Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párommal szétmentünk,...

A párommal szétmentünk, hogyan oldjuk meg a kislányom nevelését, felügyeletét?

Figyelt kérdés
Mėg nincs másfèl èves a lányom. Mivel mindketten dolgozunk a szüleim vigyáztak rá, mig munkában voltunk. Èn a kislányommal a szüleimnèl lakok. A szüleim nyugdijasok, betegek nem igen birják. Apa 3 nap dolgozik 3 nap szabad. Ugy szeretnè hogy adjam oda a kislányt mikor szabadnapos, máskor ügyeljek rá èn. A lányunk nincs megszokva, hogy se èn se a szüleim ne legyünk vele. Ha anyósomèknál voltunk mindig engem akart. Mit tegyek nem akarom tönkretenni a lelkèt, hogy állandoan hol itt hol ott legyen. Kezdjuk ugy esetleg hogy csak egy napra adom oda? Igy sem aludnèk nyugodtan,de apátol sem akarom eltiltani. Mit tegyek?
2014. okt. 29. 07:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bölcsi?
2014. okt. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem akarom bolcsibe adni. Itt arrol van szo, hogy a parom azt szeretne 3 napot vele 3 napot velem legyen a kislanyunk. A pici nincs megszokva ott nelkulem. Amikor ott vagyunk allandoan csak engem akar. Itthon nincs gond elmarad a szuleimmel. Nem szeretnem tonkretenni a kis lelket. Nem tudom hogy csinaljam, hogy a picinek jo legyen. Eleinte csak egy napot adjam oda apanak?
2014. okt. 29. 08:24
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Èn ebböl amit írsz inkább azt érzem, hogy az exed lelkét inkább akarod tönkre tenni.

Szétmentetek ez a gyereket megviseli. Ha eddig apát mindig látta segített és ott volt veletek, akkora gyereknek innentöl kezdve nagyon fog hiányozni. Szerintem pont az elejétöl kezdve kell, hogy az apa is mindig ott legyen. Mivel apának lazább munkaideje van, még jól is jön, mert akkor végig vele tud lenni. lelkét azzal semmi esetre sem fogod tönkre tenni, ha az apjával lesz 3 napot hetente, inkább azzal, ha heti 1x látja csak.

Elején azt probáljátok meg, hogy a szabad napokon apa jön reggel, vagy ott marad vagy elviszi és este vissza hozza. Majd ha ez könnyen megy, akkor ott is aludhat.

Igazából te sem tudod, miért ellenkezel az exeddel, mikor te is tudod, hogy van megoldás a problémátokra.

2014. okt. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szóval nem sikerült megmenteni a házasságotokat? Én vagyok az, aki az előző kérdésedet végig olvastam...

Igazán sajnálom...

Míg "együtt" voltatok - addig a párod foglalkozott a kislánnyal? Mennyi időt töltött a kicsivel? Nem okozna gondot a picinek hogy nem vagy ott, ha apa előzőleg is közeli kapcsolatban lett volna a picivel.

Ha viszont nem voltak együtt eddig - apránként szoktasd hozzá a kicsit a helyzethez.

2014. okt. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem latta az apat, csak ritkan. Es ha egyutt voltunk is mindig rajtam logott. Mindig felt h elmejek.
2014. okt. 29. 08:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Pont erre gondoltam én is az előző kérdésed alapján...

Az nem ment, hogy megpróbáljátok külön háztartásban együtt? (Bocs hogy itt kérdem, de a másik kérdésedhez már nem írtál)

2014. okt. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem ment. Allandoan veszekszunk. Eloszor alberletbe laktunk. Szakitottunk.... Hazakoltoztunk a szulokhoz... Aztan megint bekules... Ugyancsak vitak... Jobb lesz kulon
2014. okt. 29. 09:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Sok erőt kívánok neked az egészhez. Még jó, hogy a szüleidre számíthatsz...

Vigyázz a picire!

Ha apa eddig nem sokat törődött a kicsivel - most hogy hogy hirtelen 3 napot fel akar vállalni? Vagy az anyós nyakába vállalja?

2014. okt. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom... Tobbet akar vele lenni. De en felek, nehogy a kislanyunk igya meg a levet ennek az egesznek. Mit tegyek? Eleinte hagyjam csak egy napot?
2014. okt. 29. 10:26
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha eddig sem volt sokat a gyerekkel, szerintem ez csak egy kezdeti fellángolás lesz. Majd lejjebb adja, idővel. (Bár ne legyen igazam). Úgy szoktasd rá a kislányodat az apukára, ahogyan beszoktatnád a bölcsibe. Ha eddig nem töltöttek egyáltalán időt kettesben, első lépésnek elég lesz egy pár óra is...ezt aztán a gyerek igényeitől függően növelni lassan-lassan. Például ha délben sohasem aludt vele el a kislány, akkor ne most dobd be a mély vízbe. Csak lassanként engedd át neki a gyerek felügyeletét. Nem lesz semmi baj ne félj!
2014. okt. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!