Valaki segítene? SOS?

Figyelt kérdés
Egy 14 éves lány vagyok.Bőven nem vagyunk szegények, de gazdagok sem. Amikor hetedikes voltam hetente 500 ft-ot, később márciustól ezer ft-ot kaptam zsebpénznek(cserébe minden nap elmosogattam,kitakarítottam a fűrdőszobát minden héten stb..) tudom, hogy ezt alapból megkellene csinálnia egy gyereknek, de engem nem úgy neveltek csak most később próbálnak erre átszoktatni.Apámék nemtudom, hogy hogyan gondolkodnak, de szerintük nem a szülő felelőssége eltartani a gyereket, és akkor megkérdeztem, hogy akkor minek vállaltak gyereket, ha nem akarnak eltartani, de erre csak annyit mondtak, hogy "azt hittük jó gyerek leszel". Nyáron végre megbeszéltem apáékkal(a sok veszekedés után), hogy hetente 5 ezer ft-ot kapok zsebpénznek, cserébe ugyanúgy kitakaritok, de én veszem a ruhákat, sampont meg mindent(a kaját ők fizetik). És erre most kitalálta apám, hogy a jegyeimhez köti a pénzt, és a rossz jegyért( ha felvételi tantárgyból 3-ast kapok) akkor pénzlevonás jár. Amit teljesen megértenék, ha szar tanuló lennék!! Minden évben 4 egész fölött van az átlagom(alsóban meg mind a 4 évben kitűnő voltam), most januárban teszem le az alapfokú angol nyelvvizsgámat a rigó utcában, mellette hetente 4* matektanárhoz járok(mert matekból csak hármasom van, amiért pézt vonnak le). És ne értsetek félre, én soha nem voltam az a lány aki azért sír, mert nem kapta meg az új Iphone 6-ot csak úgy/karácsonyra. Csak rosszul esik, hogy az öcsém(aki autista) mindent megkap. És tudom, hogy azért, mert bete, és nemis ez zavar hanem ő 4* annyi pénzbe kerül, mint én(éves átlagban). De még ez sem zavarna, ha megkapnám a pézt, de az amikor anyám meg apám minden reggel hozza le az emeltről(mert kertes házban lakunk,csak mi élünk itt) az 5-20 ezer forintokat, és utána meg mondják, hogy nincs most pénzünk új cipőre(ami tavalyi és kivan szakadva) az már nekem sok! És olyan kínosnak érzem, hogy a 3-4 évvel ezelőtti ruhákban járok. (amúgy nem pesti lány vagyok, hanem pont pest mellett lakunk). És nem tudom, hogy mit csináljak, mert jövőre a közép iskolában az már ciki lesz, ha rongyos ruhában járok. És nem szeretném ha emiatt elkerűlnének, mert oviban sem volt egy barátom se mert kövér voltam és minden egyes nap sírva hozott haza anyukám. Most mit csináljak? Nem engednek el anyuék diákmunkára pl.szórólap osztogatás stb..(meg azthiszem 16/18 éves korig nem is lehet menni). Honnan szerezzek pézt? Mert hiába próbáltam anyuékkal leülni és normálisan, éretten megbeszélni a dolgot, nem értik meg. És tudom, másoknak csak 1 gyatyájuk és 2 pólójuk van, de az aki nem úgy nevelkedett az soha nem fog beletörődni, hogy neki "csak" ennyi jár. Normális válaszokat kérnék szépen. Köszönöm, hogy elolvastátok, hosszú lett.

2014. okt. 31. 19:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
42%

" 14 éves, és azokban a ruhákban jár, amiket 10 éves kora óta hord."


Ez garantátlan nem igaz, mert egyetlen 14 éves sem fér bele a saját 10 éves kori ruháiba !!!!!!

2014. nov. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Igaz, utolso, de itt az a cel, hogy mindenki szidja a szemet szulot, aki nem tartja el a gyereket. Igaz, az internetet fizeti, van mit ennie, hol aludnia, van viz, villany, futes, havi 20e zsebpenz, de ez mind keves.
2014. nov. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
látom senki nem fogta fel, hogy csak elvileg kapnám meg a 20 ezret de a felét sem adják oda a levonás miatt, mert egyre többet vonnak le
2014. nov. 1. 21:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!