Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más szülei is reagáltak így...

Más szülei is reagáltak így arra, hogy ott akarja hagyni a gyerekük az egyetemet? Miért van ez?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem el az egyetemet, de tegnap odaálltam a szüleim elé, hogy ott akarom hagyni, és szakmát akarok tanulni. Akkora balhé lett belőle, hogy utána remegtem az idegességtől órákon keresztül... Lenne egy üres évem, mert csak jövő ősszel indulna a képzés ahova menni akarok, de addig mindenképpen elmennék dolgozni valahová, hogy pénzt keressek, mert nem akarom rájuk lőcsölni a képzési díjat. Kiborultak, és kikötötték, hogy nem engedik, hogy dolgozzak, úgyse találnék semmilyen állást "egy sz@aros kis érettségivel", nem is állnám meg a helyem egy munkahelyen, egy hétig se bírnám, stb... Ott kell maradnom az egyetemen egy évet, és ha sikeres vizsgáim lesznek, esetleg lehet arról szó, hogy halasztok egy fél évet, de amúgy felejtsem el. Hiába mondtam, hogy egy jó szakember többet ér mint egy semmilyen diploma, de meg sem hallgattak. Olyan érzésem van, hogy nem engedik, hogy a saját kezembe vegyem az életemet, hogy azt csináljam amit szeretnék... Egyszerűen nem engedik, hogy önállósodjak. Csakis nekik kell megfelelnem. Tudom, hogy ott rontottam el, hogy beiratkoztam, de annyira meg akartam nekik felelni... Viszont nem akarom tovább csinálni. Utálom. Ráadásul a vita alatt nagyon csúnyán kigúnyoltak és megaláztak. Olyat is mondtak, hogy arra van eszem, hogy kikészítsem az ember idegeit, másra nem. Most nem tudom mit csináljak. Tudtam, hogy nem fognak örülni ennek, de nem számítottam arra, hogy anyám bőgni fog, hogy szégyent hozok a családra, apám meg olyan szankciókat vezet be, hogy még véletlenül se gondoljak arra, hogy otthagyom az egyetemet. Nem értik meg, hogy utálom az egészet, és hogy nem is érdekel amit tanulunk, mert "jó lesz az majd valamire". Azt mondták, hogy bizonyítsam be, hogy tudom csinálni az egyetemet 100%-on, mellette elmehetek hétvégente dolgozni, és azt a pénzt félrerakhatom. Tényleg? Köszönöm. Az pont arra lesz elég, hogy az utazást kifizessem... Úgy érzem, ellehetetlenítenek attól, hogy bármit is kezdjek magammal.

Másoknál is ez van? Vagy csak az én szüleim nem bírják elfogadni, hogy az én céljaim nem egyeznek az ő elképzelésükkel? Meg lehet ezt velük valahogyan értetni? Annyira tanácstalan vagyok és elkeseredett...



2014. nov. 3. 22:57
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
86%
Ne a szüleid döntsék el mit akarsz az élettől. Ha szakmát akarsz tanulni akkor hajrá, van hogy jobb egy szakma, mint egy diploma és előbb vagy utóbb úgy is belátják, hogy tényleg ezt akarod. De ne az legyen, hogy hallgatsz rájuk és aztán pedig később megbánod, mert az sokkal rosszabb, Igen most nagy a hiszti meg a balhé, de túl kell és túl is lehet élni. És mit kellene ezen bizonyítani csináld a szakmát, ha azt akarod és kész. Ne nekik akarj mindig megfelelni, mert abból sem lesz semmi jó. Remélem segítettem és kitartást!!!
2014. nov. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
41%

érdekes lehetsz..sokan feladnak sokmindent

én pl a körmömszakadtáig csináltam(még könyörögnöm is kellett UV-ért, mert már nem volt hivatalosan engedve)nem lettem volna képes ilyennel a szüleim elé állni, mint te.amikor tudom, hogy a legjobbat akarják nekem, értem kínlódnak, hogy el tudjanak látni, és sokszor veszekednek is hogy Nekem megoldjanak ezt-azt.


és nekem is hatalmas csalódás lenne, amikor a tudom hogy értelmes, okos fiam elém állna azzal hogy otthagyja. ok, legyen szakmunkás ha akar, de ettől még nem kell megállni. én is fősuli mellett csináltam szakmai tanfolyamot.


de ismerős fősulit hagyott ott, most bútorboltban eladó és önkormányzatis lakás bérlője.

