Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtehetik ezt velem a szüleim...

Megtehetik ezt velem a szüleim? Eltilthatnak a szerelmemtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves lány vagyok. Tavasszal felkeresett a 22 éves fiú másodunokatestvérem Facebookon, akiről egészen addig azt sem tudtam hogy létezik,mivel nem tartottuk velük a kapcsolatot.

Minden rendben is ment,hétvégente beszélgettünk,de a nagy távolság miatt csak nyáron találkoztunk. Csak unokatesókként tekintettünk egymásra, jól elvoltunk. De aztán nyár vég3n mindketten elkezdtünk többet érezni a másik iránt. Ugyanakkor azt is tudtuk,hogy ez nem helyes,és próbáltuk elfolytani magunkban ezt az érzést. Viszont a szív legyőzte a józanészt... mostmár egyikünk sem tudott ellenállni ennek a mindent elsöprő érzésnek.


A szüleim,amikor elmondtam nekik,teljesen kiakadtak, órákon át azt hallgattam,hogy hogy lehetek ennyire hülye,meg hogy többet néztek volna ki belőlem,illetve hogy ők nem akarnak beteg unokákat.

Ez nagyon rosszul esik,mert szeretem ezt a srácot,és a sok nehézség ellenére úgy érzem,képes vagyok harcolni érte,viszont az,hogy minden nap háborúznom kell a saját szüleimmel,nagyon nehéz.

Hétvégén már odáig jutottunk,hogy el sem engedtek hozzá,és ő se jöhet.


Szerintetek jól teszik hogy eltiltanak tőle? Ti mit csinálnátok az ő illetve az én helyemben?


2014. nov. 3. 07:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
5%

azt hazudnám a szüleimnek, hogy szakítottunk és titokban folytatnám a kapcsolatot. Az ő szülei mit szólnak ehhez

21L

2014. nov. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
Mert szerinted normális dolog? Kicsit próbáljatok már gondolkodni.
2014. nov. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Az ő szülei támogatnak minket
2014. nov. 3. 07:49
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az ismerőseim között volt ilyen. Össze is házasodtak, 2 gyerekük van, teljesen egészségesek. Mondjuk ott is volt balhé, arra emlékszem, de végül belenyugodtak a szülők.
2014. nov. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
55%

kicsit próbáld külső szemmel nézni a történeted.

Te mit javasolnál egy barátnődnek, aki a rokonával kavar?

2014. nov. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%
Mutasd meg nekik a Polgári Törvénykönyv vonatkozó szakaszát, amely szerint akár első unokatestvérek is érvényes házasságot köthetnek egymással.
2014. nov. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%
Eloszor olvasva a kerdesedet azt hittem hogy szimplan eltiltottĂĄk a parodtol. Mar majdnem kiakadtam azon, hogy 19 evesen ezt nem tehetik meg, aztan vegigolvastam... Figyelj, igazuk van a szuleidnek. Tegy amit csak akarsz, de ezt szemely szerint nem tartom egeszseges dolognak. Nem is tudnek ugy nezni egy unokatestverre... En is kiakadnek ha a lanyom ezzel allitana haza. A ferjem meg jobban. Ez egyszeruen termĂŠszetellenes es kĂŠsz. En is ismerek ilyen sztorit, csak ott inkabb a masodik generacio lett fogyi.
2014. nov. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Igen,tudom hogy furcsa,és hogy tásadalmilag ez nem a legelfogadottabb dolog,de most miért vegyem el magamtól a boldogságot,ha minden adott hozzá,kivéve a szüleim elfogadása.
2014. nov. 3. 08:08
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

Max a házból rakhatnak ki, ha nappalint tanulsz mèg azt se. Amúgy nemhogy eltilthatnak, de törvèny szerint joguk sincs beleszólni.

Biológiailag nincs benne kivetnivaló, ilyen rokoni foknál már nem nagyon okoz gondot, deha aggódtok csináltathattok egy (nem túl olcsó) DNS tèrkèpezèst.

2014. nov. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
Normális embernek ilyen eszébe sem jutna. Van millió férfi keres egyet rokonságon kívül.
2014. nov. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!