Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy elkényeztetett p*csa...

Egy elkényeztetett p*csa vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Születésemtől kezdve a szüleim mindig elkényeztettek.

Sokszor elnézem a hozzám hasonló életkorúak hogyan beszélnek a szüleikkel és arra gondolok, hogy " a francba, nekem ezerszer jobb dolgom van nálunk ! " , mégsem tudok jobban viselkedni. Hazajövök, elkezdek beszélni a szüleimmel és két mondat után felfordul a gyomrom, hogy miként beszélek velük. Ők mindig azt mondták, hogy soha nem haragudnak rám semmiért, mert egy nagyon értelmes és különleges lányt látnak bennem, de ettől függetlenül én nem szeretném kihasználni az ő tiszteletüket irántam, mikor épp fordítva kellene legyen.


Nem tudom miért alakult így a helyzet nálunk, nem is sűrűn hallottam ilyesmiről. Az én szüleim úgy viselkednek, mintha alattam lennének, én pedig felettük.


Tudom, hogy egy arrogáns és tapló egyénnek tűnök, de ez a helyzet nálunk.


Vélemények ?


2014. nov. 15. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Először szállj le a magas lóról. Amúgy meg meg nem csak egy hülye p..csa vagy ha tiszteletlen vagy ok nélékül a szüleiddel, mert már meg ne haragudj, de ha vagy olyan idős hogy ezt felismerd, akkor már változtatni is tudnál rajta és azt hogy egy bunkó lettél nem kéne a szüleidre verni, csak mert nem agyaltak el minden nap és inkább túlszerettek.
2014. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Veled egy baj van, hogy ha egy szempillantás alatt egyedül leszel, és mindenedet elveszíted, sosem fogsz talpra állni. Az ilyen emberek mint te mindegyike, vagy öngyilkos lesz, vagy alkoholista, vagy pszichiátrián végzi, mert nem tanulták meg a túlélést és fogalmuk nincs róla, hogy mi az.
2014. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1 - nem is hibáztatom a szüleimet, csak leírtam hogyan voltak a dolgok


#2 - ennek milyen köze van a túléléshez ? csatornát tévesztettél szerintem :D

2014. nov. 15. 17:57
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Hogy mit tegyél? Ne legyél agresszív, nagyképű és még teleírhatnám az oldalt a negatív tulajdonságaiddal.
2014. nov. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát igen, nem könnyű magadon változtatni. De nem lehetetlen. Fel a fejjel :-)


Próbálkozz minél több apró dologgal szerintem. Először is, most rögtön menj oda anyukádhoz vagy apukádhoz, és kérj bocsánatot, hogy udvariatlanul beszéltél. Erre lehet, hogy azt fogja mondani, hogy őt nem zavarja, de mondd el, hogy te rosszul érzed magad emiatt, mert úgy érzed, több megbecsülést érdemelnének tőled a szüleid, és most változtatni próbálsz a viselkedéseden. Ezt minden nap megteheted. Egy idő után szerintem már akkor eszedbe fog jutni a megbánás, mielőtt eljárna a szád.


Másrészt nem tudom, mennyit segítesz a házimunkában, de ha nem nagyon, kérdezd meg anyukádat, miben tudnál. Persze lehet, hogy ebben ő sem tökéletes partner: sajnos sok nő a munkát szívesen "kiadná", de ő akarja meghatározni a legpontosabb módon a "hogyant" is, és ha nem pontosan úgy csinálod, csak letolást kapsz. Reméljük, nálatok nem ez a helyzet.


Kitalálhatsz még dolgokat, aztán csak légy kitartó :-)

2014. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Na ez egy kamukérdés! Egy igazi hülye p*csa soha nem ismeri el, hogy az! :D
2014. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
#2-es jól mondja. A túlélést sem a szó szoros értelmében kell értened ebben az esetben.
2014. nov. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Hát ha nem kamu kérdés, akkor:

Menj el diákmunkára, majd meglátod, milyen nehéz összekeresni a pénzt sok sok hosszú, kemény órákkal, és ad haza a felét, a többit pedig oszd be és vásárolj magadra, majd meglátod, hogy milyen egy 20000Ft-os cipőért dolgozni, de ha bekéne osztanod megelégednél a 5000Ft-ossal is, és nem lennél ilyen beképzelt, lenéző.


Takarítsd ki az egész lakást, főzzél, mossál, majd tanuljál is holnapra, meglátod, hogy nem olyan jó éjszakázni.


Értsd meg az embertársaid, nem különbek nálad.


És ezek után 1 hét múlva tisztelni fogod apádat és anyukádat azt garantálom!!!

2014. nov. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

OFF: Nem értem minek szapuljátok a kérdezőt, ő legalább akar javulni! Mintha mi tökéletesek lennénk...


ON: Keress okokat, amiért szeretheted a szüleid (mindent megadnak, szeretnek, stb.), és gondolj ezekre, amikor gorombáskodnál. Tölts sok időt tisztelettudó barátoknál, akkor megszokod, ahogy ők viselkednek a szüleikkel.

2014. nov. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9 - öh, köszönöm, azért nem kell sajnálni engem :)


köszönöm a többieknek is a válaszokat !

2014. nov. 15. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!