Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szinte minden mai gyerek...

Szinte minden mai gyerek elkényeztetett, hisztis, kiállhatatlan? Miért van ez?

Figyelt kérdés
Sajnos én a környezetemben csak ezt tapasztalom, és nem is szeretnék már gyereket ennek következtében.

2013. jún. 18. 10:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Ne mindegyik. Nevelés kérdése. Újabban viszont divat a gyereknek mindent szabad nevelés elve. Korlátok nélkül sajnos nagy eséllyel bunkó felnőtt lesz, aki nem tud beilleszkedni.
2013. jún. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Egy gyerek nem hisztisnek és elkényeztetettnek születik. Nevelni kell... Ha ezért nem akarsz gyereket, az már régen rossz!
2013. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Szó mi szó a mai szülők hülyék a neveléshez.
2013. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegyik, de tény, hogy van néhány neveletlen gyerek, ahol egyértelműen a szülő a hibás. Persze másnak sem szabad rászólni, mert akkor még nekik áll feljebb. Mi is találkoztunk ilyennel, a saját ovis gyerekem volt a legjobban kiakadva.


De van egy mondás, hogy ezer ember hallgatása se tudja elnyomni egy ember ordítását. Az ilyen gyerek feltűnő, jobban odafigyelsz rá, míg a normálisakat esetleg észre se veszed.

2013. jún. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Az a baj, hogy nem nevelik vagy ha azt mondják akkor se rendesen.


Az a baj, hogy ezt sok szülő szereti kitolni /értem itt 1,5-2-3 évesen nem nevelik mert kicsi majd kinövi/ viszont szerintem időben el kell azt kezdeni, hogy nevelik.

2013. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

1,kérdésre:

A rokonságban és a környezetemben ilyet egyet sem tapasztalok.

2.kérdésre: A tapasztalat folyamata és tárgya SOHASEM független a tapasztaló alanytól. A három együtt van.

2013. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

ma már sokan úgy lesznek szülők h nincsenek rá felkészülve,v a sok munka miatt alapból nem figyelnek oda a gyerekre.ráadásul a mai világ kialakította az "én" központú rendszert,ahol senki nem tiszteli a másikban az embert.

de,ahogy már írták,minden csak nevelés kérdése...

2013. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
attól is függ, milyen emberek között mozogsz. én láttam ilyet is., olyat is. az a tapasztalatom, h a mai szülők eg része nem fektet sem időt, sem enregiát a gyerekkel való foglalkozásba, közös időtöltésbe, nevelésébe. ezek az általam csak "lepasszoltnak" nevezett gyerekek (szegénykék) szinte mindig neveletlenek, viselkedészavarosak. és van még a másik véglet: minden gondolata a gyereke, aki szerinte egy zseni, ezért a világon semmiben sem szabad korlátozni, nehogy meggátolja a kibontakozásban.
2013. jún. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Hát itt attól függ, mennyi idős gyerekekről beszélsz. Mert az igaz, hogy a 1,5-3 év közöttiek nagy része hisztis, de ez mindig is így volt, és ez nem nevelés kérdése. Dackorszaknak hívják, még te is átestél rajta.

Tény, hogy ezen a koron túl is vannak nehezen elviselhető gyerekek, de az én környezetemben ezekből van a kevesebb, a többség aranyos, normális. Természetesen ilyen-olyan problémák mindenkivel felbukkannak időnként, de aki problémamentes gyereket akar, az tényleg ne szüljön.

Lehet, hogy te mozogsz rossz körökben, vagy a toleranciaküszöböd alacsony.

2013. jún. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

mert a sok baba-mama magazin azt irja hogy a gyereknek meg kell adni a szabad teret,hogy hagyni kell hgy ő döntsön nem szabad korlátozni a szabadságában... meg a tv-ből is az jön folyton hogy a gyereknek joga van...(csak a kötelességeket elfelejtik emlegetni)


meg ha egy szülö megadja azt a jól megérdemelt seggre ütést vagy pofont akkor már ő egyből a szadista szemét szülő...


erre a legjobb példa azaz uj botrány könyv hogy az edző néha felpofozta a gyerekeket.. Mindegyik még az írónő is bevallotta hogy azok a pofonok bizony kiérdemeltek voltak, és "szükséges" rosszak...


nekem még a pszichoógia tanárnő is azt mondta hogy bizony egy dackorszakos gyereknél egy jol irányzott huzás a pelenkára igen erős hatású... nem fáj mert a pelenka felfogja, viszont ledöbbenti a gyereket és nem fog hisztizni....


csak a legtöbb szülö inkább megveszi a csokit minthogy a gyerek üvöltsön..

2013. jún. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!