Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám kényszeres gyűjtögetés...

Apám kényszeres gyűjtögetés beteg! Mit tegyek vele? Volt/van valaki hasonló helyzetben? Te mit tennél?

Figyelt kérdés

Apám 64 éves, nyugdíjas és gyűjtögetés mániás!

Minden hülyeséget gyűjt, áttúrja a szemetest és kiszedi belőle a hülyeségeket majd pakolja befele a folyosóra, ami már úgy néz ki mint egy szeméttelep!

Az udvarról ne is beszéljünk! Ezer éves szétmálott tégla, cserép amit szintén nem enged kidobatni....

Ha nagy nehezen kidobatunk vele valami vasat amit elvisz a méhtelepre, tuti, hogy hoz haza akkor is valamit amit más kidobott.....

Bár ez még a jobbik eset, volt, hogy 140.000-ért vett esztergagépet, azóta is ott áll letakarva, vagy 50.000-ért agregátort ami szintén ott áll!


Ez már kezd elég durva lenni, mit csináljak? Gyújtsam fel a házat? :D

beszélni nem lehet vele erről, mert alapból is hülye, ha meg megemlíti neki az ember a sok hulladékot akkor egyből kiakad, hogy hülyék vagyunk és mindent kidobnánk!


2014. júl. 20. 12:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Te ne dobj ki semmit, orvosi segítségre/terápiára van szüksége.
2014. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És szerinted majd el is megy? :)
2014. júl. 20. 12:12
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Igen, ebbe segíts neki, hogy orvoshoz forduljon :)
2014. júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

Én anyámék ilyenek sajnos. Halomba ugyan nem áll a szemét, kukázni se kukáznak, de mindig van valami új. Ezt varrt, azt hímzett, amazt kapta ettől, másik kabát... Mert 3 db 1000 Ft akkor azt meg kell venni... De minek? 8 élet is kevés lenne annyi ruhát elhasználni, na mindegy.

Sikerült külön kerülnöm Tőlük, de sajna azért még mindig van bennem is ilyen gyűjtögetés, de a párom igyekszik leszoktatni róla. Igaz alapból nem voltam annyira izé, ami nem kellett kidobtam, de aztán kidobáltam egyszer mindent ami télleg nem kell, meg elajándékoztam. :)

2014. júl. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%
Meg kell beszélni vele ha ez nem megy akkor orvosi segítségre van szükség, de a beleegyezése nélkül ne dobjátok ki a cuccait, mert azzal csak rontotok a helyzeten.
2014. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

Nagynéném ugyanilyen. :( Mozdulni nem lehet a házában annyi a felesleges bútor. Az udvar tele szeméttel , hordja haza a zsák ruhákat, amiket sose hord, de másnak nem kell, de ne hogy már ki legyen dobva alapon... Ugyanígy edényeket, bögréket (még akkor is, ha csorba), és sajnos ő sem ingyen, ha nem még pénzt is ad sokszor a kacatokért. Volt már, hogy én kidobtam egy papucsot, aminek félig levált a talpa, és azt utána viszont láttam nála.

Sajnos a megoldásra még mi sem jöttünk rá. Egyszerűen ő nem fogja fel a helyzet súlyosságát hiába is mondunk neki bármit. Számára mintha ez lenne a természetes. Szerintem is orvos lenne szükséges. Én arra tudok gondolni, hogy így próbál valamit kompenzálni nagynéném, ebbe "menekül".

2014. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
volt osztálytársaméknál is detto ez a helyzet, ott is kukázik az apuka, pedig diplomás, és mégis...
2014. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
El kell vinni orvoshoz, a veszélyes hulladékot pedig ki kell dobni, el kell égetni, akár a tudta nélkül, akár az ellenkezése ellenére is. Hívd ki az ÁNTSZ-t és a rendőröket.
2014. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
hát ez minimum orvosi,pszihiátriai eset....én a helyedben már holnap elvitetném,egy szakemberhez.mert ebből nagyobb baj is lehet,ha eldurvul akár a szemét közvetlen a házban is felgyülhet,azt majd mint az űrhajósok kúszni kell a szeméthalom között,mondjuk nem vicces ez tény.
2014. júl. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
59%
Nekem több családtagom is kényszeres gyüjtögető,én meg pusztító :DD
2014. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!