Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha újrakezdhetnéd?

Mit tennél, ha újrakezdhetnéd?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy mai kérdés kapcsán merült fel bennem az a kérdés,hogy azok a párok akiknek gyermekük van,ha újrakezdhetnék, vállalnának gyermeket? Én tudom,hogy sok örömet okoz egy gyermek,és most nem is az olyan válaszokra vagyok kíváncsi,hogy "igen,minden tökéletes az életemben".. Hanem szeretném,ha olyanok válaszolnának akik magukba néznek egy kicsit mélyen,hogy mennyire is befolyásolta a családalapítás a férfi-nő kapcsolatot. Gondolok itt a szexualitásra,az együtt töltött időre. Társadalmi elvárás,hogy szüljenek a nők,de megéri?Vagy inkább választanád a pároddal lévő közös ,nyugodalmas életet és beújítanál valami háziállatot?

Szóval mit tennél,ha újrakezdhetnéd...?



2014. nov. 5. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy kiábrándító lesz a válaszom, de én most mélyen magamba néztem, és arra jutottam, ha újrakezdhetném, akkor is lenne gyermekem. :) Nem is tudom hogy tudtunk nélküle tölteni 12 évet...
2014. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Csakis a gyermekem választanám. Háziállatunk egyébként is van, és van időnk egymásra is. Nem szeretnék a gyermekem nélkül élni.


Tudom, őskövület vagyok, a nevem is -né :) Én így érzem magam teljesnek, családostul, férjestül (nem csak együttélünk, hanem hivatalosan, papírral ;)

2014. nov. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Dehogy kiábrándító,köszönöm a válaszod. Én nem vagyok gyermekellenes ,és az sem zavar,hogyha más gyermeket vállal,hoszen akkor nem lennék én sem:) Pusztán a kíváncsiság vezérel engem,hogy miként hat a kapcsolatokra a gyermekvállalás.Ez engem nem befolyásol az érzéseimben,dntéseimben .Ment a zöld:)

2014. nov. 5. 21:00
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha megengeded elmesélném egy álmomat,egyébként 3 gyermekem van! Talán ez választ ad a kérdésedre mivel elalvás előtt engem is pont ez a téma foglalkoztatott és lehet erre kaptam az álmot! Szóval! Álmomban ültem kb.50 évesen a számítógép előtt egy szép családi házban és tudtam,hogy ez egy másik élet amelyben egy másik utat választottam lánykoromban,gyermeknélkülit,kényelmeset,tehetőset! És egyszercsak bevillant a valódi életem és rákerestem a neten az exemre és látom,az előttem levő barátnőjét vette el és az a csaj szülte meg neki a nagyfiamat! Pont ugyanolyan volt még a neve is az volt csak nem én voltam az anyja! Már ez rohadtul fájdította a szívemet! Aztán rákerestem a a jelenlegi páromra és ő is egy másik nővel élt,de az a nő megszülte neki az én másik két gyermekemet! Na ez már elviselhetetlen volt!Ott ültem a gép előtt és sirattam,hogy én bolond mit veszítettem azzal,hogy a másik utat választottam anno--és nem érdekelt,hogy jómódban és kényelemben éltem,mindenáron vissza akartam kapni azt az életet amit nem választottam! Erre ébredtem fel,hogy zokogok! Amikor rájöttem,hogy ez a valóság amit az álmomban visszasírtam hát az földöntúli boldogságérzettel töltött el!

Kicsit zavaros lett ne haragudj,de talán a lényeg kihámozható! Ha van gyermeked akkor soha többé nem tudod azt kimondani felelősséggel,hogy ha újra kezdeném nem szülnék!Mert de! :)

2014. nov. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez nagyon kedves történet,jó lehet ilyen borzalmas álomból felébredni:D

Tulajdonképpen mindig is úgy gondoltam nekem ez az egész gyermekesdi nem feküdne,csak attól tettem függővé,hogy majd mire fogunk vágyni ketten a párommal,hogyha majd lesz.(és most van :) )

Annak ellenére,hogy szerető családban nőttem fel,édesanyám gondoskodó kezei között, nem érzem igazán magaménak ezt az életformát. Mert úgy gondolom változott a világ,és szeretnék én is nőként kiteljeseni,karriert építeni,viszont a gyermekeimet nem szeretném elhanyagolni. Azt gondolom ez az új generációknak ez nehéz döntés,mert a világ nagyon megváltozott,és a nők is kitörtek a "csak háziasszony" szerepből. Nehéz megtalálni az arany középutat,és választani bizony kell. Számomra szimpatikusabb a férj,karrier,szabadidőben pedig közös programok felállás. De ezt én érzem így,neveltetésem ellenére :)

2014. nov. 5. 21:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha újra kezdeném is ugyaígy döntenék, mert soha nem bánom meg, hogy szültem egy gyönyörű, okos gyereket, aki a legjobb barátnőm és egy nap sem felejtem el neki megemlíteni, hogy mennyire szeretem és nélküle az életem egy értelmetlen fabatkát sem érne.
2014. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Itt ezt senki fogja neked belvallani, hogy megbánta a gyerekszülést. Ez egy óriási tabu. De teljesen biztos, hogy rengeteg ilyen ember van. Ha mindenki ilyen mézes mázos lenne mint itt, akkor nem lennének problémás családok, ahol minden nap azt kapja a gyerek, hogy miért is szülték meg. Ha jól tudom könyv is született a témában, persze nem hiszem, hogy le van fordítva.
2014. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ. Igen,mindenki ír a gyermekéről,de a férjével való kapcsolatáról semmit,amir e én főleg kíváncsi voltam. Természetesen ha van egy kis emberke akiért te felelsz az megváltoztatja gyökerestül az egész életed,és csodálatos dologgá is válhat annak,aki eleve ezt szerette volna az élettől,de nem ez lett volna a fő megközelítése a kérdésemnek,hanem ,hogy a PÁRKAPCSOLATRA hogyan hat a jövevény,és megéri-e a felek eltávolodása azt,hogy felneveljék a gyerekeiket.

Mindenkinek ment a zöld kész,köszönöm,hogy leírtátok a véleményeket,várok még többet is.

2014. nov. 5. 22:17
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a témával sok tanulmány foglalkozik, és tényleg a társadalom legnagyobb tabuja, hogy előfordulhat, hogy a szülő nem tudja szeretni a gyerekét. Akik itt megnyilvánulnak, persze nem közéjük tartoznak, mert a szégyentől ezt senki nem fogja még névtelenül sem beismerni. Még saját magának sem igazán. Ha valaki úgy is gondolja, jó lett volna még szülés előtt ezt vagy azt elérni, felrémlik benne a gyereke képe, és nyilvánvaló számára, hogy akkor is a gyerekét választaná.. Ismerek olyan nőt, aki szült, pedig nem kellett volna. Pokollá tette a gyereke életét, rajta bosszulta meg az elveszett fiatalságát. Ő minden bűntudat nélkül meg is tagadta és eldobta magától a gyerekét. A jelenség létezik, még ha szerencsére nem is túl gyakori.
2014. nov. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
*Az említett esetben a nő a férjet is meggyűlölte, amiért koloncot akasztott a nyakába, és tönkretette az életét. Csak hogy a kérdésre is válaszoljak.
2014. nov. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!