Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadnatok, ha 21 eves...

Hogyan fogadnatok, ha 21 eves lanyotok kijelentene, hogy otthagyja az egyetemet?

Figyelt kérdés

3. eves kellene legyek, de most kezdtem az 1. evet. Elkezdtem 2 eve egy egyetemet, abbahagytam, mivel nem tetszett, majd elekzdtem egy masikat, ott megbuktam, es megint 1. eves vagyok.

Nem szeretnem mar tobbe a szuleim terhere lenni, a sajat labamra szeretnek allni. Ezert arra gondoltam, hogy eloszor is megcsinalnam a jogositvanyt, majd mennek ki kis idore nemetbe dolgozni, vagy elkezdenek Debrecenben egy mukormos tanfolyamot.

De nem tudom, hogy fogadnanak a szuleim, raadasul az egesz falu rolam beszelne.


2014. okt. 6. 10:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ha nem tervezel rajtuk élősködni akkor nem lehetnek mérgesek. Ez a te döntésed, te tudod mennyire nem működött. Nem mindenkinek van diplomája, ez nem szégyen. Legalább vannak terveid. De jogsi helyett elsőnek inkább valami piacképes szakmát tanulj.
2014. okt. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

1. MIBÖL akarsz jogosítványt csinálni? Mert feltételezem, hogy nincs annyi kereseted, hogy kifizesd - a szüleid költségére meg elég szemétség lenne. Ugyanez érvényes a mükörmösre is, akikböl eleve annyi van, hoyg Dunát lehetne velük rekeszteni.


2. Nehogy azt hidd, hogy Németországban képzetlen lányokra vár mindenki, hogy alkalmazhassa. Ott igen nehéz elhelyezkedni nyelvtudás, és szakképzettség nélkül - söt még azzal sem egyszerü.


3. A falu mindegy, de a szüleid helyében közölném, hogy mostantól minden költségedet saját magad kell, hogy fizesd, max. lakást plusz alapkaját kapsz pár (3-4)hónapig, amíg nem találsz munkát.

2014. okt. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%

Eléggé fáj ezt olvasni, ugyanis én is 21 éves vagyok, megvan a szakmám, és dolgozom.

Emellett szeretnék önálló lenni és elköltözni, nem kellene semmilyen anyagi támogatás a szüleimtől, egyszerűen annyi hogy fogadják el.

Ehelyett lenéznek és nem tudják elfogadni hogy felnőttem és menni szeretnék.

Nem bántásból, de mit szólnának ha a te szinteden lennék?


Nah mindegy, gondolom neked is nehéz, nem tudom mennyire fogadnák el ilyen bizonytalan helyzetben a saját lábra állást.

Sok sikert!

2014. okt. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Eloszor szeretnem a jogsit, mivel szinte sehova nem tudok eljutni.
2014. okt. 6. 10:44
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

Azt gondolom, hogy nem való neked az egyetem, főiskola. Valószínűleg - ne haragudj - nem vagy elég okos/jóeszű hozzá, egyszerűbb szakmát tanulni.

De ezzel nincs semmi baj, nem lehet mindenki kétdiplomás, 300-as IQ-val rendelkező ember, az a lényeg, hogy az ember becsületes, tisztességes, jó ember legyen.


Én támogatnálak abban, hogy csináld meg a jogosítványt, segítenék egy szakmát szerezni, és utána keress munkát.


A falu szájával ne foglalkozz, nem tartozik rájuk.

2014. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Nem bántásból, de mit szólnának ha a te szinteden lennék? "

Ne haragudj, lehet, hogy kepzett vagy, de hogy buta, az is biztos!

Ilyen a ciganyok nem irnak!

2014. okt. 6. 10:46
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
és van félretett pénzed a jogsira, majd autóra, az autó fenntartására és még egy tanfolyamra is?
2014. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%
Ujabb tervek, csak nehogy fustbe menjenek. Szerintem te egyaltalan nem vagy kitarto, barmit csinalnal.
2014. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

Jo es akkor mit csinaljon utolso? Dogoljen ehen? Vagy tartsa el magat a szuleivel?

Inkabb legyenek tervei, mit, hogy csak uljon a s*eggen es nezen ki a fejebol.

2014. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kitarto vagyok, amit akarok azt megcsinalok, de miutan 1x mar hazavagott ez az egesz, hogy ujra kell jarjam az evet, nagyon elkeseredtem, es azota nem erzem, hogy nekem valo lenne. Konnyebb lenne, ha lenne, ki tamogasson, amikor rossz napjaim vannak, de egyedul vagyok a semmi kozepen.

Amugy meg teljesen mindegy, mit irok, ugyis a hozzaszolok nagy resze csak fikazni fog, nem vagy kitarto, nojj fel stb. tipusu hozzaszolasokkal.

Aki nincs a helyzetemben, az nem is tudja aterezni azt.

2014. okt. 6. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!