Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnál is így volt ez? Elillan...

Másnál is így volt ez? Elillant az újdonság varázsa?

Figyelt kérdés
Szóval van egy három évvel idősebb nővérem. Amikor kicsi volt, amikor én még nem születtem meg, akkor őt vitték magukkal minden fele. Kirándulni, nyaralni, sétálni. Volt egy kis háti hordozó, abba belerakták és vitték. De engem már nem. Oké úgyse emlékszik rá, de azért valamilyen szinten biztos benne maradt ez. Ráadásul rengeteg fénykép van róla/róluk ezeken a kis utazásokon, kirándulásokon. Rosszul szokott esni, amikor néha nap fölemlegetik. Mikor megkérdezem, hogy engem már miért nem vittek, akkor mindig csak a vállukat vonogatják. Normális ez? Vagy megunhatták? Vagy már ketten sokan voltunk?
2014. nov. 18. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Sok embernek a baba csak egy ideig poén. Amikor már a sokadikat kell cipelni rángatni meg pakolgatni jobbra balra az ember már a háta közepére sem kívánja. Nem kellemes érzés ám 10 meg 20 kilós nyálcsorgatós nyűgös csomagot cipelni kilométereken keresztül... Szóval tömören: igen, elmúlt az újdonság varázsa.


35/F

2014. nov. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én első gyerek vagyok: az én mindenféle képeimmel is tele a fiók, bár én semmire nem emlékszek. Egyrészt az, hogy a szülők egy gyerekkel még többet mászkálnak, szerintem abból adódhat, hogy még csak egy gyerek van, és a szülők is fiatalabbak/energikusabbak, mint több kicsi gyerek mellett/pár évvel idősebben. Az is lehet, hogy az első gyerekből tanultak annyit, hogy a másodikkal már tapasztaltabban bánnak. Pl. nem viszik olyan helyre, amit úgysem értékelt, stb. Tipikus példa, hogyha az első gyerek egy köhintésére már rohan az orvoshoz a szülő, a sokadiknál pedig már rutinból tudja, szükség van-e orvosra. Nem mondom, hogy jó ez a "megkülönböztetés", de szerintem valahol érthető.
2014. nov. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!