Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak tönkretenni a...

Miért akarnak tönkretenni a szüleim?

Figyelt kérdés
Adódott egy tanfolyam lehetőség, amire jelentkeztem és fel is vettek. A szüleimnek ez nem tetszik, folyton azt mondják, hogy úgysem fogok tudni vele elhelyezkedni. Az egyik ismerősöm ugyanezzel a szakmával volt egy ügyvéd mellett és 150000 Ft-ot keresett havonta, Magyarországon ez szerintem elég jó pénznek számít. Szerintük gyárba kellene dolgoznom. Én nem fogom tönkretenni magam 3 műszakban 60000 Ft-ért. A tanfolyamért csak 9000 Ft-tal kapok kevesebbet. Anyám nem dolgozik semmit, mondtam neki, hogy menjen ő gyárba bezzeg az nem tetszett neki, elkezdett üvölteni, hogy én mit kepzelek magamról, ő ugyan már nem megy gyárba. Ezzel a tanfolyammal esélyem lehet bekerülni egy irodába vagy bíróságra, ügyvédi irodába stb., és nem kellene a szalag mellett rohadnom meg 3:30-kor felkelnem, hogy beérjek a munkhahelyre, de szerinte ezzel 100% hogy nem tudok elhelyezkedni. Ő nem megy gyárba akkor tőlem miért várja el? Miért baj az ha szeretnék megpróbálni bekerülni egy jobb helyre? Most is folyton mondogatja, hogy kezdjek el azon gondolkodni, hogy melyik gyárba adom be a jelentkezésemet a tanfolyam után. Apám is ugyanezeket mondja.

2014. nov. 2. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor menj a tanfolyamra. Vagy nem tudsz amíg nem engednek?
2014. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a probléma: felvettek, elvégzed és utána agyonkereed magad.
2014. nov. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem legyél programozó. A Javások jól keresnek.
2014. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem kamu kérdés sajnos... Már elkezdtem a tanfolyamot. Nem mondtam, hogy utána agyon fogom keresni vele magam, de meg van az esélyem, hogy ne kelljen 3 műszakban 60000 Ft-ot keresnem. Ráadásul mitralis prolapsus szindrómám van, a fizikai munkát nehezen viselem, sokszor vagyok rosszul frontokkor is.
2014. nov. 2. 17:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, a fizikai munkát mindenki nehezen viseli, nem kell ehhez ministrális polaszpusz...

Hány éves vagy? A szülők kenyerét eszed?

2014. nov. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még itthon lakom. A tanfolyam előtt iskolába jártam. A felét oda kell adnom a pénznek amit a tanfolyamon kapok, még nem tudok elköltözni.
2014. nov. 2. 17:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Végezd el a tanfolyamot, próbálj vele elhelyezkedni és akkor majd a szüleid is belátják, hogy nem volt igazuk. Addig meg hagy mondják a magukét. Ja és ha nem sikerül melót szerezni vele, akkor elmész gyárba és persze amint lehet költözz el, mert rajtad fognak élősködni.
2014. nov. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ilyenek mert primitívek! Kik azok, akik nem értékelik a tanulást? Hát a tanulatlanok!

Megkérdezhetem, hogy a szüleid, mit és meddig tanultak és hova jutottak vele?


Anyám a dolgozók iskolájában meló mellett rakta le a nyolcadik osztályt. Gyárban dolgozott, neki megfelelt, igaz tönkre is ment fizikailag, állandóan panaszkodott a pénzre, a munkakörülményekre, stb. de eszébe se jutott, hogy beüljön az iskola padba és kitörjön onnan. Nem volt hozzá elég esze és motivációja.


Aztán, mikor én elvégeztem a szakmunkás iskolát megtörtént a gengszeterváltás és már a Jó Isten papírja nem volt elég a munkáltatóknak.

Mondtam anyámnak estin leteszem az érettségit.

Azt a hisztit, amit levágott!!! Hogy mi a b...dös ...ért nem megyek melózni neki mindegy, mit gyárba, takarítónőnek stb. csak toljam haza a pénzt. Nem azt mondtam, hogy még évekig otthon fogok ülni hanem, hogy mellette dolgozni fogok. De nem az úgy nem jó meg úgy nem lehet! Csak ő tudta, miért!

Ha neki lett volna hatalmában eldönteni, hogy mi legyen belőlem, most egy iskolázatlan, alulfizetett kulimelós lennék.


Azt persze nem értette, miért nem kapok munkát hónapok óta mert hát van ám egy szakmunkásom! Ha géppisztollyal álltak volna a fejéhez akkor sem értette volna meg, hogy az már nem elég.

Szerencsére én döntöttem az életem felől és elmentem munka mellett és leérettségiztem.

Én fizettem később a nyelvóráimat, a számítógépes meg minden egyéb tanfolyamaimat.

Mindig sírt a szája mennyibe kerül a tanulás de, amikor emiatt jobb helyre kerültem több pénzért azt olyan természetesnek vette. Én meg nem felejtettem el az orra alá dörgölni, hogy ez azért van mert én nem ragadtam le a szakmunkásnál.

Kellett vagy tíz év mire leesett neki a tantusz, hogy nagyon más világot élünk.


Szerintem a te szüleid is elég leragadt, igénytelen emberek lehetnek.

Te csak tanulj, ne hagyd magad visszahúzni. Ha ezzel a szakmával jobb állást találsz akkor majd fognak nagyot nézni.

És, ahogy itt valaki írta majd tartják a markukat mert a fizetésedre arra igényt fognak tartani.

Persze ha otthon élsz be kell szállni a költségekbe ez így becsületes de ne add oda mindet. Az én anyám is azt hitte, hogy majd ő jól beossza az én egész fizetésemet. Volt nagy meglepi, mikor közöltem vele, hogy azt beoszthatja, amit én adok neki a többit nem.


Jah, és egész életem folyamán mást sem hallottam, hogy úgysem sikerül, úgyse, úgyse....meg minek!

Egy idő után elkezdtem őt úgyse anyukának hívni ettől idegbajt kapott.

Én viszont semmi támogatást tőle, úgyhogy kvittek vagyunk!


Nem irigyellek, én is végigjártam ezt az utat, nehéz volt de meg lehet csinálni. Engedd el a füled mellett ha okoskodnak, te csak a tanulmányaiddal foglalkozz. Nem kell visszaszólni, nem kell az olaj a tűzre meg a támadási felület. Fejhallgató fel és durrogjanak.

Álláskeresésnél meg tartsd meg magadnak hova jelentkezel nem kell beavatni őket. Ha már úgyis kell munkát keresni te majd eldöntöd hova jelentkezel.


Aztán, ahogy tudsz lépj le és éld a saját életed.

Egy szülő legfőbb dolga, hogy támogassa a gyerekét. Ha vissza húzza onnantól kezdve számomra nem szülő az ilyen.

2014. nov. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!