Valaki segítene? SOS?

Figyelt kérdés
Egy 14 éves lány vagyok.Bőven nem vagyunk szegények, de gazdagok sem. Amikor hetedikes voltam hetente 500 ft-ot, később márciustól ezer ft-ot kaptam zsebpénznek(cserébe minden nap elmosogattam,kitakarítottam a fűrdőszobát minden héten stb..) tudom, hogy ezt alapból megkellene csinálnia egy gyereknek, de engem nem úgy neveltek csak most később próbálnak erre átszoktatni.Apámék nemtudom, hogy hogyan gondolkodnak, de szerintük nem a szülő felelőssége eltartani a gyereket, és akkor megkérdeztem, hogy akkor minek vállaltak gyereket, ha nem akarnak eltartani, de erre csak annyit mondtak, hogy "azt hittük jó gyerek leszel". Nyáron végre megbeszéltem apáékkal(a sok veszekedés után), hogy hetente 5 ezer ft-ot kapok zsebpénznek, cserébe ugyanúgy kitakaritok, de én veszem a ruhákat, sampont meg mindent(a kaját ők fizetik). És erre most kitalálta apám, hogy a jegyeimhez köti a pénzt, és a rossz jegyért( ha felvételi tantárgyból 3-ast kapok) akkor pénzlevonás jár. Amit teljesen megértenék, ha szar tanuló lennék!! Minden évben 4 egész fölött van az átlagom(alsóban meg mind a 4 évben kitűnő voltam), most januárban teszem le az alapfokú angol nyelvvizsgámat a rigó utcában, mellette hetente 4* matektanárhoz járok(mert matekból csak hármasom van, amiért pézt vonnak le). És ne értsetek félre, én soha nem voltam az a lány aki azért sír, mert nem kapta meg az új Iphone 6-ot csak úgy/karácsonyra. Csak rosszul esik, hogy az öcsém(aki autista) mindent megkap. És tudom, hogy azért, mert bete, és nemis ez zavar hanem ő 4* annyi pénzbe kerül, mint én(éves átlagban). De még ez sem zavarna, ha megkapnám a pézt, de az amikor anyám meg apám minden reggel hozza le az emeltről(mert kertes házban lakunk,csak mi élünk itt) az 5-20 ezer forintokat, és utána meg mondják, hogy nincs most pénzünk új cipőre(ami tavalyi és kivan szakadva) az már nekem sok! És olyan kínosnak érzem, hogy a 3-4 évvel ezelőtti ruhákban járok. (amúgy nem pesti lány vagyok, hanem pont pest mellett lakunk). És nem tudom, hogy mit csináljak, mert jövőre a közép iskolában az már ciki lesz, ha rongyos ruhában járok. És nem szeretném ha emiatt elkerűlnének, mert oviban sem volt egy barátom se mert kövér voltam és minden egyes nap sírva hozott haza anyukám. Most mit csináljak? Nem engednek el anyuék diákmunkára pl.szórólap osztogatás stb..(meg azthiszem 16/18 éves korig nem is lehet menni). Honnan szerezzek pézt? Mert hiába próbáltam anyuékkal leülni és normálisan, éretten megbeszélni a dolgot, nem értik meg. És tudom, másoknak csak 1 gyatyájuk és 2 pólójuk van, de az aki nem úgy nevelkedett az soha nem fog beletörődni, hogy neki "csak" ennyi jár. Normális válaszokat kérnék szépen. Köszönöm, hogy elolvastátok, hosszú lett.

2014. okt. 31. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

A szüleidnek kötelességük eltartani téged 18 éves korodig, függetlenül attól, jó gyerek vagy-e szerintük vagy sem. Ez konkrétan a törvény. Jó, ha ezt jelzed feléjük.


Egyébként pedig sajnos az az igazság, hogy nem igazán tudsz mit csinálni. 16 éves korodtól vállalhatsz diákmunkát, de az még nagyon soká lesz. Ha fel szoktak köszönteni a szüleiden kívüli rokonaid (nagyszülők, keresztszülők stb.), akkor annyit tehetsz, hogy tőlük ezentúl pénzt kérsz, amit nagyon jól elraksz, és azt tudod gyűjtögetni, költeni.

2014. okt. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nem nagyon tudsz mit tenni, ha nem értik meg, hiába próbálsz beszélni velük. Diákmunkára még nem mehetsz, próbáld ezt a kis időt még kihúzni valahogy.

