetedben erősebb kötelék. Ha nem tetszik, ahogy apukád bánik veled, mondd el neki! Szépen fogalmazd meg, hogy téged ez bánt. Ha jó szülő, belátja, hogy tévedett veled kapcsolatban. Azt is elmondhatod neki, hogy úgy érzed kihasznál. De azért gondold át jól ezt, valóban az e, aminek te látod vagy csak apukád így próbáld veled barátkozni, mert ha a második, akkor könnyen megbántod. Kérj tanácsot olyantól, aki ismeri őt, egy felnőtt embert, hogy vélekedik erről? Ha viszont tényleg kihasznál, rosszindulatú veled, és te nem érzed jól magad a társaságában, akkor ne menj hozzá segíteni házat felújítani, találkozz vele máshol, máshogy, de ez sem kötelező. Van olyan apa, sajnos, aki ha már anyuka nem fontos a számára, a gyerek se az. Nem egy ilyet ismerek! Lehet apa nélkül is boldog életed. De én a helyedben mindenképpen keresnék erre megoldást, mert ahogy anya, úgy apa is csak egy van.
2014. okt. 29. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az hogy viccelődik, az nem igaz, mert ordít.
2014. okt. 29. 10:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 48%-os válaszoló

Igen, jó példét mutatok a gyerekeimnek!

Nem terhelem felnőtteknek való, nehéz dolgokkal.

2-es voltam

2014. okt. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Beszélj anyukáddal, mondd el neki, hogy mit művel veled. Majd ő megbeszéli ezt vele.
2014. okt. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!