2014. nov. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
55%

28 éves vagyok. Mit nem adnék ha újra 18-20 lehetnék és lenne 3 évem egyetemre járni...


Ez a "egy jó szakma többet ér mint egy semmilyen diploma" ez egy oltári nagy kamu. Szakmával örülsz ha havi 150.000-et kézhez kapsz. Az a sikertörténet. Egy átlagos diplomával ez teljesen normális és elvárható.


Ha szakmát akarsz tanulni menj el CNC esztergának vagy hasonlónak. tanulj németet és menj ki Németoba, Ausztriába. Ennek van értelme. Egyéb esetben nyomorogj életed végéig a szakmáddal...


28/F

2014. nov. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
83%

*és mert amúgy is egy dobása vban az embernek

később munka, család mellett már nagyon netzes lenne.

2014. nov. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
80%

én az utolsó 10 tárgynál hagytam ott a főiskolát,mert rájöttem,hogy nagyon nem tetszik. A szülőknek nem tetszett,de támogattak,előtte,utána,közben dolgoztam és egy szaros érettségivel üzletvezető lettem.

Tudom,hogy le leszek pontozva,de nálunk a családban nem a megszerzett papír számít,hanem maga a tudás.Tesóm a vendéglátásban végzett, hiába van papírja róla,nem akar és nem is bírna abban dolgozni.

Szerintem azt az egy évet bírd ki, hátha mégis tetszik,ha akkor sem, na akkor elmondhatod,hogy megpróbáltad,de nem és te továbbra is az adott szakmát szeretnéd kitanulni.

Próbálj meg egyetem mellett dolgozni, addig is gyűjtheted a pénzed

2014. nov. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
86%
Az enyémek is így reagáltak, mert a "biztos jövőt", meg a havi milliós fizetést hagyom ott, hogy az egészségügyben azt csináljam , ami az álmom. Az első héten nem fogták fel, kiabáltak, elhordtak mindennek, így a harmadik hétre megnyugodtak, és jövő szeptembertől engedik , hogy menjek a választott szakomra. Addig nyelveket tanulok, meg a lélekölőben dolgozok(diákmunka).
2014. nov. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
49%

Celjaid? Milyen celjaid?


Ugyan mar. Megfutamodtal, es a konnyebb ellenallas iranyaba akarsz menni, mert azt gondolod a "szakma" a konnyebb ut.


Kifogasokat irkalsz. Az persze nem jutott eszedbe hogy keress egy olyan felsofoku kepzest, amit nem utalsz.


Nem csoda hogy anyadek kiakadtak.

2014. nov. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
56%
Ne tedd, inkább örüljél,hogy támogatnak és segitenek.Mi ütött beléd? Csináld végig ezt az évet és utána dönts!
2014. nov. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
65%
Aki azt mondja a szakma szar az azért mondja , mert a rendes munkára képtelen és csak azért fizetnek neki, mert kötelező a papírja miatt. Én is szakmából élek és alaphangon keresek 300-at és ez csak egy átlagos hónap. Megfontoltan és jól kell választani ,plusz kell hozzá ambíció és kész. Sokan hencegnek a büfészakos diplomájukkal aztán egy raktárban kötnek ki... ne hagyd magad, ha nekik ennyi elég,hogy szégyent hozz a családra, akkor őket már régen lehet szégyelni. Ha hajthatatlanok mond meg,hogy ott maradsz de nem jársz be és addig buksz amíg rá nem jönnek,hogy utálod.
2014. nov. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Első válaszoló - köszönöm a biztató szavakat!


A többieknek is köszönöm a véleményeket, de azt azért megjegyezném, hogy nem három évet, hanem ötöt kéne egyetemre járnom. Nekem többet ér az, hogy olyat csináljak, amit szeretek, mint az, hogy mennyi pénzt kapok érte.

"Érdekes lehetsz..." - ezt megkaptam a szüleimtől is már. Igen, valószínűleg az vagyok, de azt tudni kell, hogy nem vagyok egy balhés gyerek. Tisztelem és szeretem őket, tudom mennyit dolgoznak értem és a testvéreimért, és hálás is vagyok érte. Ezért is fáj, hogy nem támogatnak. Illetve de, támogatnak: de csak a saját elképzeléseik megvalósításában. Ez a problémám.

2014. nov. 3. 23:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!