Próbálj meg spórolni, (pl. eltenni az alkalmakra kapott pénzt), de nekik ne mondd. Próbálj valahogy kiegyezni velük, hátha sikerül. Nem rajtad kellene lehúzni, ami az öcsédre elmegy.

2014. okt. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Tehat feltekeny vagy az autista testveredre, hazimunkat csak penzert csinalsz es bar allitasod szerint nagyon jo tanulo vagy, rosszul esik, ha levonnak a zsebpenzedbol a rossz jegyekert, amit ugye nem kapsz....

A zsebpenz nem kotelezo, csak adhato es amig van mit enned, van villany, viz, futes, a szuleid eltartanak.

2014. nov. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1. A gyereket eltartani ugyan kötelessége a szülönek, de ez NEM azt jelenti, hoyg a gyereknek MINDENT meg kell adni, amit szeretne - kaja, lakhatás, tanulási lehetöség, alapruházat (NEM extre divatos márkák!).


2. Zsebpénz nem JÁR egy gyereknek,csak adható, ha a szülö jónak tartja.


3. Az, hogy elvárják, hogy tarts magad körül rendet, segíts be a háztartásba és jól tanulj, a gyerekkel szemben teljesen jogos elvárás, ezért pénzt elvárni viszont nem.


4. A beteg testvéredre féltékenyedni meg igencsak pocsék jellemre vall.

2014. nov. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 4-es! Ugyanazt a kérdést olvastuk??

A kérdező sehol sem írja, hogy márkás cuccokat szeretne. A szülei CSAK a kaját és a lakhatást biztosítják neki, a tisztálkodó szereit is magának kell vennie... 14 éves, és azokban a ruhákban jár, amiket 10 éves kora óta hord. Jön a tél, és egy darab tavalyi szakadt cipője van, a szülei pedig nem hajlandóak újat venni neki. Szerintem itt nem a gyerekkel van a gond, hanem a szülővel.

2014. nov. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azert kell maganak vennie a tisztalkodo szereket es a ruhakat, mert havi 20e zsebpenz igenye van, utolso. Egy sampon, testapolo, tampon max 2000/ho. Mas meg nem kel 14 evesen. Havi 18 azert csak eleg ruhara.
2014. nov. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
kedves utolsó válaszoló! egy sampon+balzsam már 2 ezer forint. plusz a tusfürdő még egy ezres. Egy doboz tampon meg 2 ezer ft. kíváncsi lennék , hogy te hogy tudnál így őszi meg téli kabátot venni meg cipőt(mert régiek és kiszakadtak). És 1 db háromnegyedesujjúm van és 1 rongyos hoszuujúm. és egy pulcsi azért nem 300 ft. ez így felsorolva(a kabátok stb..) több mint 40 ezer forint(csak a 2 kabát+cipő). És direkt kiemeltem, hogy NEM VAGYOK FÉLTÉKENY a testvéremre, csak roszzulesik, hogy ő több száz ezer forintos játékokat kap én meg egy szaros kabátra és tisztálkodószerekre gyűjtök. És én mondtam nekik, hogy nem kell zsebpénz ha vesznek pár hónaponta egy egy ruhát de ebből meg mégnagyobb veszekedés lett.
2014. nov. 1. 16:34
 8/13 anonim ***** válasza:

Tehat 5000, meg mindig marad 15.

Mellesleg egy doboz tampon, 16darabos 900 forint, nem 2000. Egy honap alatt meg nem hasznal el az ember egy doboz sampon es balzsamot.

2014. nov. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
3. válaszoló! leírtam, hogy a matek miatt vonják le a pézt, mert abból 3-as vagyok. szövegértés 1-es.
2014. nov. 1. 16:41
 10/13 anonim ***** válasza:

Kicsi csillag!

Sosem valaszolok privat uzenetre, ez az egyik.

A masik: sima a lanyom lehetnel, leven haromszor annyi vagyok, mint te.

A harmadik: otthon elsz, van villany, viz, internet, szamitogep vagy okostelo, iskolaztatnak, van mit enned, ergo, eltartanak. Higynem olyan ruhat vesznek neked, amit te szeretnel, az mas kerdes.

Mondd, hogy ezentul nem kell zsebpenz, vegyek meg ok ami neked kell,m

2014. nov. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!