Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves kortól javasolt...

Hány éves kortól javasolt felügyelet nélkül hagyni az otthonában a kisgyereket nyári szünidő alatt, ha egész nyáron nem megoldható a felügyelet?

Figyelt kérdés

2013. júl. 28. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nincs egy egységes kor, hogy pl. 10.


Függ a gyerektől, a körülményektől (lakás, szomszédok akik esetleg figyelnének rá, környezet).

2013. júl. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ertelmes, de egyenlore kevesbe onallo lanyrol van szo, nyugodt csaladi hazas kornyezetben.
2013. júl. 28. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Hát ez engem is érdekelne, és bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok!

Van olyan ismerősöm aki simán pár órára egyedül hagy egy 9-10 évest, persze szólnak a szomszédnak, meg ott a telefon, meg nem engedhet be idegent, stb.

Aztán van olyan ismerősöm is, akinek a gyereke 11 éves, és még talán 5 percet sem volt egyedül, vagy nem ment el még a legközelebbi boltba sem egyedül (millió gondot okozva a család minden tagjának).

Úgyhogy nemcsak a kor, hanem az értelem is számít.

Plusz ugye, hogy mondjuk a belvárosban lakik, vagy egy külső kerületben, esetleg vidéken egy kis faluban.

2013. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
talán 12-13 éves korától.
2013. júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
1-2. osztályos koromban ha nem is egész napra néhány órákra már otthon hagytak, amíg mondjuk elmentek bevásárolni. Mindig korán mentek, én meg sokáig aludtam már kiskoromban is, ezért nem akartak felébreszteni. Szóval volt, hogy egy egész délelőtt otthon voltam egyedül. Ha délután volt dolguk, akkor ha tudtak, átvittek a szomszédba, bár mentem magamtól is, mert a szomszéd kislány a barátnőm volt. Ekkor még nem dolgozott édesanyám, akkor állt munkába, mikor negyedikes lettem, azaz 9-10 éves voltam. 4. utáni nyáron egyedül voltam otthon mindig. Volt kulcsom, telefonom, ki tudtam menni a játszótérre, át tudtam menni a szomszédba, tudtam magamnak ételt melegíteni, szendvicset csinálni, stb. Mivel nyári szünetben általában 11 előtt nem keltem fel, így már csak a délutánomat kellett elütni valamivel, 4 fele meg már jöttek haza a szüleim. De ilyenkor sokszor még otthon sem voltam, olyankor felhívtak, hogy merre vagyok. 2 opció volt: játszótér, szomszéd. Mondták, hogy maradhatok-e még, vagy menjek haza, mert van valami dolgom, vagy megyünk valahova. Sosem történt velem semmi baj, nem gyulladt rám a ház, igazából elég felelősségteljes voltam már akkor is. Volt, hogy hazaszaladtam a játszótérről (ami amúgy kb. 2 sarokra volt, gyalog 4 percre, futva 1), mert nem voltam biztos benne, hogy bezártam az ajtót és a kaput. De be volt zárva... De a lelkem így volt nyugodt. Szóval szerintem attól függ, hogy a gyerek mennyire érett hozzá. Szerintem a szülő érzi azt, hogy mikor jön el az a kor, amikor már nem kell félteni a gyereket, és minden lépését lesni árgus szemekkel.
2013. júl. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem a kor számít, sokkal inkább, hogy mennyire érett az adott gyerek.
2013. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

"1-2. osztályos koromban ha nem is egész napra néhány órákra már otthon hagytak,"


Sajnos a mai gyerekek már nem ilyenek.

A kislányok már fel vannak háborodva ha az óviban/iskolában nem festhetik a körmüket, 100 ezer forintos okos telefon már az alap, de az 50 méterrel arrébb lévő suliba nem tudnak egyedül menni.

TISZTELET A NAGYON-NAGYON KEVÉS KIVÉTELNEK!!!


Amikor én kicsi voltam nem volt telefonunk (nem azért mert 100 éves lennék, hanem mert nagyon szegények voltunk)

De nem jelentett gondot hogy általános iskolás 2-os koromtól egyedül menjek ide vagy oda, illetve hogy pár órát egyedül legyek otthon. (főváros, belváros)

Volt olyan hogy otthon volt anyu, de rosszul lett, és képes voltam átmenni a szomszédba, hogy megkérjem őket, hogy hívják ki a mentőt. Nem csak sírtam és jajveszékeltem.

Egy normális gyerek 7-9 évesen nem fogja magára gyújtani a házat, vagy nem fog a konnektorba nyúlni, illetve nem nyit ajtót idegennek.


Kedves Kérdező! Ne egyik pillanatról a másikra hagyd egyedül a gyereket, csak fokozatosan.

Először 1-2 óra, vagy azt mondod otthon leszel 3 óra múlva, de hazaugrasz fél időben, megkéred a szomszédokat hogy figyeljenek, felírsz minden fontos telefonszámot, stb.

2013. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagycsoportos ovisként már egyedül jártam óvodába, ha kellett, beugrottam a boltba... másodikos voltam, amikor egyedül mentem a fogorvoshoz tömésre :)

Mindig is önálló, erős gyerkőc voltam. Az öcsémnek akkor még törölni kellett a fenekét... Tehát tényleg, nem kortól függ.

2013. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!